Sari la conținut

Pantaloni de ploaie


Djenavar
 Share

Postări Recomandate

Aloha. Am  un costum de ploaie Richa, geaca este fenomenala, in schimb pantalonii am observat(simtit):)) dupa 1/2 - 1h de mers in ploaie incep sa devina permeabili in zona dorsala, acum intrebarea mea, ce pantaloni folositi pe ploaie(cei care mergeti) ceu care nu o fac nu are rost sa se exprime🤪

 

Multumesc

Screenshot_20220902-214221_Chrome.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ianachim a spus:

bai… da voi mergeti pe ploaie???😱😱

Io numa' cand ma prinde in mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ianachim a spus:

bai… da voi mergeti pe ploaie???😱😱

Mai sunt unii nenorociti care sfideaza logica si bunul simt si merg pe ploaie, mai merg si noaptea, acum ma intereseaza de pantaloni🤪

Acum 11 ore, Kristian K a spus:

Pantaloni si haina de la Decathlon.

Cum dracu sa tina mai bine cev de la Decatlon, decat o chestie teoretic dedicata moto😱

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu mi-a intrat apa prin ei si le folosesc si pe enduro.Cand sunt impachetate una in alta rezulta o pernita aprox de 8 cm pe 10 si grosime 7-8.Nu ocupa nici loc mare in bagaj.

Probabil din ciclul viata bate filmul,stiu eu... :)

WhatsApp Image 2022-09-03 at 09.01.02.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klim Forecast. Au fermoar pe crac, pe lateral, pana sus, sunt foarte usor de imbracat peste pantalonul normal. Strat triplu la popou, ieri am mers 8 ore in ploaie aproape continua si n-am simtit pic de umezeala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Djenavar a spus:

Dau luni o fuga sa.i cumpar😁 

Din partea mea,cum doresti. :)

Am avut si de firma,atat in doua piese cat si combinezon.Combinezonul era o mizerie la imbracat,transpirai cap-coada pana te imbracai cu el,iar cel din doua piese mi-a intrat apa la genunchi.A fost demult,nu mai retin numele lor,dar nu au fost ieftine deloc.De atunci folosesc cu brio astea de Quechua pana in ziua cand vor face poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, mrjo a spus:

Klim Forecast. Au fermoar pe crac, pe lateral, pana sus, sunt foarte usor de imbracat peste pantalonul normal. Strat triplu la popou, ieri am mers 8 ore in ploaie aproape continua si n-am simtit pic de umezeala.

Auch. Asta.i la pret de scafandru😱 nu.i contest calitatea dar mi se pare un pic cam mult 

Pai nu pierd mare lucru, sub 1 milion, daca sunt cum spui tu, castig impermeabilitate😁 asa ca o sa.i incerc.Am vrut initial sa cumpar un Dainese sau Alpinestars dar  and m.am gandit ca patesc ca la Richa , am zis ca intreb pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial si eu am avut ceva no name la vreo 120 de lei, iar la prima plimbare pe ploaie am patit ca tine. Asa ca pentru a doua pereche am facut un efort, mi-am zis ca mi-i iau pentru zece ani si ies pe plus, cica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, mrjo a spus:

Initial si eu am avut ceva no name la vreo 120 de lei, iar la prima plimbare pe ploaie am patit ca tine. Asa ca pentru a doua pereche am facut un efort, mi-am zis ca mi-i iau pentru zece ani si ies pe plus, cica.

 Cea mai buna gandire!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.09.2022 la 21:40, Djenavar a spus:

ce pantaloni folositi pe ploaie(cei care mergeti)

https://www.louis.eu/artikel/proof-aqua-zip-ii-rain-pants-women-and-men/208887

DSCN6749.thumb.JPG.764eb2b7b9ce956946c062d515a804b8.JPGDSCN6750.thumb.JPG.d1c3cb7f23fb48468e81390f91fa8b3d.JPG

 

Acum am luat Klim Traverse, penultimul model. Nu mai trebuie nimic în plus de ploaie. E mare șmecherie să închizi fermoarele și să te bagi în ploaie...

 

La 02.09.2022 la 22:39, ianachim a spus:

bai… da voi mergeti pe ploaie???😱😱

DSCN6742.thumb.JPG.c7a6a85124b9e74dca0b7d2d1231e3be.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, vis-a-vis a spus:

https://www.louis.eu/artikel/proof-aqua-zip-ii-rain-pants-women-and-men/208887

DSCN6749.thumb.JPG.764eb2b7b9ce956946c062d515a804b8.JPGDSCN6750.thumb.JPG.d1c3cb7f23fb48468e81390f91fa8b3d.JPG

 

Acum am luat Klim Traverse, penultimul model. Nu mai trebuie nimic în plus de ploaie. E mare șmecherie să închizi fermoarele și să te bagi în ploaie...

 

DSCN6742.thumb.JPG.c7a6a85124b9e74dca0b7d2d1231e3be.JPG

wow cand ma fac mare … asa aventurier ca voi vreau sa fiu😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 9/2/2022 at 9:49 PM, Kristian K said:

Pantaloni si haina de la Decathlon.

in cazul meu, alea de Decathlon nu au facut fata la ceva serios pe timp mai lung. dupa 1-2h incepea sa treaca apa.

cel mai eficient mi-a fost un combinezon de-ala full de nu trece nimica prin el, dar e enervant de folosit si de ceva ani e trecut pe linie moarta. 
acu' ceva vreme mi-am luat ceva suprapantaloni de la Alpinestars - inca nu am prins ploi suficient de lungi sa vad daca sunt mai buni sau nu decat aia de la Decathlon, dar par sa fie mai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce este la decathlon cu fermoare pe lateral merge de o ploaie la tura scurta si rezista insa daca pleci si prinzi cateva zile de ploaie nu s buni

eu ii folosesc in trusa’ zilnica la scuter

pentru drumuri lungi am un alt set

bluza de la bmw si pantalon revit

am avut ani de zile in urma un costum intreg/combinezon de la revit FOARTE BUN dar greu de pus

combinezoanele intregi sunt mult mai rezistente … intra greu apa la oo’

oricum cele mai bune sunt alea scumpe in care nu transpiri ca idiotul si esti mai mult ud de la dif de temp corp/exterior decat de la ploaie

 

 

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...