Jump to content

Ce sa fie?

Flower-Power
 Share

Recommended Posts

Acum 17 ore, FlipperCo a spus:

, te muncesc un pic (de ex 1500 pana in Italia cu o oprire, 

Ce rezervor ai de faci 750 km cu un plin?🤔

• Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 1 oră, Djenavar a spus:

Ce rezervor ai de faci 750 km cu un plin?🤔

Cine a zis ca fac am facut cu un plin? Da, probabil am formulat nefericit, cand am zis o oprire ma refeream la o pauza peste noapte. Mea culpa!

Altfel opriri cam din doua in doua ore chiar mai dese pt hidratare, am prins o vara torida, 42 gr pe autostrada. 

7 hours ago, Flower-Power said:

...

Am dat un search iarăși pe https://www.husqvarna-motorcycles.ro/motociclete/husqvarna-svartpilen-401-2020

Imi pare din ce în ce mai frumușică, prin programul rabla e și mai frumoasa..🙂

Mmm ... frumoasă (și pe la 20.000 de ”țechini” /”papier” de la ”rabla”)!

Depinde însă și de jaful cu rațe.

Mno ... rate sau rateuri că nu prea mai știu cum se mai pronunță fonetic exact :)

6 hours ago, Kristian K said:

...

Astea is o parte din cele ce au "suferit" montarea unui parbriz

...

Mai sus ... e vizibilă lipsă de ”cufere” :)

Însă are un far vizibil (de către alții) cu diametru mare al lentilei 👍

Și 152 kg la 32 kW, însă e pentru fete cu picioare lungi (șea 83cm)

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/husqvana/husqvarna_svartpilen_401_20.html

Chestiune de ”telescoape”:

image.thumb.png.807b86493dfcf60eb096a766e40d2724.png image.thumb.png.ff4b8a533682db90d8aac49bcfa6b137.png

Edited by patrick1

Acum 6 ore, warlock a spus:

Același motor de 400, pus si pe ktm 390adv.

Din nou iti sugerez, mergi la atvrom, le vezi acolo, faci test, ca le au.

Au si kawa, au zeci de motorete acolo, 30minute te scutesc de variante in cap.

De la taste mai rau te incurci.

Macar stii daca iti place, vezi cum merge, o scoti din calcule sau o cumperi.

Cu rabla sa te misti repede, acum, se epuizează fondurile alocate si pana tastezi 10pagini la topicu asta te uiti la zapada.

Spor

Mulțumesc,  ma duc, vad ce iese...

Acum 4 ore, patrick1 a spus:

Mmm ... frumoasă (și pe la 20.000 de ”țechini” /”papier” de la ”rabla”)!

Depinde însă și de jaful cu rațe.

Mno ... rate sau rateuri că nu prea mai știu cum se mai pronunță fonetic exact :)

Mai sus ... e vizibilă lipsă de ”cufere” :)

Însă are un far vizibil (de către alții) cu diametru mare al lentilei 👍

Și 152 kg la 32 kW, însă e pentru fete cu picioare lungi (șea 83cm)

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/husqvana/husqvarna_svartpilen_401_20.html

Chestiune de ”telescoape”:

image.thumb.png.807b86493dfcf60eb096a766e40d2724.png image.thumb.png.ff4b8a533682db90d8aac49bcfa6b137.png

Pana la sinaia merge ….dupa o zi de 500 km cu asta in bataia vantului nu mai vrei..

bagaje ioc, protectie la vant ioc

este o fitzmoto de mers la job cu ea luni  vineri  iar in wkend sa mergi la snagov la o bere pipi de pisica aka alcoolfree

Acum 13 ore, Flower-Power a spus:

Am sunat la Motoboom,  acum câteva minute...ca deja o luam razna, fără sa ma uit pe program, nu lucrează în weekend. As fi vrut azi sa ma duc sa discut. Sa vad cum ajung de L pana V între 9 -18.. 

Suna la Motoboom pe numarul de Sebes. Am impresia ca acolo raspunde chiar patronul, care mi s-a parut un tip ff ok de cate ori am discutat cu el. Intodeauna lasa loc de discount si incerca prin atitudine corecta sa nu te piarda ca potential client...

Posted (edited)

Pai am sunat pe ala din București,  ma gândeam ca sunt și ei pe zone.. 😮💨 oricum , deși cred ca nu a fost prea plăcut sa te sune una la 9 dimineața în weekend ca nu a dormit bine noaptea cu gândul la motoare, a fost ok omul..revin cu impresii mai devreme de joi nu am cum sa ajung..sau cine știe..mulțumesc !!

Acum 18 ore, ianachim a spus:

Pana la sinaia merge ….dupa o zi de 500 km cu asta in bataia vantului nu mai vrei..

bagaje ioc, protectie la vant ioc

este o fitzmoto de mers la job cu ea luni  vineri  iar in wkend sa mergi la snagov la o bere pipi de pisica aka alcoolfree

Da, ai ceva dreptate...

Edited by Flower-Power

Acum 25 minute, ENEOS a spus:

Asta nu-ți place? Dpmdv ar fi o alegere buna.

