Sari la conținut

Pe două roți spre Transilvania!


Postări Recomandate

Pentru a respira, poate.

Evită titlurile bombastice, cea mai, cele mai, extraordinar etc. Eu unul trec peste aceste materiale, din simplul motiv că m-am cam plimbat prin toată țara și că prefer să fac altceva în timpul liber. Ți-au mai zis colegii să nu mai folosești astfel de expresii/titluri, dar nu cred că ai înțeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Going4Adventure a spus:

Am mers cu motocicleta spre Transilvania pentru respira acel aer medieval si am vizitat una dintre cele mai frumoase biserici fortificate din tara. 🎥 Haideți să vedeți cum a decurs aceasta călătorie. Vizionare plăcută!


https://youtu.be/8N265CkofPo

 

EP-36-Biertan-THUMBNAIL-1.jpg

Drone, benzin MOL, telescop selfie, tot takam ca sa faca placere la iel (la vizionator de vidio)
Jaj Istenem...
P.S. Ne intoarcem in timp la prima postare de vlog si critica asociata

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Going4Adventure a spus:

Am mers cu motocicleta spre Transilvania pentru respira acel aer medieval si am vizitat una dintre cele mai frumoase biserici fortificate din tara. 🎥 Haideți să vedeți cum a decurs aceasta călătorie. Vizionare plăcută!


https://youtu.be/8N265CkofPo

 

EP-36-Biertan-THUMBNAIL-1.jpg

"Acel aer medieval" :)) Gustul puternic si amarui.

Ma asez si eu in tabara celor care nu ar da click pe un video prezentat asa, chiar daca ma gandesc sa dau o tura in curand prin acea zona. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am uitat la clip, incep cu negativul:

- prea lunga portinea de drum spre obiectiv si destul de boring, ai putea sa o imbunatatesti adaugand povestea locului pe care mergi sa il vizitezi de exemplu

- inregistrarea introului, nefericita pe marginea drumului, ai nevoie de un microfon mai bun

- prezentarea obiectivului prea scurta, dintr-un film de 17 minute, ai doar 4 minute alocate bisericii, apoi spre final spui ca e un loc de poveste fara sa mai adaugi alte imagini cu obiective sau puncte de atractie ale acestei localitati

- filmarea din biserica si cand intrii in camera, iti face camera un efect de fish eye sau nu stiu cum sa il descriu. cred ca ai nevoie de alta camera pentru interioare

- nu strica sa faci un research mai intensiv despre obiectivul pe care il prezinti si sa povestesti

 

pozitiv

- filmarea cu drona super, atat pe drum cat si in jurul bisericii +

- obiectiv de care nu stiam si am aflat acum ++

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Asimplu a spus:

3 postari de critica si in nici una nu se ofera o solutie. Spuneti-i domnilor si cum trebuie facut, nu numai cum credeti voi ca nu trebuie.

Fiti constructivi, daca tot vreti sa-l ajutati.

Pai tu ești expertu'. Sugestiile tale?

P.S. I s-a mai furnizat expertiză constructivă, dar el "Batman, Batman"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Asimplu a spus:

3 postari de critica si in nici una nu se ofera o solutie. Spuneti-i domnilor si cum trebuie facut, nu numai cum credeti voi ca nu trebuie.

Fiti constructivi, daca tot vreti sa-l ajutati.

Care ar mai fi variantele posibile daca i se transmite sa nu mai faca clickbait si sa nu mai exagereze? 

Am vazut* un video pus si de tine, asta daca tot ai intervenit, gardul Casei Poporului nu este parte a Casei Poporului ca sa poti afirma ca acea masina a intrat in Casa Poporului. 

 *doar postarea, evident ca nu l-am deschis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Asimplu a spus:

"Aer Medieval" este clickbait? Ufhhh...

Indiferent ca ai vizionat sau nu video-uri puse de mine sau de oricine altcineva, sa stii ca nu este nici o rusine daca ai facut-o si nici un fapt deosebit daca nu ai facut-o.

