Sari la conținut

16. Motul Grand Prix of Japan 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Superba cursa de la moto2.

Ogura a venit din spate si a castigat...nu atat de lejer pt ca Fernandez chiar a fost aproape sa il prinda.

F bun Fernandez.Si Acosta a mers bine cursa de recuperare facuta de amanoi de la Ayo ff bine.

Comentatorii de pe Digi...pe langa faptul ca ii tot confundau pe Ogura cu Chantra la pozitia pe circuit,au gasit un nickname pt Acosta (probabil auzit de la colegii spaniolo) - "El Tiburon",care promite sa devina un nou tic verbal pt ei mai ceva ca "El Cabroncito" pt MM. 🤦‍♂️

 

Vreme frumoasa asfalt cald,treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va fi foarte interesant startul la MotoGP, toti cei 4 candidati la titlu sunt unul in spatele altuia pe grila, Aleix pe 6, Fabio pe 9, Peco pe 12 si Enea pe 15. Nu ar fi exclus sa avem macar o sicanare intre ei, poate si contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, therocketscientist1 a spus:

Ăștia de la gigisport sunt bolnavi.

Nu ca cică "Marini sta în fața lui Q și impune un ritm fals conform indicațiilor Ducati în timp ce Bastianini ii tine spatele lui Peco"

Ba și ai naibii amândoi piloții "locotenenti" de la Ducati nescotesc "ordinele de echipa" :

Marini pleaca de lângă Q și Bastianini iar îl driblează pe Peco.La naiba iar s.au călcat pilotii pe circuit în teoriile celor 2 comentatori.

 

Bai ce bine ar fi dacă ar comenta ce se întâmplă pe circuit și nu prostiile pe care le visează ei.

Mai ales când vad clar ca născocirile lor sunt contrazise cursă de cursă de realitate.

 

32 de mii de spectatori la Motegi.Se vede ca nu mai e Rossi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, therocketscientist1 a spus:

Bagnaia nu a ascultat ordinele de echipa 

Genial :crack:

 

Din păcate însă campionatul s.a jucat aici.

Missano 2021 se repetă.

 

Quartararo își păstrează din nou cumpătul și câștigă - duelul și probabil un nou campionat.

Îmi pare rău pt Peco și pt noi pt ca acum miza REALA s.a dus.Dar...he has only himself to blame...nu poate spune ca e vina motorete,motoreta lui e pe locul 1 cu Miller.Si nici nu e ca și cum l.ar fi deranjat/incomodat cineva.

 

MM super bună cursa.E f bine ca a terminat,locul 4 e un bonus super.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ioio_viola a spus:

FB nu rezista presiunii. Pacat de cat de bine a mers pana acum in ultimile curse. 

Care naibii presiune, nu este ca si cum il urmarea Qwart, Bagnaia incerca sa depaseasca, unde vezi presiune aic8?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Djenavar a spus:

Care naibii presiune, nu este ca si cum il urmarea Qwart, Bagnaia incerca sa depaseasca, unde vezi presiune aic8?

Presiunea era pe el sa îl depășească pe Q care era în față și sa mai recupereze niște puncte.presiunea era clara.

Chiar acum, ioio_viola a spus:

Presiunea de a nu pica cand trebuie sa iei puncte. A vrut sa-l faca pe Q fara sens. Da stiu, un capion ataca oricand, dar nu cand esti asa aproape de campionat si mai erau 100 de puncte in joc.

Nu fără sens.Era mai rapid.

Doar ca a greșit pe frânare.

Asta este.

