Sari la conținut

Reglaj ambreiaj Hornet pc36


Postări Recomandate

Salut.sunt nou pe forum detin un Hornet pc36 si as avea nevoie de 1 raspuns de la un coleg ce se pricepe.mie imi place sa imi schimb/repar piese de pe motocicleta de aceea as vrea sa fac eu si operatia asta cu ajutorul cuiva care ma poate lamuri.

Ambreiajul meu prinde foarte sus(maneta mai avand foarte putin pana sus sa zic 20 %din toata cursa).am reglat din reglajul de la cablu si asaprinde mai jos..aproape de jumatatea cursei dar in cazul acesta cablul fiind mai detensionat maneta nu revine complet inapoi cand o las libera.pe axul ce impinge ambreiajul e un arc ce ar trebui sa traga maneta inapoi:sa fie acela? Sau e dus ambreiajul?arcurile din interiorul breiajului.multumesc celor ce raspund

Editat de KenBlockCrazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.08.2022 la 1:03, KenBlockCrazy a spus:

Salut.sunt nou pe forum detin un Hornet pc36 si as avea nevoie de 1 raspuns de la un coleg ce se pricepe.mie imi place sa imi schimb/repar piese de pe motocicleta de aceea as vrea sa fac eu si operatia asta cu ajutorul cuiva care ma poate lamuri.

Ambreiajul meu prinde foarte sus(maneta mai avand foarte putin pana sus sa zic 20 %din toata cursa).am reglat din reglajul de la cablu si asaprinde mai jos..aproape de jumatatea cursei dar in cazul acesta cablul fiind mai detensionat maneta nu revine complet inapoi cand o las libera.pe axul ce impinge ambreiajul e un arc ce ar trebui sa traga maneta inapoi:sa fie acela? Sau e dus ambreiajul?arcurile din interiorul breiajului.multumesc celor ce raspund

Vezi in manual cum se regleaza ambreiajul si ai si sectiune de troubleshooting. Spor.

https://manualedereparatie.info/download/Honda-CB-600-F-Hornet-1998-Manual-de-reparatie.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc domnilor pentru ajutor.am sa il reglez dupa ce il repar ca am reusit sa cad cu el si i-am facut praf fața.acuma am nevoie de ajutor sa gasesc piese de schimb.caut pe olx si deocamdata nimic:(am sa cer ajutorul si colegilor de pe acest forum.conduceti cu grija:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...