Sari la conținut

15. Gran Premio Animoca Brands de Aragón 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 minute, xt600 a spus:

Booosss!! Fetele corifeilor de la Ducati au spus tot!! Pe ce lume traiesti?? Aveau niste fete de parca le-ar fi tras Bestia un sut in koaie. Nu stiau ce sa faca, nu ai vazut? Sa se bucure? Sa isi dea palme??? Un Ducati a castigat cursa, dar au pierdut 5 puncte in lupta pentru titlu! Treziti-va ba baieti la realitate! Bastianini a facut ce a vrut si cand a vrut pe pista... era penibil sa mai joace teatru si a decis sa treaca. Bine, nu vreau sa fiu in pielea lui, daca pierde favoritul titlul la distanta de 5 puncte.  A se vedea cazul Talmacsy. ;)

Cred ca ai băut apa după Haralambie.Recunoaste când greșești ca nu îți ia nimeni capul,dar nu mai încerca să cauți tot felul de argumente elucubrante în a.ti sprijini teoria cu ordinele de echipa care iată ca a fost demontata pe circuit.

Face the facts.

Acum 3 minute, xt600 a spus:

Cat despre Mimi, asteptam penalizarile. Lui Q i s-a dat LLP pt nimic. 

+1

Obligatoriu penalizare pt Taka.

Exact,Q a luat penalizare pt ca a încercat o depășire.

Pt 2 coate INTENTIONATE date altui pilot cred ca trebuie 1 rece ban.ar fi de bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 408
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand pierzi victoria in ultimul tur trebuie sa exulti de bucurie, chiar daca ai ratat sansa istorica a celei de-a 5-a victorii la rand!

 

Altfel zic baetii de pe forum ca e blat!

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah, ca s-a terminat si Bol d'Or. O cursa de tinut minte. 👍

Acum 9 minute, Method a spus:

Cred ca ai băut apa după Haralambie.

Lasa-l pe Haralambie, nu l-am delegat sa vada cursa in locul meu si nici nu am nevoie de comentariul lui, ca sa vad ce se intampla pe pista si la boxe. Poate tu te iei dupa ce "spune" comentatorii, insa nu este cazul meu. Vezi cursele si lasa deoparte obiceiul de a-ti transforma dorintele in teorii.. :) 

 

Astept declaratiile lui Tardozzi, Ciabatti, etc.. :D 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Doctor X a spus:

Lui MM i s-a blocat hole shot-ul și avea o bucată de Yamaha în mobră după contactul cu Fabio. Asta a dus la trasul spre stânga. E absurd să crezi că MM a vrut să îl dea jos intenționat pe Taka, având în vedere că frac-su era și el acolo, la doi metri în spate.

Jarvis a recunoscut că a a revăzut faza cu Fabio de câteva ori și a tras concluzia că a fost incident de cursă. 

 

I s-a pus o albeață văzând că nu mai merge cotețu'! 

Javris... Acum incident de cursă, când a greșit Q clar pilotaj iresponsabil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, xt600 a spus:

 Vezi cursele si lasa deoparte obiceiul de a-ti transforma dorintele in teorii.. :) 

You should practice what you preach.Vezi ca a câștigat ala de ne explicai tu ca "ii tine plasa lui Peco și îl protejează ca asa i a scris Tardozzi pe afisaj" și alte bazaconii.

I a dat Bestia în cap lui Peco?i a dat.

S.a șters la fiund Bestia cu teoria voastră cu ordinele de echipa?s.a șters.

Ai greșit asta e,nobody cares dar nu mai insista sa susții ceva ce a fost demontat clar în real life.Chill.

 

Pt mine e mesmerizing cum se întâmplă fix invers de cum zici tu în real life dar tot eu sunt cel care își transforma dorintele in teorii😃

 

Și btw singura mea dorința e sa avem un campionat animat pana la sfârșit,indiferent ca îl câștiga Peco,Q sau Aleix.Sau dare I say it?Bestia.

 

MM a declarat ca "I s.a deplasat motoreta stânga când a angajat holeshot ul și de aia l a lovit pe Taka"

Bine bine dar cotul de 2 ori tot de aia?e acționat și cotul de holeshot?