Pacat pt ca acum nu mai avem miza reala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiunea de 1 punct???!!!Asta era presiunea?!1km de coloana de apa deasupra?! Despre ce vorbiti.A atacat de nebun, atat. Miza reala abia incepe, vad ca.si revin MM , o sa fie bataie pana lsfarsit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, danypop said:

 

Foarte bună cursa făcută de MM, sincer nu credeam ca poate termina cursa sau în orice caz nu în top 10. Mai ales când am văzut cum pierde loc după lor în primul tur👏

 Si-a propus doar sa termine, probabil testeaza componente. Am vazut ca avea bascula de aluminiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Djenavar a spus:

Presiunea de 1 punct???!!!Asta era presiunea?!1km de coloana de apa deasupra?! Despre ce vorbiti.A atacat de nebun, atat. Miza reala abia incepe, vad ca.si revin MM , o sa fie bataie pana lsfarsit

Anul trecut a picat cand se batea cu MM. Anul asta trebuia sa invete ca a ramane in sa e mai important decat acel 1 pct pe care l-ar fi luat lui FQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...inconstant Bestia da.Dar măcar e rapid.Si când e sub presiune nu prea cade...ca alții.

El cade când nu e nimeni în jur sa nu se facă de ras. :)

 

Haralambie a zis ca pumnul stâng I.a obosit unuia dintre cei 3 la podium...de la ambreiaj...pai poate greșesc eu dar ăștia nu schimba cu ambreiaj !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii, asa vorbiți de parca el a avut de ales între a lua un punct în plus sau a cădea și el a ales căzătură. Evident ca nu se gândea ca va cădea. E bine totuși ca ceilalți doi au fost si ei pe nicăieri (Q și Aleix) 

Acum 1 minut, Method a spus:

 

 

Haralambie a zis ca pumnul stâng I.a obosit unuia dintre cei 3 la podium...de la ambreiaj...pai poate greșesc eu dar ăștia nu schimba cu ambreiaj !

Da, Martin se plagea la interviuri de probleme la mana stânga. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ioio_viola a spus:

 a ramane in sa e mai important decat acel 1 pct pe care l-ar fi luat lui FQ

Astea știi cum sunt?

Dacă îți ies ești smecher dacă nu ești cel mai prost din curtea scolii.Ori la bal ori la spital.

Momentele astea tot timpul au făcut diferența între campioni și piloți buni și atat.Vezi Dovi...ala nu încerca niciodată...și asa ușor s.a dus.Peco încearcă dar nu ii iese.Tot e bine ca încearcă.

Nu îl condamn pt ca încearcă îl condamn pt ca a căzut.

 

De aia am zis eu ca Q a făcut o cursa magistrala la Missano în 2019 când a fost la limita limitelor în a.l depăși pe MM (care pe atunci doar se juca cu el) - Q a fortat la 100% atunci chiar și puțin peste limita insa n.a greșit a luat loc 2.Acolo e diferența,în fazele alea se vede stofa de campion.Bine,la acel moment lumea a zis ca Q a făcut o cursa nașpa și ca "a fost făcut praf de MM".Desigur.facepalm.

 

Una e sa termini pe 2 sau etc în spatele celuilalt dar în picioare și alte e sa termini pe 10 ca JM în Austria sau mai rău ca Peco aici.A merge la limita ta dar nu peste ea asta face diferența.

Poate la anul pt Peco....desi cu Bestia lângă el...nu știu ce sa zic...poate ii arata ala cum se face :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Method a spus:

Haralambie a zis ca pumnul stâng I.a obosit unuia dintre cei 3 la podium...de la ambreiaj...pai poate greșesc eu dar ăștia nu schimba cu ambreiaj !

:lol: :crack: 🤦‍♂️

Pumni în capetele lor! 

 

Din anumite motive am vizionat fără sunet, fooooaaaarteeee bine a fost! 

mm peste așteptări, a fost cumințel. 

Bag... N-a făcut nici Qua mare brânză, dar măcar a cules ceva punctișoare. În rest cam plicticoasă cursa dpmdv. 

A, și Miller slab, că de obicei! 😜 "Il a senti l'ecurie" cum zic franțujii despre 🐎🐎 (a simțit grajdul) - Japonia e pe lângă Australia și i-a mirosit a canguri. 😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, danypop a spus:

Da, Martin se plagea la interviuri de probleme la mana stânga. 

Da da aia am înțeles și eu.

Dar mi se pare neverosimil ce a zis Haralambie și anume ca de la ambreiaj îl durea mana.

Pai wtf ei pleacă cu ambreiaj depe loc și atat din câte știu eu după aia e clutchless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 16. Motul Grand Prix of Japan 2022

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...