Sari la conținut

Opinii 125cc


iugn
 Share

Postări Recomandate

Salut! Încerc sa intru in categoria 125cc și doresc o opinie pentru un “motor” nou.Honda CB125F, CB125R sau Yamaha XSR125. Menționez ca o sa îl țin măcar 6 luni și ulterior o sa încerc cursurile pentru categoria A. De viteza nu se pune problema deoarece nu sunt la 20 de ani, aproape dublu. Am 1.83 m si undeva la 75 kg. Va mulțumesc pentru timpul acordat!

Editat de iugn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23 minutes ago, iugn said:

Menționez ca o sa îl țin măcar 6 luni și ulterior o sa încerc cursurile pentru categoria A.

Nu văd sensul acțiunii de stocare ...

Descărcarea bateriei? 

Prognozata devalorizare a monedelor cu creșterea mondial falsificată a prețurilor?

(Adică ... cumpără acum că mâine nu vei avea cu ce?) :shootingsmilie:

Editat de patrick1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am idee dacă se fura… la mâna a doua sunt cu ceva sute de lire mai ieftine și cu 5…10 mii de mile făcute, fără garanție și altele. Nu am idee la ce ar trebui sa ma uit sa știu ca este ok(in afara de a caută dacă a fost implicat in accident). 
Totusi, de dragul topicului, considera nou sau second hand, ca și motor câte este mai ok din ceea ce am întrebat la deschiderea topicului. 
Nu doresc sa par lipsit de bun simt, însă întreb ceva și se răspunde pe lângă subiect. Mulțumesc de înțelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideal ar fi sa mergi la dealeri, sa faci un test ride cu modelele acestea si sa vezi pe care te simti mai bine si care iti place mai mult.

la inaltimea ta cred ca toate sunt cam micute. personal, as merge pe cb125f datorita pozitiei mai confortabile si nu atat de in aplecata fata de R. Daca vrei pozitie mai "agresiva" atunci R. XSR125 mi se pare prea bicicleta, repet, doar parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

48 minutes ago, iugn said:

...

Nu doresc sa par lipsit de bun simt, însă întreb ceva și se răspunde pe lângă subiect. Mulțumesc de înțelegere.

Da, cam așa este, ai dreptate 

Însă cum subiectul (tău) pare a fi ”o treime”:

17 hours ago, iugn said:

Honda CB125F, CB125R sau Yamaha XSR125.

e mai greu de argumentat un răspuns clar ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 minutes ago, DesertEagle said:

Ia noua, cu garantie. Oricum nu pierzi mare lucru la revanzare dupa 6 luni la ce preturi se cer pe second in ziua de azi. Xsr sau cbf

Mulțumesc!

On 9/20/2022 at 9:50 AM, Mariusik85 said:

ideal ar fi sa mergi la dealeri, sa faci un test ride cu modelele acestea si sa vezi pe care te simti mai bine si care iti place mai mult.

la inaltimea ta cred ca toate sunt cam micute. personal, as merge pe cb125f datorita pozitiei mai confortabile si nu atat de in aplecata fata de R. Daca vrei pozitie mai "agresiva" atunci R. XSR125 mi se pare prea bicicleta, repet, doar parerea mea.

Mulțumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...