Sari la conținut

14. Gran Premio Gryfyn di San Marino e della Riviera di Rimini 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 226
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:


Merci! Ma mir ca stie Peco ce si cum cu jocul din NBA de pe vremea aia. Dar zice ca e fan si probabil ca e, de vreme ce l-a studiat pe Rodman.

 

Pe de alta parte astia din presa sunt sub orice critica! Maine-poimaine o sa se interzica de pe net meciurile lu' Bulls cu Rodman pe teren pentru ca asta si-a batut nevasta sau mai stiu eu ce altceva. Politicalicorectshits!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din contră, aș vrea să câștige un Ducati. Dar nu Bagnaia. Nu mi se pare campion. Dar are cea mai bună motocicletă. Aia e.

 

Era s-o comită Bastianini și să intre în viitorul coechipier. Cum ar fi fost?

 

Cursă relativ anonimă a lui Quartararo. Dar i se poate ierta la ce face în general cu motocicleta aia.

 

Aleix are încă o cursă slabă, încă o cursă în care este bătut de Viñales. Nu poți deveni campion mondial așa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, PzKpfW a spus:

Eu din contră, aș vrea să câștige un Ducati. Dar nu Bagnaia. Nu mi se pare campion. Dar are cea mai bună motocicletă. Aia e.

 

Era s-o comită Bastianini și să intre în viitorul coechipier. Cum ar fi fost?

 

Cursă relativ anonimă a lui Quartararo. Dar i se poate ierta la ce face în general cu motocicleta aia.

 

Aleix are încă o cursă slabă, încă o cursă în care este bătut de Viñales. Nu poți deveni campion mondial așa.


e clar cea mai buna mobra.. nu e cel mai bun pilot. Dar s-a imbuntatit mult. Jenant cu a trecut prin marea de Ducati😔
Q, dupa parerea mea, e cel mai bun.... dar anul viitor Bes o sa fie un pretendent daca devine mai constant.

scad sansele sa dau berile, dar inca raman☺️. Ce poate sa scoata din yamaha aia...... din pacate depasirile sunt f greu de realizat. 
daca nici anul asta nu castiga Bag cu ducati😂😂😂😂... inseamna ca pur si simplu sunt fraieri☺️. Urmeaza Aragon, un alt circuit "ducati" ☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati au nevoie de un pilot foarte bun. Care să aibă sclipiri geniale ocazional, iar când nu are, să știe să termine cursele pe locuri fruntașe - nu pe jos. Singurul de la Stoner în cocace pe care l-au avut așa a fost Lorenzo. Dar fiind italieni, l-au dat afară când a început (cam greu, ce-i drept) să aducă rezultate.

 

În momentul de față încercă să câștige campionatul printr-un avantaj tehnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai penibil sfarsit de cursa, pe care l-am vazut in 26-27 de ani, de cand  urmaresc constant competitia asta.... concureaza cu succes cu finalul ala din F1, in care Barrichello i-a cedat prima pozitie lui Schumi, dupa ce a condus toata cursa. Penibil!!!!! Peco, tata, nu asa se castiga titlul mondial. Azi trebuia sa termini pe 5...nu ai fata de campion mondial!!!  Bestia se va sterge la anus cu tine, la anul...  Din pacate, cam asta vom vedea de acum inainte...

 

Q, alt jenibil.... ne arata cum se poate pierde un campionat mondial... Nimic nu i-a iesit weekend-ul asta... parca nu si-ar apara titlul mondial...

 

Bastia, a avut victoria in mana,trebuia doar sa o ia. A preferat sa fie baiat de mingi...

Maveric, surpriza mare, foarte buna cursa, pacat de final...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu înțeleg de ce Bagnaia trebuia să termine pe 5. În mod normal ar fi terminat probabil pe 2.

