Sari la conținut

Ridicare motociclete sector4


ianachim
 Share

Postări Recomandate

IMPLICARE CLUBURI SI ASOCIATII MOTO…

la inceputul sezonului se bateau’ care sa fie mai cu mot la organizarea de parade’ moto prin oras si sa deschida sezonul
acum cand jucariile ne sunt luate  din fata blocului vad ca nimeni nu zice nimic….
😡😡😡😡😡

ps … vai ce prost sunt, am uitat ca sunt plecati la  INTRUNIRILE MOTO😂😂😂😂

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai Ianachime, esti baiat articulat. Incheaga o povestire cu cap si coada ca sa intelegem si noi ceva, ca de hate suntem toti satui!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, TETEA. a spus:

Hai Ianachime, esti baiat articulat. Incheaga o povestire cu cap si coada ca sa intelegem si noi ceva, ca de hate suntem toti satui!

 

Special pentru tine …o carte de colorat in limba Maghiara😂😂😂

BDFB1752-DFDC-4687-9437-8BF4629E4B42.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ianachim mulțumesc, trimite-o mai departe unei asociatii moto. 

Oh wait, majoritatea au garaje. De ce si-ar intrerupe petrecerile pentru niste scutere/scuteristi care 364 de zile pe an fac doar misto de ei?

 

Sunt 99% convins ca nu se confirma. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de risul curcilor avertizarea primariei: atentie,din ziua x incepe sa se aplice legea de mult in vigoare ,dar asta e tara in care traim

Altminteri,ideea asta ca 'nu incepeti cu noi ca suntem mai mici sau mai nevinovati' nu e buna,in stilul asta nu se mai incepe nicicum.

Daca chiar dorim ceva sa rezolvam,doar prin asociere si eventual demonstratii.Si dupa modele europene ce deja functioneaza;

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem in Europa si in lumea civilizata doar cu drepturi. Vrem legi mai bune dar ne ofuscam cand ele se aplica si pentru noi. Vrem obligatii doar pentru altii.

Huo! Sa se ridice numai masinile parcate ilegal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu caut sa-mi aduc aminte in ce oras din Ro s-au dat de la primarie parcare pentru moto,nu auto...

Sau daca in nomenclatorul meseriilor si profesiilor,exista cea de mecanic moto...

Se poate sa nu stiu eu,dar... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Contabil a spus:

:)

Am cautat sa-mi aduc aminte daca macar o data m-a impiedicat, jenat o mobra parcata pe trotuar ..... n-am reusit.

Prin România nu a fost cazul, prin alte țări nici atât (în multe țări sunt trotuare vaste, nu 1 metru, cum sunt pe la noi in mare parte). S-o fi împiedicat vreun primar (unora nu le ajungi cu prăjina la nas) de vreun scuter de la glovo, tazz sau panda și gata, ridicăm și mobrele.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, Kristian K said:

Eu caut sa-mi aduc aminte in ce oras din Ro s-au dat de la primarie parcare pentru moto,nu auto...

Sau daca in nomenclatorul meseriilor si profesiilor,exista cea de mecanic moto...

Se poate sa nu stiu eu,dar... :)

Mno ... pe (în) certificatul de înmatriculare al motocicletei (C.2.3, C.3.3 - și în versiunea nouă) apare specificată adresa de domiciliu /sediu, domiciliu la care ai tu dreptul și libertatea constituțională (fundamentală) de alegere liberă (tu, nu alege primarul, p..măria de sub el, U.A.T. sau alt pwlarici pretins f. public) :)

image.thumb.png.51c8260a862c3bfef6499f1cbda6e45a.png

 

 

Art. 86. – (1) Cetăţenii români au dreptul să-şi stabilească ori să-şi schimbe, în mod liber, domiciliul sau reşedinţa, în ţară sau în străinătate, cu excepţia cazurilor anume prevăzute de lege.

Art. 91. – (1) Dovada domiciliului şi a reşedinţei se face cu menţiunile cuprinse în cartea de identitate.

(Cod civil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu țin moto pe trotuar, dar lăsând spațiu de 1 metru pentru trecere. Mașina de asemenea o parchez în apropierea motocicletei, pentru a nu ocupa două locuri de parcare. În zona unde locuiesc, pe stradă nu sunt  locuri de parcare delimitate, plătite la primărie. Ok, o voi da jos și o voi parca în locul mașinii, iar cu mașina voi ocupa un alt loc, asta până când (poate), se reglementează și pe strada unde locuiesc această problemă spinoasă.

 

Avem drepturi, avem și obligații, acest aspect este foarte clar, dar autoritățile, ei nu au niciun fel de obligație? Doar - ”vă privește”...?! Hai, curând vom vedea și la noi locuri de parcare dedicate moto, stați pe aproape. 😌

Nea Băluță, cu trotinetele  ce facem bre....😂?

header_motoadn_030920.jpg

motorcycle-parking-spaces-hong-kong-showing-free-charge-still-not-popular-64001997.jpg

Parking-4.jpg

parking.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Ridicare motociclete sector4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...