Sari la conținut

Gaura in toba?


TudorD
 Share

Postări Recomandate

Buna ! Am un cb125f si singurul lucru care nu imi prea place la el este sunetul. Nu sunt teribilist si nu vreau sa se auda pe toata strada cand trec dar mi-ar placea sa se auda macar putin mai frumos. Nu mi-as cumpara toba sport sa mi-o pun pe 125, dar m-am gandit sa dau o gaura in toba. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te deranjeaza asa tare sunetul, poti sa inregistrezi coloana sonora de la MotoGP si ti-o pui pe repeat in casti... Ai si bonusul ca auzi uralele din tribune, ca si cum ai fi pe circuit.

 

Acum serios vorbind, eu traiam cu impresia ca motocicleta e ca sa te deplasezi cu ea, nu sa iti incanti urechea. Pentru asa ceva, mai bine te duci la un festival ceva. Dai un ban, dar macar nu iei amenda ca fraierul daca te opreste vreun poliţian.

 

Eu unul, daca ar exista tobe aftermarket mai silentioase decat cele de fabrica, mi-as lua. Desi nu fac prea mare zgomot cele stock de la f650-ul meu, tot imi vine sa le dau pe "mute" dupa cateva sute de km. (In conditiile in care oricum port si dopuri de urechi la drum lung)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce să te chinui să dai gaură în inox/otel refractar (tare) când există flex și în 20 secunde tai jos toba?!?

Și ți se umple și frigiderul mai repede!

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...