Jump to content

Ce sa fie?

Flower-Power
 Share

Recommended Posts

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Doar dacă da și stander la ea, ca să o pun pe standard și sa îmi fac youtube followers in timp ce o spal in fiecare zi având costume de baie diferite pe mine, sa câștig bani sa îmi iau altceva.

Iți dau eu, o pereche de standere chiar! Mă treci acolo la "special thsnks" pe tube. :crack:

Edited by ENEOS

• Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Munca nu a omorât pe nimeni...😂

Acum 8 ore, ERU a spus:

Ma bag si eu in discutie, desi pare la sfarsit si evident nu am citit tot ce este scris anterior.

Parerea mea este ca pentru ture de 500-700 km o motocicleta naked este una dintre cele mai slabe alegeri posibile. Pentru multi motociclisti 500km/zi reprezinta un numar considerabil de km [chiar foarte mare, un amic care are un bussines de inchiriat moto si ture ghidate nu programeaza mai mult de 300km/zi pentru clienti].

Astfel, pentru 500-700 km cred ca cea mai buna clasa este cea de touring, problema ar fi, ca alea nu prea au clasa medie, ci doar clasa mare.

Urmatoarea categorie care se preteaza, nu la fel de bine pentru ca nu ofera chiar acelasi confort este clasa enduro - touring numita pompos Adventure. Parerea mea este ca Floricica ar trebui sa isi caute noua iubire in aceasta clasa, care datorita faptului ca este mai populara ca niciodata si intr-o crestere continua a cotei de piata in ultimii 7-10 ani are o gramada de modele de la multi producatori cu o varietare enorma de modele, cu cilindree, putere si caracteristici diferite plecand de la Honda CRF300 Rally [printre cele mai mici, popularizata de ItchyBoots, tot o fata] pana la bestii de tipul KTM 1290 si Ducati Multistrada care au peste 160 cai.

Succes.

Hei, da..depinde la ce te raportezi cand zici " mult sau puțin" 500-700 km...sunt alții care ii fac în oraș, eu prefer să îi fac în afara orașului când îmi permite timpul.

Ducati multistrada ktm 1290 ,nu încap în bugetul asta decât dacă începeți voi sa faceți cheta pentru mine și sa îmi faceți o surpriza..oricum acum ca am zis-o, am și stricat surpriza, asa ca nu mai are rost. Sa ma uit de Honda CFR 300 rally...dar știi cum e ,mereu nemulțumite femeile, ba e prea mica [de 300] ,ba e prea mare [ktm1290 ducati multistrada] și nici nu am ajuns la greutate, vorbim de bani și cc.. 

Acum 8 ore, sasesase a spus:

Ea a dat anunt matrimonial, dar sfarseste tot cu vecinu de palier. Cam asa e topicul acesta. 

Pana acum vecinul de palier pare sa fie z650...am mai văzut unul azi, tot olx...dar again, în acte e de a2 în realitate ,nu..

20220930_122334.jpg

E culoarea mea preferata dar vreau ca actele sa reflecte realitatea..nu ma complic.

Si eu am recomandat initiat touring, dar cred ca pt Flower, turele de 500-700 km/zi, nu sunt chiar dese. Sa fim seriosi, 700 km in sa, te muncesc un pic (de ex 1500 pana in Italia cu o oprire, m-au solicitat putin, si pe touring).Daca alegi drumuri de munte, nici nu prea faci atati km intr-o zi.  Bine, acum fiecare cu oasele lui, unii duc bine si 1000 de km zilnic. 
Deci 🌸, ai primit o sumedenie de recomandari, nu vin cu altele. Treaba e sa vezi motoarele fizic, sa le calaresti, poate sa te si dai unde se poate si sa decizi in consecinta. 
O singura recomandare am. Inainte de cum arata mobra si de cat de frumos te priveste, decide fff bine ce vrei sa faci cu ea in continuare. Ce fel de ture, cat de dese si cat de departe (poate si terenul conteaza). Cand ai o concluzie, restrange aria modelelor cautate si alege de acolo. 
Inca ceva, sa te gandesti si la perioada pt care faci investitia actuala. 
Bafta!