Acum 25 minute, Doctor X a spus:

Lui MM i s-a blocat hole shot-ul și avea o bucată de Yamaha în mobră după contactul cu Fabio. Asta a dus la trasul spre stânga. E absurd să crezi că MM a vrut să îl dea jos intenționat pe Taka, având în vedere că frac-su era și el acolo, la doi metri în spate.

Jarvis a recunoscut că a a revăzut faza cu Fabio de câteva ori și a tras concluzia că a fost incident de cursă.

Cotul ma frend

Cotul.

De 2 ori.

Nu se poate nega.

Nu a zis nimeni ca a vrut sa.l dea jos.sunt convins ca n a vrut.

A vrut sa îl incomodeze.Doar ca a ieșit urat.

 

La Q e fair,efectiv I a plecat spatele iar Q era la 20cm de codita lui și a fost victima colaterala.Dar la Taka n.a mai fost asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Method a spus:

 

I a dat Bestia în cap lui Peco?i a dat.

S.a șters la fiund Bestia cu teoria voastră cu ordinele de echipa?s.a șters.

Ai greșit asta e

 

Și btw singura mea dorința e sa avem un campionat animat pana la sfârșit,indiferent ca îl câștiga Peco,Q sau Aleix.Sau dare I say it?Bestia.

 

Vezi ca ai o problema de logica elementara: daca Bastianini si-a bagat plua in ordinele lui Tardozzi, Ciabatti, etc, asta nu inseamna ca acele ordine nu exista, ci doar ca un pilot si-a luat libertatea (pe riscul lui, desigur) de a nu le respecta. Ti-am si sugerat: cazul Talmacsy, dar tu uiti repede sau te faci ca uiti.. :)  Poti sa iei in considerare si simpaticul moment "mapping 8". Nu vrei sa accepti ca sunt in lumea asta si piloti cu koaie, care nu sunt dispusi sa respecte la nesfarsit niste ordine penibile. Cursa trecuta, i-a facut cadou lui Bag, o victorie.. pana cand sa ii tot faca pomeni? Bine, sunt convins ca echipa va avea grija sa nu mai aiba asemenea derapaje, pentru ultimele curse. 

 

Dorinta mea este sa vad un titlu castigat corect. Daca iti plac titlurile castigate cu circ si manareli (cum a fost cel din 2015), este problema ta. 

 

BTW... la Taka a fost sa isi ceara scuze, dar la Q a fost? 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Quartararo a avut un al doilea accident astazi, pe cand era transportat cu scuterul la centrul medical. Marshall-ul care il transporta s-a ciocnit frontal cu un alt scuter.

Cand e sa ai ghinion...

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

I s-a pus o albeață văzând că nu mai merge cotețu'! 

Javris... Acum incident de cursă, când a greșit Q clar pilotaj iresponsabil!

Voi sunteți prea orbiți de gălbează. Îți reamintesc că Javris lucrează la Yamaha, nu la Race direction.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Doctor X a spus:

Lui MM i s-a blocat hole shot-ul și avea o bucată de Yamaha în mobră după contactul cu Fabio. Asta a dus la trasul spre stânga. E absurd să crezi că MM a vrut să îl dea jos intenționat pe Taka, având în vedere că frac-su era și el acolo, la doi metri în spate.

Jarvis a recunoscut că a a revăzut faza cu Fabio de câteva ori și a tras concluzia că a fost incident de cursă. 

 

Deci ăștia ce împărțeau cardane pe aici lui MM și familiei lui își pot suge liniștiți  cardanele ei și familiile lor. Spor băieți 💪👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Agresivitatea total inutila cu care se arunca idolul tau in primul viraj, bazandu-se ca cine ii vede roata fata degajeaza sau daca nu, e folosit ca proptea la franarea lui MM, duce la astfel de situatii periculoase, care vor fi mereu in jurul lui. Cat timp nu va fi penalizat drastic pentru astfel de actiuni, el va continua sa-i busculeze pe toti in pluton. 

