Sari la conținut

Statiile de alimentare si calitatea combustibililor lor


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

cred ca mai degraba unele statii au probleme,uneori neglijenta alteori cu intentie,indiferent de firma "mama"

Am patit in trecut chestii nasoale de la Petrom Militari(si benzina si motorina aveau apa) si de la Lukoil Afumati (benzina care detona la cea mai mica accelerare,ca si cum avea CO 70 si nu sunt singurul ce a avut probleme la aceasta locatie )

Mai demult,cind Patriciu inca mai tragea sfori,Rompetrolul avea cele mai inalte standarde .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 9/12/2022 at 4:22 PM, mihai c said:

Rompetrolul avea cele mai inalte standarde .

Așa este, le avea (verb la timpul trecut).

11 hours ago, Supa La Plic said:

Las și eu asta aici, ...

Eeh ... au fost vremuri când unii alimentau ”mobre” cu insecticid în suport petrolier, ”mobre comuniste” cu motoare compatibile la carburant cu cele ale tancurilor (actuale) Abrams (Honeywell AGT1500). 

Fără turbină, doar cu piston :D

 

Bunee ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copilasi, nu va mai agitati, adevarata benzina se afla in Austria, la noi e cu apa ca merge si asa.

de fiecare data cand ma duc prin Vest cu masina, ma intorc cu o canistra de benzina plina, e diferenta enorma in cea mai buna benzina de la noi si cea mai proasta din A,D,F, parca e RON500.

Editat de gadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...