Numai bine!

 

Spre deosebire unii care incearca sa faca vloguri, eu nu incerc sa spun ca ceva banal ar fi de fapt deosebit ;)

Internetul este plin de continut mai mult sau mai putin de calitate. Cine vrea sa nu o dea de gardul Casei Poporului posteaza de bun simt, fara clickbait, fara exagerari. Nu de prosteala duce lumea lipsa. Dar na, fiecare isi face socoteala. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Românisme pure, ca-n bancul ăla cu cazanul din iad unde la cazanul cu români nu era paznic pentru că se trăgeau unii pe alții la fund 😛

 

Cred că le-am putea lua banii la americani (youtube) dacă ne-am face toți (românii) câte un canal și ne-am face unii altora vizualizări și restul de altgoritm :D 

Acum 6 ore, Going4Adventure a spus:

Eu aș pune linkul lung ca să incopropreze și video-ul aici pe postare, ca să nu mai dea lumea click să plece pe youtube... Zic și io.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Asimplu a spus:

3 postari de critica si in nici una nu se ofera o solutie. Spuneti-i domnilor si cum trebuie facut, nu numai cum credeti voi ca nu trebuie.

Fiti constructivi, daca tot vreti sa-l ajutati.

Translivania altfel

Transilvania asa cum nu o stiai

Translivania redescoperita.

Calatorie in timp prin Transilvania

 

Eu zic ca poti sa gasesti titluri atractive.

 

Cu titluri "absolute" pierzi destui vizitatori.

 

Un titlu trebuie sa aiba o aura de miste,r care sa te impinga sa dai click sa vezi despre ce este vorba.

 

Iar legat de textul tau: stiu ca nu sunt eu cel mai potrivit sa iti spun despre limba romana, dar cand tu ne spui "Am mers cu motocicleta spre Transilvania pentru respira ....  "  eu inteleg ca ceea ce ai vizitat nu este un Transilvania, ci undeva pe drum. Am dreptate?

 

Foarte bune informatiile de la @Cavaleru. +1

 

Daca citesti cu atentie ceea ce ti se propune , fara sa te superi ca 3 comentarii = 3 x dat cu parul, cred ca poti sa iti imbunatatesti filmuletele.

 

Personal apreciez munca ta, faptul ca doresti sa prezinti locuri mai putin cunoscute.  Nu ar strica si ceva subtitrare in EN, pentru ca sunt multi straini care ar fi interesati de filmuletele tale. Evident si titlurile de fie in engleza (fara the best of... , the one and only ... etc)

 

Succes pe mai departe. Am vazut multe din filmuletele tale.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,  la început, am fost tentat să nu mă uit, dar citind comentariile voastre am devenit curios: Măi, cât de rău poate să fie?

Și mi-am luat o bere drept companion, încercând să deslușesc misterul...

Sincer, nu e chiar atât de rău cum mă așteptam, omul a muncit, s-a străduit, a ieșit ceva ce e vizionabil și chiar poate incita la o deplasare în zonă, undeva pentru cei foarte tineri, care descoperă acum că Pământul nu e plat.

Ăștia mai trecuți de 60 de ani, poate s-or urni mai greu, pentru ei ar trebui ceva mai specific...Mă gândesc la informații gen: unde se găsesc medicamente compensate, un popă bun, poate chiar un loc de veci mai ieftin...glumesc, desigur.

Mie mi s-a părut în regulă, povestea are cap și coadă, editarea satisfăcătoare, muzica de fundal nu-mi dau seama dacă e cu sau fără licență, în fine, nu e stridentă, nu te scoate din țâțâni.

Total general, poate fi considerat o mutare intermediară între începător și avansat. Sunt convins că poate și mai mult și dacă nu se va ”dezumfla” pe parcurs (doar cine n-a încercat nu știe că un minut de clip video e aproximativ o oră de muncă) 

va ajunge să surprindă cu lucruri deosebite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...