Sari la conținut

14. Gran Premio Gryfyn di San Marino e della Riviera di Rimini 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 226
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 59 minute, PzKpfW a spus:

La Quartararo probabil a fost vorba și de faptul că și-a trântit fix principalul (la vremea respectivă) contracandidat la titlu. Oricum penalizarea a fost infimă, cam 1s. La fel nici Bagnaia nu va pierde mult acum - dacă se califică bine și are un start bun.

 

Nu înțeleg de ce credem noi că ne pricepem mai bine decât comisarii de traseu, decât inginerii care dezvoltă motocicletele, etc. Asta este situația și trebuie luată ca atare.

Sincer, ambele penalizari mi-i se par dste usor, doar ca sa fie spectacol.

adica ce a taka..... come on.

ce a facut qua, a fortat? Pe bune? Orice depasire este o fortare... poate mai putin la vinales care depaseste doar cand e ala din fata mai lent cu o secunda..

 

iar aici la Bag... come on.... o prostie😔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, thesaw a spus:

 

Nu mai bine nu mai scrii tu nimic decat sa pierzi timpul pe aici? Continui la nesfarsit cu aceleasi discutii sterile si obsesii legate de Gigi, KKTM, ingineria materialelor de sasiu. Iti spun la modul cel mai serios ca esti de pus in manual la efectul Dunning Kruger.

Ia auzi, taticu'! Ignore. Foloseste-l cu incredere.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, damager said:

ce a facut qua, a fortat?

 

A venit cam de departe, forțat cam mult. A fost pe stilul Jorge Martín în Austria. A recunoscut și el că dat-o de gard. Acum că merita sau nu o penalizare pt asta nu mă pronunț. Nici nu mai contează oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

 

A venit cam de departe, forțat cam mult. A fost pe stilul Jorge Martín în Austria. A recunoscut și el că dat-o de gard. Acum că merita sau nu o penalizare pt asta nu mă pronunț. Nici nu mai contează oricum.

La fel cum au recunoscut toti pilotii ca nu tb penalizat, in frunte cu Esp si Bag.  Sunt convins ca daca nu erau sus sa sw bata la campionat, ar fi fost incident de cursa. 
dar, cum zici, nu mai conteaza...doar ca na....daca ajungi sa penalizezi orice cacao, unde o sa se ajunga? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, thesaw said:

Nu inteleg de ce l-au adus pe japonez. Nu mai au contract cu Guintoli?

 

"Suzuki would’ve normally called up test rider Sylvain Guintoli, but the Frenchman himself is continuing to recover from an injury that ruled him out of the Suzuka 8 Hours."

https://the-race.com/motogp/suzuki-makes-left-field-choice-to-replace-injured-mir/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo cine e Wannabe asta?Spre rusinea mea n-am auzit de el.

Nasol sa ajungi si ca Suzuki - sa iti taie contabilii fondurile,sa ti se accidenteze campionul (care te-a parasit oricum),sa te milogesti si de Petrux si ala sa nu vina (Iannone ce face? :P )

Si sa ajungi sa il iei pe neica nimeni de pe la regionale de la tine.

 

Nu se incumeta nici un pilot de SBK sa urce pe motoreta de gp?No guts?nimeni?Eh,vorbesc si eu aiurea - probabil sunt toti legati contractual nu pot calari asa ce vor ei...

Oricum au ajuns urat Suzuki....mi se pare o lectie pt ei pana la urma - vor iesi din acest campionat in ultimul hal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Am apreciat măcar că s-au chinuit să găsească un înlocuitor. Puteau lejer să nu-și bată capul.

Nici nu isi bateau capul sa il caute, daca nu eru obligati prin regulament. Pentru o absenta mai mare de 10 zile a pilotului titular, echipa trebuie sa gaseasca un inlocuitor.

Acum 1 oră, Method a spus:

 

Oricum au ajuns urat Suzuki....mi se pare o lectie pt ei pana la urma - vor iesi din acest campionat in ultimul hal.

Nu au ajuns rau, de facto ei sunt ca si retrasi. Fac doar act de prezenta, pana la finele sezonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja din primele secunde ale FP3 am auzit de "pittura" castii lui Peco.Ma întreb de câte ori vor găsi un pretext pt a forța acest cuvânt în comentariu.

Așteptăm cu nerăbdare "coada de stegosaur"

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, Method a spus:

Deja din primele secunde ale FP3 am auzit de "pittura" castii lui Peco.Ma întreb de câte ori vor găsi un pretext pt a forța acest cuvânt în comentariu.

Așteptăm cu nerăbdare "coada de stegosaur"

Ca sa iti faca in ciuda, nu sunt doua minute de cand a amintit din nou despre pittura de pe casca lui Peco.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, ilarionciobanu a spus:

Tu te auzi vorbind? Serios. Citesti ulterior ce ai scris?

La Q avem fortare pe franare soldata cu cazatura pentru el si  contact care scoate de pe asfalt adversar direct. In cursa. Pe puncte. Pentru tine astea sunt „LLP pentru nimic“

La Bag avem luat mana din gaz pe trasa si uitat peste umar (peste cel gresit) sa vada daca incurca pe cineva, la inceput de FP. Pentru tine asta este „putea face un carambol cu urmari urate“

Unul a facut ceva, dar e nimic si pedepsit degeaba. Celalalt putea face ceva, insa pedepsa nu e buna.