Acum 8 ore, Krimh a spus:

@Flower-Power

Poate sint un pic pe langa, dar las o parere aci,  :) Stiu ca bugetul de obicei e elastic, daca inima cere.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=352253208&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=ABS&fuels=PETROL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13100&makeModelVariant1.modelDescription=w800&minCubicCapacity=580&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&minPrice=3000&pageNumber=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&usage=USED&fnai=prev&searchId=963ef013-2947-af12-7233-ca046902f46d&ref=srp

https://www.atvrom.ro/motociclete/kawasaki-z650rs-abs

Eu am tinut legatura cu Biris. Si m-au dus 1 luna pentru fix un SV. Aveau doar poze si m-au tot amanat ca o sa le intre si motorul in posesie.

Cu Maricel am colaborat foarte bine. De 2 ori. La obiect, prompt, pozele in detaliu (cu ce nu se vede in pozele "standard"), negociaza, comunica tot ce nu-i place la motor. Nota 10!

Spor la treaba.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=341974069&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=ABS&fuels=PETROL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13100&makeModelVariant1.modelDescription=w800&makeModelVariant2.makeId=24400&minCubicCapacity=580&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&minPrice=3000&pageNumber=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&usage=USED&searchId=fe7957a1-fe61-2400-0544-bd6587d0eb10&ref=srp

Hei, merci din toate astea dacă as alege cu suflețelul as alege https://www.atvrom.ro/motociclete/kawasaki-z650rs-abs

Dar prețul este 7000 aprx fără TVA...suntem iarăși intr-un punct sensibil..

Acum 35 minute, FlipperCo a spus:

Si eu am recomandat initiat touring, dar cred ca pt Flower, turele de 500-700 km/zi, nu sunt chiar dese. Sa fim seriosi, 700 km in sa, te muncesc un pic (de ex 1500 pana in Italia cu o oprire, m-au solicitat putin, si pe touring).Daca alegi drumuri de munte, nici nu prea faci atati km intr-o zi.  Bine, acum fiecare cu oasele lui, unii duc bine si 1000 de km zilnic. 
Deci 🌸, ai primit o sumedenie de recomandari, nu vin cu altele. Treaba e sa vezi motoarele fizic, sa le calaresti, poate sa te si dai unde se poate si sa decizi in consecinta. 
O singura recomandare am. Inainte de cum arata mobra si de cat de frumos te priveste, decide fff bine ce vrei sa faci cu ea in continuare. Ce fel de ture, cat de dese si cat de departe (poate si terenul conteaza). Cand ai o concluzie, restrange aria modelelor cautate si alege de acolo. 
Inca ceva, sa te gandesti si la perioada pt care faci investitia actuala. 
Bafta!

Exact nu sunt dese...poate vor fi dese dar asta dupa ceva ani și dacă ma pasionează și am timp, sa plec hai hui cu moto unde vad cu ochiii 10 zile..dar pana sa îmi permit aceasta libertate , mai am de muncit. Nu am cum sa plec în viitorul apropiat mai mult de 4 zile cu motorul...am și alte responsabilități. 

Am găsit ceva ....nu știu ce sa zic dar pare simpatică.. again e de 900, Îl aștept pe nguyen sa zică câte ceva

https://m.olx.ro/d/oferta/aprilia-shiver-900-IDfBDaU.html?isPreviewActive=1

Ah, dar acum vad ca trece de 200 kg..so..

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Munca nu a omorât pe nimeni...😂

Hei, da..depinde la ce te raportezi cand zici " mult sau puțin" 500-700 km...sunt alții care ii fac în oraș, eu prefer să îi fac în afara orașului când îmi permite timpul.

