Jump to content

Ce sa fie?

Flower-Power
 Share

Recommended Posts

Acum 19 ore, FlipperCo a spus:

Toate sunt naked 

Am ales...am reușit cu actele azi pentru rabla, am dat avansul 5000 ron ..acum aștept...😂😇

Acum 20 ore, Ionut26 a spus:

Acum am inteles. Cu birocratia din tara asta s-ar putea sa nu-ti poti folosi rabla proprie in timpul ramas.

O alta varianta ar fi sa gasesti maine un proprietar cu o rabla care are certificat de atestare fiscală emis de către direcțiile de taxe și impozite locale si certificat de la ANAF deja emise.

Am rezolvat azi, sunt fată descurcăreață

Acum 20 ore, warlock a spus:

Eu asa am înțeles, ca data limita era azi, cine mi-a zis , sa ma gândesc cei de la motoboom ..oricum fondurile se epuizează și ele...și poți sa nu mai apuci pana pe 25.

• Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Am ales...am reușit cu actele azi pentru rabla, am dat avansul 5000 ron ..acum aștept...😂😇

Am rezolvat azi, sunt fată descurcăreață

Eu asa am înțeles, ca data limita era azi, cine mi-a zis , sa ma gândesc cei de la motoboom ..oricum fondurile se epuizează și ele...și poți sa nu mai apuci pana pe 25.

Felicitari! Ce ai ales pana la urma?

Greutatea a fost factorul de decizie..

Mulțumesc! 😃 acum sa vad cât costa un parbriz si un crash pad...ca vad numai cifre..

Legat de întâlnirea blind...cred că PzKpfW m-a convins ca viata e prea scurta sa aleg de 2 ori același lucru..😅 dacă e sa nu fim compatibile, PzKpfW o sa te pomenesc.😅 glumesc,evident.

Așadar, mulțumesc pentru sugestii și reclamații! 

@FlipperCo merci pentru video, l-am văzut de cel putin 4 ori. 

Aaa, și dacă aveți dubii în ceea ce privește culoarea, este evident negru..acum o singura necunoscuta am ,culoarea roților.. sa nu fie vreun hauriu ca dau cu oja neagra...cei de acolo nu știau sa îmi spună ce culoare o sa fie pe roti..

Edited by Flower-Power

Acum 59 minute, Flower-Power a spus:

Aaa, și dacă aveți dubii în ceea ce privește culoarea, este evident negru

Orice culoare ai fi ales nu as fi comentat, e chestiune de gust, dar negru?! N-ai imaginatie...

As fi vrut negru mat...😂

Cum sa zic, preferințele tale nu sunt și ale mele..iar de imaginație nu duc lipsa..deocamdată. 

Sunt sigura ca tu ti-ai fi ales roz ca să para ca ai multa imaginație...😂

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

@FlipperCo merci pentru video, l-am văzut de cel putin 4 ori. 

👍 La cat mai multi km fara probleme si safe! Usurel la inceput pana va imprieteniti (acum ai ceva experienta, cunoaste-i bine comenzile, distanta de franare, etc, de fapt cum se comporta din toate pdv). 
Cand este estimata livrarea cf contract?

Si dai si tu o bere cand o scoti s-o vada poporul 😜

Dau bere, o ud...o spal, d-astea 😃

Nu ajunge pana în Crăciun, eu sper sa ajungă pana în Martie..dar și de o fi Aprilie e ok. 

Acum 34 minute, ENEOS a spus:

Ajunge la timp s-o pui sub 🎄?

Si de pus o pun...dar nu sub brad...😂

Fiecare cu fetișurile lui...😂

Eu am cerut indicatii-ce hârtie trebuie sa completez, cerere, ce e nevoie, joi sau vineri îmi fac drum sa recuperez banii, sunt curioasa în cât timp... oricum dacă am timp fac follow up pana se satura de mine. Nu au cum sa nu rezolve speță. Nu știu cu cine se pun, o sa fie distractiv pentru mine. 😂

Edited by Flower-Power

Nu are cum, trebuie sa ii primesc bsnutii înapoi de la s3...îți exic și de ce...eu nu mai figurez la s3 cu bunul în prezent și banii pe care i-am plătit anterior la s3 trebuie returnați, nu se vor trimite la s2 sa plătesc mai puțin pe impozitul 2023. Primăriile sunt stat în stat. Ca dacă se putea asa, primul gând al meu a fost, adresati-va primăriei s3 și recuperați de la ei banii plătiți de mine ca impozit ,iar ei au zis ca nu au cum...

Acum 36 minute, Flower-Power a spus:

.... Primăriile sunt stat în stat. .....

cam da :)

dar de fapt ce ma mir, ca si la EON sau Electrica, daca ai mai multe locuri de consum, nu se compenseaza sumele intre ele, degeaba ai la un loc de consum cu vreo 500 de lei dati in avans, trebuie sa-ti platesti factura de la celalalt loc de consum, nu le compenseaza, cu toate ca e acelasi utilizator, acelasi nume, jaleee

Acum 39 minute, pitesti2010 a spus:

E asa mare valoarea incat sa merite alergatura si stat la cozi si sa pierzi atata timp?

Din principiu nu îmi place sa rămân datoare și nici sa fiu foootota pe banii mei. Dacă o fac pe banii mei, știu ce fac ..😂

Ca sa intelegi, e vorba de principiu...și dacă erau 10 lei sau 100 lei..

Iar ideea de a lasa la statut roman după ce am impozit pe salariu și taxe...mi se pare Sf...

Fac programare online durează 15 min sa ajung acolo...

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

dar de fapt ce ma mir, ca si la EON sau Electrica, daca ai mai multe locuri de consum, nu se compenseaza sumele intre ele, degeaba ai la un loc de consum cu vreo 500 de lei dati in avans, trebuie sa-ti platesti factura de la celalalt loc de consum, nu le compenseaza, cu toate ca e acelasi utilizator, acelasi nume, jaleee

De la 300 lei în sus îți dau banii înapoi dacă le ceri, mi-a virat enel în 3 zile de la solicitare. Drept că i-am și reclamat mereu și i-a ars anre de câteva ori pt că nu mi-au răspuns, acum 2 ani parcă am totalizat compensații de vreo 500 lei primiți de la ei pe tema asta (tot obligați de anre). 

On 10/18/2022 at 2:29 PM, ENEOS said:

De la 300 lei în sus îți dau banii înapoi dacă le ceri, mi-a virat enel în 3 zile de la solicitare. Drept că i-am și reclamat mereu și i-a ars anre de câteva ori pt că nu mi-au răspuns, acum 2 ani parcă am totalizat compensații de vreo 500 lei primiți de la ei pe tema asta (tot obligați de anre). 

Eu am stat cam un an si jumatate sa recuperez un meleon de la enel. Eu ziceam ca am primit factura negativa, cu numarul cutare, pe adresa X (un apartament vandut), ei imi răspundeau ca nu exista factura cu numarul ala pe adresa Y (unde locuiesc). Parca eram intr-un film cu prosti.