+5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super calificări datorită condițiilor meteo. Sper să fie cel puțin la de fel de interesantă cursa.

 

Frumoasă performanța lui Morbidelli. De văzut dacă va confirma și în cursă. Quartararo arată din nou că nu este fan al ploii sau al condițiilor mixte.

 

Dezamăgitor Aleix în continuare. Nu se mai regăsește după căzătura de la Silverstone. Nu se poate lupta pentru titlu cu asemenea rezultate.

 

1 minute ago, therocketscientist1 said:

305125487_10158461136890216_3383192418715836327_n.jpg

 

Chiar aia e inspirația.

 

 

Și tot legat de căști - casca lui Dovi pentru ultima sa cursă.

 

 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Ca sa iti faca in ciuda, nu sunt doua minute de cand a amintit din nou despre pittura de pe casca lui Peco.

Am numărat....a spus "pittura" de 5(cinci) ori în aceeiasi frază.

Ii place maxim.Cred ca ne face atenți cu duma asta ca a fost si pa Italia....el si Raducioiu :)

 

Martin dezamăgitor rău în quali.

Enea la înălțime băiatul asta merita tot respectul.Si are aceeiasi atitudine chill și happy ca Rossi.Mi.a plăcut ca n.a forțat nimic pana nu I s.au încălzit gumele cum a vrut el.E în control nu se arunca.

Îl vad puternic mâine.

 

Aleix?Somn?Hai tati ca te ia si Maravilla.

Peco de pe cat ia startul?7?Oricum va pleca raketa.

Cred ca mai greu ii va fi lui Q de pe 5....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bastianini este pe circuitul lui preferat. După performanțele de anul trecut îl văd chiar favorit la victorie mâine. Plus că acum merge și foarte relaxat, nu mai are presiune rezultatelor.

 

Bagnaia pleacă de pe 5 mâine. Quartararo pleacă de pe 8, fix din spatele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabio a ratat total calificarile... a pierdut minute bune pe pneuri de ploaie, in timp ce pilotii care au riscat pe slicuri, legau tururi rapide. Slaba strategie, in conditiile in care trebuia sa se califice macar in prima linie. Daca ploua maine...

Acum 12 minute, PzKpfW a spus:

 După performanțele de anul trecut îl văd chiar favorit la victorie mâine.

Nerelevant. Gigi are alt favorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, xt600 a spus:

Fabio a ratat total calificarile... a pierdut minute bune pe pneuri de ploaie, in timp ce pilotii care au riscat pe slicuri, legau tururi rapide. Slaba strategie, in conditiile in care trebuia sa se califice macar in prima linie. Daca ploua maine...

Nerelevant. Gigi are alt favorit.


Dpdv al obedientei Gigi s-ar putea sa fi luat teapa cu Enea, nu mi se pare vreun ascultator. Acum, ca e asigurat la uzina, s-ar putea sa vrea sa fie vioara intai la uzina, deci nu se stie daca se va supune maine, in caz ca va putea sa stea in fata lu' Peco... Bastia nu e Miller.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Quartararo nu a fost singurul care a plecat pe pneuri de ploaie - majoritatea au făcut asta. Pur și simplu nu a fost destul de rapid, nu-i plac condițiile astea. Dacă plouă mâine va fi cam pierdut. Din fericire se anunță vreme bună în momentul cursei.

 

Bastianini va câștiga doar dacă Bagnaia nu va fi în spatele lui. Dacă se va întâmpla, probabil se va da la o parte. Contractul cu echipa de uzină a venit cu ceva condiții. Și este normal. Și Morbidelli s-ar da din fața lui Quartararo (probabil și Dovizioso sau Binder, dar șansele ca ei să ajungă în fața lui sunt cam nule).

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Super calificări datorită condițiilor meteo. Sper să fie cel puțin la de fel de interesantă cursa.

 

Frumoasă performanța lui Morbidelli. De văzut dacă va confirma și în cursă. Quartararo arată din nou că nu este fan al ploii sau al condițiilor mixte.

 

Dezamăgitor Aleix în continuare. Nu se mai regăsește după căzătura de la Silverstone. Nu se poate lupta pentru titlu cu asemenea rezultate.

 

 

Chiar aia e inspirația.

 

 

Și tot legat de căști - casca lui Dovi pentru ultima sa cursă.

 

 


De unde pana unde afinitatea cu Rodman? Cred ca Peco nici nu se nascuse cand s-a retras Viermele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Speedy.K a spus:


Dpdv al obedientei Gigi s-ar putea sa fi luat teapa cu Enea, nu mi se pare vreun ascultator. Acum, ca e asigurat la uzina, s-ar putea sa vrea sa fie vioara intai la uzina, deci nu se stie daca se va supune maine, in caz ca va putea sa stea in fata lu' Peco... Bastia nu e Miller.

Da, asa cred si eu, Gigi va avea o situatie greu de manageriat, insa pana la finalul sezonului o sa fie baiat disciplinat. Pe de alta parte, nu e bine pentru nimeni sa se puna cu Gigel.. omul nu uita, nu iarta si este razbunator.

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Quartararo nu a fost singurul care a plecat pe pneuri de ploaie - majoritatea au făcut asta.

 

 

Nu, dar altii au facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

47 minutes ago, Speedy.K said:


De unde pana unde afinitatea cu Rodman? Cred ca Peco nici nu se nascuse cand s-a retras Viermele...

O fi vazut documentarul ala nou, cu Bulls 😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...