Ducati multistrada ktm 1290 ,nu încap în bugetul asta decât dacă începeți voi sa faceți cheta pentru mine și sa îmi faceți o surpriza..oricum acum ca am zis-o, am și stricat surpriza, asa ca nu mai are rost. Sa ma uit de Honda CFR 300 rally...dar știi cum e ,mereu nemulțumite femeile, ba e prea mica [de 300] ,ba e prea mare [ktm1290 ducati multistrada] și nici nu am ajuns la greutate, vorbim de bani și cc.. 

Pana acum vecinul de palier pare sa fie z650...am mai văzut unul azi, tot olx...dar again, în acte e de a2 în realitate ,nu..

20220930_122334.jpg

E culoarea mea preferata dar vreau ca actele sa reflecte realitatea..nu ma complic.

Eu ti-am dat extremele spectrului. Intre ele se gasesc si de 400, 500, 650, 700, 800, 900, 1000 doar sa vrei sa cauti.

Avand in vedere ca inaltimea sei este un punct sensibil la fete as putea sa iti fac n iste recomandari, dar probabil ti-au mai zis si altii. Honda CB500X BMWF650GS bicilindru [merge si mono dar sunt mai vechi insa au ABS] /700/750.

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Sa ma uit de Honda CFR 300 rally...dar știi cum e ,mereu nemulțumite femeile, ba e prea mica [de 300] ,ba e prea mare [ktm1290 ducati multistrada] și nici nu am ajuns la greutate, vorbim de bani și cc.. 

Pana cand nu m-am urcat pe o motocicleta din clasa aia a unui var nu mi-a trecut prin cap cat de distractiva poate fi. Apoi si-a luat cineva din familie chiar o Honda CRF 300 Rally si am mers si eu peste 1000 km pe ea, mi-a placut la nebunie ca e usoara si manevrabila, foarte distractiva pe offroad de orice fel (din ala pe care pot eu sa merg, nu pe pereti verticali sau cu capul in jos), dar pe sosea e cam altceva: putere mica, top speed foarte jos, stabilitate redusa la 120 km/h, suspensia uriasa inseamna alte senzatii la franare si alt comportament pe curbe. Imi place mult motocicleta, dar nu stiu daca as vrea una ca unica motocicleta detinuta, doar ca a doua motocicleta din garaj. Poate pentru ca sunt obisnuit cu 70-100 CP si asta are doar 26, poate pentru pozitie, posibilitatea de a cara pasager si bagaje, nu sunt sigur care e factorul de derminant, dar am in plan sa am una din asta ca moto #2.

Aștept sa va dați va rog cu părerea și despre kawa z650, pretty please...

Am ajuns la concluzia ca dacă as merge pe sv650 parca l-as lua nou, dacă găsesc un tichet rabla, sau caut și sap după z650 pana găsesc și altceva pe olx ,sau alte tipuri de motoare pe care sa ma urc și sa îmi fac o idee.

Mulțumesc pentru răbdare și nervi și timp și energie.

Acum 40 minute, PzKpfW a spus:

La suma asta cred că găsești Monster 821.

Dacă vad ceva pe olx interesant, o sa ma duc sa îl vad...

Acum 13 minute, Flower-Power a spus:

Aștept sa va dați va rog cu părerea și despre kawa z650, pretty please...

Am ajuns la concluzia ca dacă as merge pe sv650 parca l-as lua nou, dacă găsesc un tichet rabla, sau caut și sap după z650 pana găsesc și altceva pe olx ,sau alte tipuri de motoare pe care sa ma urc și sa îmi fac o idee.

Mulțumesc pentru răbdare și nervi și timp și energie.

Dacă vad ceva pe olx interesant, o sa ma duc sa îl vad...

Sper ca stii ca e musai ca daca iei ceva de pe OLX mai ales, sau de oriunde, trebuie neaparat sa ceri verificare service (la un service profi ales de tine, poate la reprezentanta), clar  nu la coltul blocului. Vezi ca sunt tepe la tot pasul, motoare impecabile la prima vedere ce au sudura unde doare mai tare,  dar probabil stii deja asta. 
Bafta!

