Sari la conținut

Ridicare motociclete sector4


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 11 minute, ianachim a spus:

 Eu campez autorulota oriunde gasesc apa si curent gratis…

:)

M-am uitat la poza aceea cu scuterul "ridicat" ..... incredibil cum poate asa un scuter mic sa blocheze tot trotoarul ala .... cred ca i-a facut plinul, ca altfel nu vad cum. :crack:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, patrick1 a spus:

Vagabondajul nu e incriminat penal.

Poți să dormi unde vrea pwla ta (nu e treaba ”autorității” nici cu cine ...).

Dar daca nu ai unde sa dormi poti sa ceri primariei sectorului 4 sa iti faca casa, piscina si teren de tenis. Din pacate nu pot da si creier, e nevoie critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, AdrianB1 said:

Dar daca nu ai unde sa dormi poti sa ceri primariei sectorului 4 sa iti faca casa, piscina si teren de tenis. Din pacate nu pot da si creier, e nevoie critica.

Exagerezi!

 

Primăria încalcă autoritatea Guvernului și prevederile unei OUG și stabilește cumva (pe invers) cum că ... nu pot fi staționate ...?

Art.63

Motocicletele fără ataş, mopedele şi bicicletele pot fi oprite sau staţionate şi câte două, una lângă alta.

 

 

 

 :D

Mno ... poate că nu consiliul local ci vreun pwlarici de pe acolo de primărie ... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, Contabil said:

:)

M-am uitat la poza aceea cu scuterul "ridicat" ..... incredibil cum poate asa un scuter mic sa blocheze tot trotoarul ala .... cred ca i-a facut plinul, ca altfel nu vad cum. :crack:

 

pare o parnaie d-aia de blinkee. Sunt 2 categorii aici - imbecilii care merg cu ele si au senzatia ca pot sa dea stop si sa plece indiferent cum sunt lasate ca doar nu e a lor. Si imbecilii ca aia de la mine de pe strada, care le iau si le muta ei pe trotuar ca doar acolo tre sa parcheze ei fix in față în buză. Din nou, astia sunt si aia care parcheaza PE trotuar cand nu au loc in buza.

@patrick1 - ai dreptate la partea cu banii invartiti, o jenă tot procesul. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe C. Brâncoveanu câțiva conducători auto înjurau printre dinți că locurile de parcare erau ocupate de câteva moto -”Uite dom'le nesimțiții dracu cum ocupă ditamai locul, ce nu o pun pe trotuar”. Săracii oameni nu știau că legea trebuie aplicată în sectorul 4, păi unde-i lege nu-i tocmeală!

 

Eii, asta în timp ce pe trotuare zac mormane de trotinete, deh, acelea nu blochează calea de acces. E bine domn primar, ține-o tot așa!

IMG_1477.jpg

Editat de Dan Ny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Administrația publică din Sectorul 4 se pare că e prea cretină să realizeze că vehiculele cu 2 roți sunt printre cele mai viabile soluții la cea mai mare problemă a Bucureștiului - traficul, și că ar trebui de fapt să încurajeze folosirea lor. Din păcate orice măsură împotriva acestei situații (distrugerea blocatoarelor, acționarea în justiție, etc.) va afecta bugetul primăriei, alimentat tot din banii contribuabililor.

 

image.thumb.png.158fa6ab32bd13df8765046d69558744.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Dan Ny a spus:

Hai că  da!  Deci atenție pe unde vă lăsați motorișca în sectorul 4. Noaptea minții.....

 

 

326631541_703413751464030_5045933893560525428_n.jpg

326583060_1173061906915456_85189318404173862_n.jpg

Stai ca vine acum AditaB1 si alti qnanisti si te lamuresc.Ca legea,ca loc de parcare,ca garaj,ca subsol si alte balarii ordinare.

Se vede clar ca nu sunt pe trotuar ,nu incurca pe nimeni.Ar fi fost aiurea ca moto sau scuterul sa ocupe un loc de parcare bun pentru auto.

Nu am ocupat niciodata un astfel de loc.Nici nu am parcat deampulea pe trotuar.As fi procedat la fel ca ,colegii cu motoretele din imagine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Ridicare motociclete sector4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...