Asa ca sosetele mi le pot suge atat familia lui, cat si cei care vad ca fiind ok stilul sau de pilotaj. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, TETEA. a spus:

Agresivitatea total inutila cu care se arunca idolul tau in primul viraj, bazandu-se ca cine ii vede roata fata degajeaza sau daca nu, e folosit ca proptea la franarea lui MM, duce la astfel de situatii periculoase, care vor fi mereu in jurul lui. Cat timp nu va fi penalizat drastic pentru astfel de actiuni, el va continua sa-i busculeze pe toti in pluton. 

Asa ca sosetele mi le pot suge atat familia lui, cat si cei care vad ca fiind ok stilul sau de pilotaj. :)

 

Păi de ce ne mai uităm la curse atunci? Să-i vedem pe unii care merg în spatele altora așa cum pleacă din grilă??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,voi sunteti sanatosi?! 

Nu se mai fac depasiri in afara de MM? Chiar si cu ceva contact uneori.

Dar el a patentat depasirea "la jugulară", in care te feresti sau mori. 

Pana si accidentarea lui MM se datoreaza tot atitudinii pe care o are. 

E toxic, e un pericol pentru ceilalti piloti care poate isi doresc sa prinda batranetea, nu sa li se puna motocicleta in cap la 300 km/h. 

La el e vorba nu de o greseala, ci de o stare mentala. E pe modul Kill! Chiar si azi cand nu avea miza personala, si clar nu avea viteza sau stamina pentru un rezultat bun. Lipsa totala de judecata si de discernamant, inconstienta pura!

Si ciuda mea mare nu e pe el, ca asa e el construit... Dar de cati ani concureaza, cate asemenea incidente a provocat? Cand a fost macar tras de maneca de catre oficiali?

La el sunt mereu race incident...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, TETEA. a spus:

Bai,voi sunteti sanatosi?! 

Nu se mai fac depasiri in afara de MM? Chiar si cu ceva contact uneori.

Dar el a patentat depasirea "la jugulară", in care te feresti sau mori. 

Pana si accidentarea lui MM se datoreaza tot atitudinii pe care o are. 

E toxic, e un pericol pentru ceilalti piloti care poate isi doresc sa prinda batranetea, nu sa li se puna motocicleta in cap la 300 km/h. 

La el e vorba nu de o greseala, ci de o stare mentala. E pe modul Kill! Chiar si azi cand nu avea miza personala, si clar nu avea viteza sau stamina pentru un rezultat bun. Lipsa totala de judecata si de discernamant, inconstienta pura!

Si ciuda mea mare nu e pe el, ca asa e el construit... Dar de cati ani concureaza, cate asemenea incidente a provocat? Cand a fost macar tras de maneca de catre oficiali?

La el sunt mereu race incident...

 

Corect! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method n-am vazut cursa. astept sa apara pe torenti

 

teoria constipatiei nu mai e atat de evidenta.

 

eu raman la parerea ca a fost ceva ciudat cursa trecuta. in conditiile in care era mai rapid si lipit de poponeata lui nu a incercat nici o farama de depasire, dc nu stiu ca nici in declaratii nu a zis de ce nu a incercat nimic..

 

cursa asta eu zic ca si-a luat victoria si i-a aratat lui Peco ca a supt-o de la anu, a supt-o grav.

 

il vedeti pe Bestie sa mai castige curse sau va fii acolo la locu 2-3? :)

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, chiar și pentru războiul din Ucraina 🤣🤣

1 oră în urmă, TETEA. a spus:

Bai,voi sunteti sanatosi?! 

 

Da, eu sunt. Perfect sănătos. Dar ma îndoiesc ca tu ai fi, cel puțin în gândire ai mari probleme. Nici măcar nu s-a ridicat bine Quartararo de jos și tu deja erai oe forum să-l înjuri pe MM. Stai o secunda sa vezi ce spun cei implicați direct și cei ce sunt responsabili cu asa ceva. Dar evident ca tu abia așteptai să-l înjuri pe MM. Nu sunt nici pe departe fanul lui MM și la fel as fi procedat indiferent de pilot. Ce contează cât de agresiv e pilotul dacă în acest incident nu a fost vina lui, restul e can-can. 

https://www.the-race.com/motogp/everything-became-crazy-marquez-details-his-aragon-collisions/

https://www.motogp.com/en/videos/2022/09/18/drama-on-lap-1-as-quartararo-and-marquez-collide/436339

Pentru cei ce au ochi (și creier) sa se uite și sa spună care a fost vina lui MM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Doctor X a spus:

Ce rapid s-au reactivat galbenii. :)))


Hai, ma, ca a fost bun Chel. Prima Yamaha!