Si clar nu acelasi motor, chiar daca e 2022 si cu mai stiu eu ce noi dotari. E musai sa treci la o clasa superioara, ai sa apreviezi asta la drum si vei acumula alte experiente. 

Acum 2 ore, ERU a spus:

Eu ti-am dat extremele spectrului. Intre ele se gasesc si de 400, 500, 650, 700, 800, 900, 1000 doar sa vrei sa cauti.

Avand in vedere ca inaltimea sei este un punct sensibil la fete as putea sa iti fac n iste recomandari, dar probabil ti-au mai zis si altii. Honda CB500X BMWF650GS bicilindru [merge si mono dar sunt mai vechi insa au ABS] /700/750.

Am cautat acum ...nu prea e stilul meu, seaua aia îmi da dureri de fund numai când ma uit la ea..

Screenshot_20220930-225344_Chrome.jpg

Am fost pasagera pe o husqvarna acum niște ani, cum sa zic, am coborât și am luat un taxi către destinație.. era prea scândură și efectiv aveam impresia ca îmi despica trunchiul la fiecare groapă sau denivelare..

1 oră în urmă, FlipperCo a spus:

Sper ca stii ca e musai ca daca iei ceva de pe OLX mai ales, sau de oriunde, trebuie neaparat sa ceri verificare service (la un service profi ales de tine, poate la reprezentanta), clar  nu la coltul blocului. Vezi ca sunt tepe la tot pasul, motoare impecabile la prima vedere ce au sudura unde doare mai tare,  dar probabil stii deja asta. 
Bafta!

Si clar nu acelasi motor, chiar daca e 2022 si cu mai stiu eu ce noi dotari. E musai sa treci la o clasa superioara, ai sa apreviezi asta la drum si vei acumula alte experiente. 

Da, desigur ca o duc la service ,asta e o chestie discutata cu fiecare..printre altele.. dar pana acolo, ma interesează și actele..sa fie cum trebuie. 

Să înțeleg că nu stai bine cu analu'?

Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

" mult sau puțin" 500-700 km...sunt alții care ii fac în oraș

Dacă faci 200 de kilometri cu mobra într-o zi prin București, dar nu noaptea, ci să prinzi și orele de vârf... felicitările mele. Eu n-am trecut de 170...

Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

Hei, merci din toate astea dacă as alege cu suflețelul as alege https://www.atvrom.ro/motociclete/kawasaki-z650rs-abs

Pai si eu cand iti scriam de ea.... ai trecut peste, probabil nu ai observat.

Suna la Motoboom, ei lucreaza lucreaza si cu tichete Rabla... de cate ori i-am sunat, tot timpul pareau deschisi spre a face discount...

Acum 44 minute, Flower-Power a spus:

Am cautat acum ...nu prea e stilul meu, seaua aia îmi da dureri de fund numai când ma uit la ea..

Screenshot_20220930-225344_Chrome.jpg

Si eu am crezut la fel. Nu e cazul, chiar deloc, am mers 6 ore pe sosea cu o pauza de 10 minute - zero probleme. Pe offroad nu am mers atat timp dintr-o bucata, dar oricum nu am avut probleme. Seaua e ok, ti-am scris mai sus care sunt potentialele probleme.

1 oră în urmă, vis-a-vis a spus:

Să înțeleg că nu stai bine cu analu'?

Dacă faci 200 de kilometri cu mobra într-o zi prin București, dar nu noaptea, ci să prinzi și orele de vârf... felicitările mele. Eu n-am trecut de 170...

Uhm....prima întrebare o las sa fie retorica. 

Eu nu prea am folosit mobra în oraș, eu, pe vremea când aveam, o foloseam extra urban. Și acum o sa fie la fel, am mai scris asta, nu o folosesc zilnic.