 

E drept că Fabio nu a făcut o super cursă astăzi (poate a rămas fără gume?), dar la cum merge în general, Yamaha ar trebui să-i facă statuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi se confirma inca o data ca atunci cand pierd cursa nu imi pot face o imagine despre ce s-a intamplat citind pe esperții de pe forum! 

Azi am vazut cursa, unii de pe aici s-au uitat la alta cursa, clar!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, TETEA. a spus:

Da, mi se confirma inca o data ca atunci cand pierd cursa nu imi pot face o imagine despre ce s-a intamplat citind pe esperții de pe forum! 

Azi am vazut cursa, unii de pe aici s-au uitat la alta cursa, clar!

 

Clar, trebuie sa vezi cu ochii taj ca sa emiti o parere experta si pertinenta

Asa este intotdeauna si asa va fi peste tot si la orice, cine este in frunte si are sanse va fi sustinut de echipa, asa este normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 minutes ago, ENEOS said:

Mda, unii au 2 jucători, alții 8, mică diferența... 

 

Așa-i, de-asta se reduce la bani. Cei cu 8 motociclete au băgat probabil de 4 ori mai mulți bani ca cei cu 2. Pentru a nu știu câta oară: a cui este vina? A celor care bagă bani și aduc motociclete pe grilă? Sau a celor care nu bagă?

 

Oricum un Ducati ar fi câștigat astăzi. Și asta nu prea are legătură cu câte motociclete au pe grilă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco si Bestia au adus un 1-2 frumos pt ducati, ca putea Bestia sa ia locul 1 foarte probabil, dar cum s-a zis pe aici, Ducati a bagat atatia bani incat nu vor sa riste nimic iar ordinele de echipa o sa existe cat e lumea si pamantul. Sa ne trezim la realitate, nu mai suntem in epoca boema cand toti iti preparau motoretele in garajul propriu si dupa cursa ieseau la bere cu totii. Q oricat incearca sa mearga la conservarea diferentei de puncte nu-i iese. Motoreta aia prea prea slaba ca sa il ajute cand el nu are o zi buna. A scos maximul din ce s-a putut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bastianini are deja 4 DNF. Cursa trecuta a avut noroc ca a comis-o si Martin pe final, altfel poate se amana decizia.

Azi a fost de 2 ori foarte aproape de DNF. La al treilea moment era sa-l ia cu el si pe Bagnaia. Plus Track Limits Warning.

Nu conteaza, trebuia sa dea totul pentru galeria de pe forum. Daca o comitea, era luat la misto, la fel ca Martin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt haterii care au avut impresia ca Bestia a făcut figurație neatacand marele pilot de echipa Ducati,uitați va pe foaie ca Bestia a făcut fastest lap în ultimul tur,chiar cu acea greșeală.Deci omul chiar a încercat sa îl prindă pe Peco.Nu mai zic de greseala aceea în 4 eu l am văzut pe jos măsurându.l pe Peco și făcând una a la Iannone.

F bun Bestia are potențial de campion.

 

Peco flawless.Nici o greseala.Jos pălăria.Sper sa ajungă sa se bata 4real pt campionat.Mai sunt 30 puncte însă.Greu.

Q f bine a terminat a mers și el ireproșabil....dar nu avea cum sa aibă alte pretenții....greseala lui Q a fost ieri când s.a speriat și a ieșit pe gume de ploaie,si de acolo I s.a tras cursa de azi.

 

Aleix...vorba colegului,cu curse din astea anonime nu pori avea pretenții de campion.

Încă o cursa bună însă făcută de Maravilla....în care și a arătat calitățile (rapiditatea) dar și defectele (freeze'ul total și lipsa de imaginație în a depăși).

 

Zarco....după ce vroiam sa îl laud ca ieri s.a calificat decent fata de colegul JM,astăzi a ratat plecarea ajungând in coada si fiind acroșat de...nu am văzut cine I a dat.o dar a întors unul peste el făcând un carambol de toată frumusețea.Prost start și de acolo a plecat totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...