Acum 4 ore, Method a spus:

Exact ce ziceam ca e cel mai improbabil aia s.a întâmplat.

Ei asta chiar ca relansează campionatul.

 

La prima faza eu zic ca MM nu poate fi învinuit,efectiv a pierdut spatele și a derapat sideways la ieșirea din curba.

La a 2a maxim însă.

 

Ahhahaha asta ma gândeam și eu.galeria pe garduri instant

De când n au mai avut prilej...


Pai io as zice fix pe dos. Cica la a doua ii ramasese o bucata de mobra infipta in roata spate. La prima a fost doar imbecil, cum ii e felul. A avut impresia ca daca a luat un pic de start bunicel o sa se ude astia din pluton toti si o sa se poarte cu manusi cu el. not!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Cavaleru a spus:

nu e vina lui marc pt cazatura lui Q. ce mi se pare mie ca-i ciudat, e ca el cand a pierdut spatele si a inchis gazu in conditiile in care in mod normal nu lasi gazu ca sa nu pierzi timp..

OK, e ciudat dar crezi ca a făcut-o intenționat ca să între Q în el? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

Îmi place însă de comentatori care decât sa recunoască ca au greșit cu balivernele cu Bestia care îl protejează pe Peco prefera sa nascoceasca tot felul de teorii gen "a fost regie ,Bestia l.a depășit și după aia a ieșit intenționat în decor sa salveze aparentele"

Chiar ar fi interesant ce se întâmplă dacă 23 câștiga cursa

Sunt curios ce comenteaza😅


Uite ca eu recunosc. Pana la ultima trecere peste linia de sosire am crezut ca o sa simuleze #23 ceva eroare ca sa ii dea inapoi victoria lui Peco. Ca l-a depasit doar ca sa demonstreze ceva dar ca va respecta ordinele.

S-a dovedit ca m-am 8nselat!  Mea culpa!

Cum ar fi sa piarda Peco campionatul la 5 puncte sau mai putin!?

Acum 5 ore, Method a spus:

 

Se pare ca am avut dreptate când am zis cursa trecuta ca Bestia a fortat și n.a putut depăși?și iată ca acum a putut și n.a pregetat


Da, se pare ca ai avut dreptate. Imi cer scuze ca te-am contrazis.

 

PS Nu uita ca sunt fan #23 de vreo 5 curse.

Acum 5 ore, ENEOS a spus:

Ați observat cumva că nu s-au dat reluări decât cu faza în care a picat Qua, cu Taka nimic, 🤐


Corect! Si cat le-am asteptat! 

Acum 5 ore, therocketscientist1 a spus:

Taka s-a ridicat din prima gesticuland. Este intreg. 


Asta am vazut, dar nu asta ne interesa la reluari.

Acum 5 ore, MirceaB a spus:

Interesantă cursa, super depășirea lui Enea B. (la anul cu același material de concurs, cred că o să pună mare presiune pe Bagnaia), surpriza a fost KTM.

Până la urmă nu-i rău nici pt AE și Aprilia.


Depunde cum o sa se inteleaga cu noua mobra.

Acum 4 ore, Doctor X a spus:

Măcar Bestia are cojones. 


Absolut! A aratat asta de cursa trecuta, doar ca nu credeam ca le are atat de mari incat sa le dea sefilor la cioc! 
S-ar putea sa avem un nou smecher in Motogp. In sensul bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, danypop a spus:

OK, e ciudat dar crezi ca a făcut-o intenționat ca să între Q în el? 

 

nu, nu cred, nu cred ca e atat de malefic si nici nu stiu ce ar avea de castigat .. sa nu ia Q al doilea titlu, cu ce-l freaca pe el...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...