Ziceam ca unii fac 500 700 în oraș și pentru ei, e puțin cât fac eu extra urban..incercam o comparație ca să înțeleagă fiecare ca mult sau puțin e relativ și nu înseamnă același lucru pentru toată lumea.

Acum 54 minute, Papa_Bear a spus:

Pai si eu cand iti scriam de ea.... ai trecut peste, probabil nu ai observat.

Suna la Motoboom, ei lucreaza lucreaza si cu tichete Rabla... de cate ori i-am sunat, tot timpul pareau deschisi spre a face discount...

Pricep mai greu...dar și cand pricep, știi vorba aia, uit repede..😅 merci, nu o lua personal , doar ca eu trebuie sa diger informația și sa ajung la concluzia ca aia a fost ideea mea. 😂

Acum 37 minute, AdrianB1 a spus:

Si eu am crezut la fel. Nu e cazul, chiar deloc, am mers 6 ore pe sosea cu o pauza de 10 minute - zero probleme. Pe offroad nu am mers atat timp dintr-o bucata, dar oricum nu am avut probleme. Seaua e ok, ti-am scris mai sus care sunt potentialele probleme.

Nu îmi place neapărat...sa zicem. Pe olx am cautat și mi-e teamă sunt vreo câteva anunțuri,  foarte puține asa ca nu am ce sa vad pe aici decât dacă ma duc la reprezentanta. Dar nu ma inspira încât sa am tragere de inima sa o vad. În sensul asta.

Imi plăcea aia de azi, mai ales ca a zis ca are și un parbriz mai mare...anyway nu pot sa trec de acte. Mi-a zis ca se va interesa cu ce e de făcut sa facă actele cum trebuie. Eu i-am zis ca e posibil sa găsesc altceva, sa nu o facă doar pentru mine, e treaba lui personala. Însă eu nu as avea conștiință împăcată ca o ia un pustache ca știe ca în acte e a2 și în realitate nu e, apuca sa se dea pana o da de gard. L-as avea pe conștiință. Eu o vreau sa scrie ce este. Dacă ala are chef ulterior sa o limiteze doar în acte, e treaba lui personala...nu a mea.

Edited by Flower-Power

Acum 23 minute, Flower-Power a spus:

Uhm....prima întrebare o las sa fie retorica. 

Eu nu prea am folosit mobra în oraș, eu, pe vremea când aveam, o foloseam extra urban. Și acum o sa fie la fel, am mai scris asta, nu o folosesc zilnic.

Ziceam ca unii fac 500 700 în oraș și pentru ei, e puțin cât fac eu extra urban..incercam o comparație ca să înțeleagă fiecare ca mult sau puțin e relativ și nu înseamnă același lucru pentru toată lumea.

Pricep mai greu...dar și cand pricep, știi vorba aia, uit repede..😅 merci, nu o lua personal , doar ca eu trebuie sa diger informația și sa ajung la concluzia ca aia a fost ideea mea. 😂

Nu îmi place neapărat...sa zicem. Pe olx am cautat și mi-e teamă sunt vreo câteva anunțuri,  foarte puține asa ca nu am ce sa vad pe aici decât dacă ma duc la reprezentanta. Dar nu ma inspira încât sa am tragere de inima sa o vad. În sensul asta.

Imi plăcea aia de azi, mai ales ca a zis ca are și un parbriz mai mare...anyway nu pot sa trec de acte. Mi-a zis ca se va interesa cu ce e de făcut sa facă actele cum trebuie. Eu i-am zis ca e posibil sa găsesc altceva, sa nu o facă doar pentru mine, e treaba lui personala. Însă eu nu as avea conștiință împăcată ca o ia un pustache ca știe ca în acte e a2 și în realitate nu e, apuca sa se dea pana o da de gard. L-as avea pe conștiință. Eu o vreau sa scrie ce este. Dacă ala are chef ulterior sa o limiteze doar în acte, e treaba lui personala...nu a mea.

