Sari la conținut

Pantaloni de ploaie


Djenavar
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Strânge bani și ia-ți un pantalon mai scump, cam de la 50 e în sus.

Alea mai scumpe au și căptușeală din plasă, alt material.

Îl ții ani de zile, eu am costum de ploaie din două piese Wintex din 2004 și abia anul trecut am luat alți pantaloni din același motiv.
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.U.V nu am o problema cu banii, pot sa cumpar linistit acel Klim, problema mea este de ordun psihic aici, nu pot sa dau 1200 de lei pe niste pantaloni de ploaie, pe care o sa.l folosesc de 3-4 ori intr.un an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Djenavar a spus:

L.U.V nu am o problema cu banii, pot sa cumpar linistit acel Klim, problema mea este de ordun psihic aici, nu pot sa dau 1200 de lei pe niste pantaloni de ploaie, pe care o sa.l folosesc de 3-4 ori intr.un an.

 cand ai deja raspunsul e bine

singur ti la i dat

……DECATHLON scrie pe tine

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

M-am uitat si ei la un costum pescaresc, insa ce am gasit eu nu inspira incredere.

O solutie de a reimpermeabiliza un pantalon? La mine cred ca au inceput sa cedeze cusaturile. Ele arata bine, dar intra apa pe undeva. Cred ca ma bag cu ei in cada :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc supra geaca si supra pantaloni de la louis , Proof. I-am luat la vreo 20 Euro bucata , nu intra gram de apa , e cauciucat. A rezistat 600 km pe ploaia grava pe Autobahn , nici un strop nu a intrat. Dar ....nu respira, iar asta e naspa cand se incalzeste.

Am si niste gumari tot de la Louis pentru tras peste ghete , combinatia e 100% waterproof. Doar manusile si casca sunt verigile slabe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asta e boala oricărui costum de ploaie, condens și ești la fel de ud pe interior la drum lung. 

Nu-mi dau seama de ce nu fac niște fante tip branhii de rechin acoperite cu o streașina din material. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...