Sari la conținut

Marire set 50<80cm3


Calin32
 Share

Postări Recomandate

Imi trebuia raspunsul urgent de accea am intrebat !! Oricum nu mai fiți răutacioși abia m-am logat nu stiu cum merg lucrurile!!!

Daca tot ai raspuns este legal sau nu abia am luat A1 si vreau sa stiu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Calin32 a spus:

Imi trebuia raspunsul urgent de accea am intrebat !! Oricum nu mai fiți răutacioși abia m-am logat nu stiu cum merg lucrurile!!!

Daca tot ai raspuns este legal sau nu abia am luat A1 si vreau sa stiu!!!

Amice, nu trebuie sa fii un geniu ca sa-ti dai seama ca modificarea pe care o urmaresti tu necesita o modificare si la nivel de acte, pentru ca iese din categoria moped.
Indiferent de urgenta, prietenul tau este Goagal. O mica investitie de timp ti-ar fi adus raspunsurile pe baza carora ai fi putut sa intrebi aici daca tot aveai nelamuriri.
Daca cineva iti raspundea azi, cu ce iti schimba existenta? Ca banuiesc ca nu te apucai acum sa-ti cumperi piesele sau chiar sa te apuci de modificare.
Asa ca pune niste gheata si ia-o incet.
Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La lege spune ca pentru a putea circula pe drumurile publice un autovehicul trebuie sa fie omologat in conditiile legii.

Daca faci o modificare care schimba caracteristcile tehnice ale autovehicului omologarea nu mai este valabila.

 

Daca vrei un raspuns urgent: nu este legal dar cine stie ce ai facut in motor, ca de pe afara nu se vede.

 

Bineinteles ca cine se pricepe se poate prinde de modificare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 40 minute, Calin32 a spus:

Imi trebuia raspunsul urgent de accea am intrebat !! Oricum nu mai fiți răutacioși abia m-am logat nu stiu cum merg lucrurile!!!

Faptul că te grăbești este irelevant aici.

Dacă abia te-ai logat ia-o logic, cu începutul.

1. folosește funcția search, subiectul a mai fost discutat de "N" ori

2. Dacă totuși nu ai găsit răspuns răsfoiește întâi atent paginile forumului și deschide topicul unde trebuie, nu aiurea - ți l-am mutat eu în locul potrivit.

3. dacă scrii în mai multe locuri nu înseamnă că vei primi un răspuns urgent. Un singur topic este suficient și de bun simț.

Baftă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, patrick1 a spus:

Asta, zici că, ar fi un moped?

(Top speed 50 km/h restricted, 105 km/h derestricted.)

image.thumb.png.5f52f8c7c7ac189883d9fbf6abf81864.png

https://www.aprilia.com/en_EN/models/rs-50/rs-50-2s-2019/

My bad, eram ferm convins ca are <50cmc si banuiam ca viteza e si aia limitata la 45km/h. Deci moped.
In functie de site, apare ca un RS are fie 49.9cmc, fie 50cmc. Deci cel mai probabil e motocicleta pentru care are nevoie de permis A1.
Oricum, modificarile la care viseaza il obliga sa mearga sa o omologheze, daca vrea sa fie totul legal. Dar nu are rost sa ne mai batem gura.
P.S. De banii aia, mai bine trece la RS125 :)

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...