Ai grija la tot ce nu are parbriz din fabrica. Motocicleta nu e construita astfel si parbrizul desi poate sa ajute, modifica tot ce tine de comportamentul mobrei la viteza sau vant mai serios. Motocicleta nefiind testata in fabrica astfel, nu prea e prietena cu un parbriz ce nu-i apartine. 
Doar ca si informatie…

2 hours ago, Flower-Power said:

Am fost pasagera pe o husqvarna acum niște ani, cum sa zic, am coborât și am luat un taxi către destinație.. era prea scândură și efectiv aveam impresia ca îmi despica trunchiul la fiecare groapă sau denivelare..

Pasageră pe plasticul dorsal de pe așa ceva? 🤣

image.thumb.png.6da3830243be8ae602070e8bde0bec10.png

Asta e un monopost pentru sărit peste șanțuri și bușteni, cu centru de greutate pe scărițe (nu cele ale pasagerului /ei) și de regulă în poziția de ”stand-up” (pentru stabilitate).

Seaua-banchetă se folosește doar ocazional, la pauza de odihnă și fumat :D

În schimb, poate folosi treptele unei scări (up /down) în loc de carosabil 👍

Acum 8 ore, FlipperCo a spus:

Ai grija la tot ce nu are parbriz din fabrica. Motocicleta nu e construita astfel si parbrizul desi poate sa ajute, modifica tot ce tine de comportamentul mobrei la viteza sau vant mai serios. Motocicleta nefiind testata in fabrica astfel, nu prea e prietena cu un parbriz ce nu-i apartine. 
Doar ca si informatie…

Ooook...nu aveam idee

Am dat un search iarăși pe https://www.husqvarna-motorcycles.ro/motociclete/husqvarna-svartpilen-401-2020

Imi pare din ce în ce mai frumușică, prin programul rabla e și mai frumoasa..🙂

Acum 12 ore, Flower-Power a spus:

Am ajuns la concluzia ca dacă as merge pe sv650 parca l-as lua nou, dacă găsesc un tichet rabla, sau caut și sap după z650

Eu sunt de parere sa le iei pe toate in calcul de noi.

Suzuki SV650 ABS 2022 6 690 € -1500€ =>5190€

Kawasaki Z650 ABS MY2022 7.390 € - 1500€ => 5890€

Yamaha MT-07 2022   7 290 € - 1500€ => 5790€

Macar suna la MotoBoom si cere o oferta pentru toate ca nu te costa nimic. Vezi ce discount mai primesti.

Pentru 1000€ mai putin nu merita sa-ti iei un  SH de 3-4 ani si minim 15K km

https://www.motomus.ro/motociclete-benelli/benelli-leoncino-251-54351.html

Edited by Ionut26

Acum 9 ore, FlipperCo a spus:

Doar ca si informatie…

La cate ai testat matale?Eu am pus parbriz la mai multe motociclete avute de-a lungul timpului si la toate s-a imbunatatit aerodinamica,astfel ca mi-a disparut franarea aerului la nivelul bustului ce o simteam peste o anumita viteza.S-a vazut asta si la consum.Ce spui tu e probabil valabil la cele sport touring sau de viteza.Eventual pentru toti cei ce dau capat pe orice linie dreapta oricarei categorii de moto...

Parerea mea. :)

Astea is o parte din cele ce au "suferit" montarea unui parbriz si inaltator de parbriz unde a fost cazul:

196.JPG

DSCN1178.JPG

IMG-20190530-WA0074.jpeg

Edited by Kristian K

Acum 21 minute, Ionut26 a spus:

Eu sunt de parere sa le iei pe toate in calcul de noi.

Suzuki SV650 ABS 2022 6 690 € -1500€ =>5190€

Kawasaki Z650 ABS MY2022 7.390 € - 1500€ => 5890€

Yamaha MT-07 2022   7 290 € - 1500€ => 5790€

Macar suna la MotoBoom si cere o oferta pentru toate ca nu te costa nimic. Vezi ce discount mai primesti.

