Sari la conținut

Dual Sport pentru oras


Sterdragos310
 Share

Postări Recomandate

4 hours ago, Speedy.K said:

Ai mers cu vreun maxi prin Bucale la ora de varf? Ii las in fiecare zi intepeniti intre masini trecand pe intervalul de alaturi

Merg aproape zilnic;daca vrei facem un test intr-o zi,si o sa vezi ca pina te echipezi cum trebuie si reusesti sa pleci cu D-S,Honda SH300 e departe si nu il vei ajunge vreodata in oras

Spun asta cu regret,ca as prefera sa fiu mai rapid pe DRZ-ul 400 si sa il folosesc aproape exclusiv,insa nu merge,asa ca ramine doar de weekend

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, AdrianB1 a spus:

Cu scuterul mergi in sosete si in chiloti sau care e treaba cu echiparea? Tot o casca si o pereche de manusi iti pui, eventual un prezervativ daca vrei sa eviti praful.

pe moto merg mai greu cu CROCS….

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, xt600 said:

Nope... una este un dual sport (DR-ul), cealalta este un touring-enduro. A nu se confunda! 

Ca baza ambele sunt dual purpose, numai ca fiecare se descurca mai bine decat cealalta intr-o parte a domeniului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, mihai c a spus:

Merg aproape zilnic;daca vrei facem un test intr-o zi,si o sa vezi ca pina te echipezi cum trebuie si reusesti sa pleci cu D-S,Honda SH300 e departe si nu il vei ajunge vreodata in oras

Spun asta cu regret,ca as prefera sa fiu mai rapid pe DRZ-ul 400 si sa il folosesc aproape exclusiv,insa nu merge,asa ca ramine doar de weekend

 

😂😜😋

N-ammai auzit baietisme d-astea de ceva ani pe-aici. Dar vezi ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se intample. Si vezi ca eu merg doar cu casa si manusi, deci partea cuechipatul cade. 
Dupa 1 septembrie, cand se futte traficul, zi cand vrei si facem un nord-sud la ora de varf. Alea doua beri pe care le beau pana ajungi tu le platesti.

Acum 12 ore, AdrianB1 a spus:

Cu scuterul mergi in sosete si in chiloti sau care e treaba cu echiparea? Tot o casca si o pereche de manusi iti pui, eventual un prezervativ daca vrei sa eviti praful.

Nu, ma, el apasa pe un buton si sesuie echipamentul pe el ca la IronMan, ca asa am auzit ca e la scutere.

Acum 11 ore, ianachim a spus:

pe moto merg mai greu cu CROCS….

Crocsi SH, ca sa se potriveasca cu modelul de scutec.

PS Scuze, merge prost tastatura sparta pe tableta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 7/28/2022 at 8:01 PM, Speedy.K said:

E cea mai buna alegere pentru oras. nu are niciun minus.

Plusuri: ghidonul e peste oglinzile masinilor obisnuite, te incotzopenesti doar daca sunt doua dube sau doua septici lipte, pozitie inalta in sa, vezi peste majoritatea masinilor, pozitie buna de ridicat in scarite ca sa vezi inclusiv peste gipane, bracaj maxim, roata de 19 sau 21 pe fata care trece orice bordura, canal, groapa,  nu tre sa franezi la bampere, suporta topcase foarte firesc, deci nu tre sa te cari cu rucsac in spate, suporta cumparaturi mari, gen doua baxuri de h.ig.+un bax de penparsi sau un carton de bre pe saua pasagerului.

Cam astea imi vin acum repede in minte.

Cat despre autostrada, nu inteleg ce-i cu 110-130... eu. Eu cu martoaga mea stau constant la 150 si nu zice nici pas. De la Buc la C-ta. Cu pasager. si eu o vechitura obosita. Daca ai 2 metri s-ar putea sa te cam bata vantu, dar s-au inventat parbrizuri touring, deflectoare aditionale etc.

Ai inbatranit, mestere. Cu Viroaga fara parbriz la 120 n-aveam nicio treaba. Cu KLE-ul cu parbriz stoc n-am nicio treaba nici la 150. Tu vrei sa te simti ca in conserva?! Mergi cu conserva. Eu oricum prefer asa decat sa-mi iau autobuz pe post de mobra.

Eronat, scuteru poate fi mai lat in carena si mai jos in ghidon, asa ca te incurci in oglinzi.

Cat despre cutii, un topcase e suficient, dar nu neaparat necesar.

Aaa, daca deja te freaca culoarea lasa-te de motociclism!

Mobra nu se ia dupa culoare!

Pana la mare pe un Hornet o sa te simti mai nasol decat pe un Transalp.

Nicio mobra in stare tehnica buna nu se supraincalzeste niciodata. Taica-miu a facut TF cu CZ 175 racit pe aer.

Dual sporturile sau enduro-touringurile sau adventure sunt cele mai confortabile si putin obositoare motociclete din lume. De ce crei ca toti care fac inconjorul planetei pe mobra aleg categoria asta?

Ce motocicleta ai ? 

On 7/29/2022 at 2:22 AM, xt600 said:

Nope... una este un dual sport (DR-ul), cealalta este un touring-enduro. A nu se confunda! 

Este DRZ400 ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...