Pentru 1000€ mai putin nu merita sa-ti iei un  SH de 3-4 ani si minim 15K km

https://www.motomus.ro/motociclete-benelli/benelli-leoncino-251-54351.html

Am sunat la Motoboom,  acum câteva minute...ca deja o luam razna, fără sa ma uit pe program, nu lucrează în weekend. As fi vrut azi sa ma duc sa discut. Sa vad cum ajung de L pana V între 9 -18.. 

Acum 22 minute, Kristian K a spus:

La cate ai testat matale?Eu am pus parbriz la mai multe motociclete avute de-a lungul timpului si la toate s-a imbunatatit aerodinamica,astfel ca mi-a disparut franarea aerului la nivelul bustului ce o simteam peste o anumita viteza.S-a vazut asta si la consum.Ce spui tu e probabil valabil la cele sport touring sau de viteza.Eventual pentru toti cei ce dau capat pe orice linie dreapta oricarei categorii de moto...

Parerea mea. :)

Astea is o parte din cele ce au "suferit" montarea unui parbriz si inaltator de parbriz unde a fost cazul:

196.JPG

DSCN1178.JPG

IMG-20190530-WA0074.jpeg

Este adevarat si ce spui tu, dar depinde de motor si de parbriz si evident la stilul de condus. 
Si nu e concurs sa dezbatem cate a condus fiecare, ideea este doar sa-i impartasim Floricicai din ce ne pricepem pe subiectul care o intereseaza. 
Eu mi-am luat niste pale de vant uratele in parbriz, de aceea am spus ca mai bine (daca se poate) sa fie din fabrica. 
Dar despre Flower este vorba nu despre noi. 
🍻

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Ooook...nu aveam idee

Am dat un search iarăși pe https://www.husqvarna-motorcycles.ro/motociclete/husqvarna-svartpilen-401-2020

Imi pare din ce în ce mai frumușică, prin programul rabla e și mai frumoasa..🙂

Frumusuca insa cam mititica dupa mine. Si rezervor de 9,5 litri? (vrei sa mergi cu sticla de benzina dupa tine?😄)

Nu am insinuat ca e concurs,nu stiu de unde ai dedus asa ceva.Eu am dat doar exemple de moto cu parbriz montate de owner,nu de fabrica.

Doua pareri diferite,nimic mai mult.

Atat.  :)

Acum 10 minute, Kristian K a spus:

Nu am insinuat ca e concurs,nu stiu de unde ai dedus asa ceva.Eu am dat doar exemple de moto cu parbriz montate de owner,nu de fabrica.

Doua pareri diferite,nimic mai mult.

Atat.  :)

Ai inceput intr-un mod amabil cu “La cate ai testat matale?”, deci de aici am dedus si oricum era mai degraba o … figura de stil. 
Acum hai sa nu ocupam topicul Floricicai cu discutii inutile. 
Bafta!

Evident ca doar o figura de stil.

Prin argumentele pro si contra parbriz aduse de amandoi consider ca Irina chiar a tras singura o concluzie,deci e ceva constructiv pentru ea.Dpmdv nu e doar o ocupare de topic, cum spui.

Multamn fain de urare,am. :)

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Svartpilen

Același motor de 400, pus si pe ktm 390adv.

Din nou iti sugerez, mergi la atvrom, le vezi acolo, faci test, ca le au.

Au si kawa, au zeci de motorete acolo, 30minute te scutesc de variante in cap.

De la taste mai rau te incurci.

Macar stii daca iti place, vezi cum merge, o scoti din calcule sau o cumperi.

Cu rabla sa te misti repede, acum, se epuizează fondurile alocate si pana tastezi 10pagini la topicu asta te uiti la zapada.

Spor

Edited by warlock