20221002_102338.jpg

Tracer700 nu exista sub 6200euro.

Să știe fata

Acum 40 minute, ENEOS a spus:

Asta nu-ți place? Dpmdv ar fi o alegere buna.

20221002_102338.jpg

Cat e halatul? , an km, bani ..d-astea..mă lasă să mă sui pe ea..?

Acum 14 minute, warlock a spus:

Tracer700 nu exista sub 6200euro.

Să știe fata

Upsi....

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Nu cred că e de vânzare, era o fată dintr-un grup cu ea, dar pt că ai vrut exemplu de 🏍 semicarenată am zis să ți-l dau.

Edited by ENEOS

Tinand cont de informatiile initiale-ture de o zi de 500 km, nu se merge prin oras, si ca ar fi a doua moto, eu ma gandesc ca se preteaza mai bine asa ceva:

https://www.olx.ro/d/oferta/yamaha-fz8-fazer-2011-abs-rar-efectuat-IDgwXlw.html

https://www.olx.ro/d/oferta/yamaha-fazer-fz8-abs-import-germania-IDgwVJn.html

Se incadreaza ca si buget, o moto comoda, semicarena, cu un parbriz mai acatarii deja esti foarte ok, 211kg wet, abordabila pentru fete fiindca nu i atat de inalta, e un model simplu si fiabil, respectiv domestic, 4 cil , nu rupe capul, dar trage liniar si bine-100 cai totusi. Mai usor de trait cu el.

NU comentez anunturile de pe olx, sunt ca exemplu-eu l-as aduce din afara. 

Daca ai buget mai mare de 5k, desi ai spus ca pe acolo se invarte, mai pot intra in discutie alternative-cum e tracer 700, sau tiger 660 sport-semicarenate, pozitii similare cu moto adventure-adica mai drepte cu ghidon normal ,si ceva mai lat, respectiv o pozitie neutra de pilotaj.

Recomand si casco, daca se suplimenteaza bugetul si se ia o moto aproape noua sau chiar noua, pentru primul an.

La 02.10.2022 la 18:03, Flower-Power a spus:

Upsi....

salut, nu vrei tu motoreta asta ? 2019, 11.500KM, poti sa faci si test-ride (e in Balotesti) ; daca o cumperi, am mari sanse sa-l conving sa-si ia ceva dual-road si sa am si eu cu cine sa merg pe coclauri :) aaa, si pret, da : 5000e FIX

WhatsApp Image 2022-10-04 at 09.06.59 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-04 at 09.06.59.jpeg

Acum 58 minute, W00 a spus:

salut, nu vrei tu motoreta asta ? 2019, 11.500KM, poti sa faci si test-ride (e in Balotesti) ; daca o cumperi, am mari sanse sa-l conving sa-si ia ceva dual-road si sa am si eu cu cine sa merg pe coclauri :) aaa, si pret, da : 5000e FIX

Este o alegere foarte buna!

Starea, anul fabricatiei si pretul o fac destul de irezistibila...

Fata are buget de plecare 6k euro si ne propui o motociclete de peste 9k euro? Sigur CB750 nu va fi mai jos. Hai ca mai facem 2 salturi si ajungem la motociclete de 14k.

Am impresia ca numarati boabe de fasole, nu bani, mai ales cand nu sunt ai vostri. 

Edited by warlock

Acum 12 minute, warlock a spus:

Am impresia ca numarati boabe de fasole, nu bani, mai ales cand nu sunt ai vostri. 

:))

E tipica atitudinea asta pe forum. Cineva spune ca are nevoie de x, in pret y. SI primeste raspuns, cumpara ti gs de 20k :)))))

Legat de z650, o fi o moto ok, dar e tot naked. Adica nu rezolva problema protectiei la vant, care in regim de 500 km ar fi misto sa fie mai buna.

Inca o varianta de luat in calcul:

1 hour ago, arcgotic said:

As zice sa strangi bani si sa iei noul Hornet cu motorul de 750 2linie.

La cât va costa aia, sunt alte mult "mai motociclete" la SH.

La 03.10.2022 la 17:22, Adrian M. a spus:

Tinand cont de informatiile initiale-ture de o zi de 500 km, nu se merge prin oras, si ca ar fi a doua moto, eu ma gandesc ca se preteaza mai bine asa ceva:

https://www.olx.ro/d/oferta/yamaha-fz8-fazer-2011-abs-rar-efectuat-IDgwXlw.html

https://www.olx.ro/d/oferta/yamaha-fazer-fz8-abs-import-germania-IDgwVJn.html

Se incadreaza ca si buget, o moto comoda, semicarena, cu un parbriz mai acatarii deja esti foarte ok, 211kg wet, abordabila pentru fete fiindca nu i atat de inalta, e un model simplu si fiabil, respectiv domestic, 4 cil , nu rupe capul, dar trage liniar si bine-100 cai totusi. Mai usor de trait cu el.

NU comentez anunturile de pe olx, sunt ca exemplu-eu l-as aduce din afara. 

Daca ai buget mai mare de 5k, desi ai spus ca pe acolo se invarte, mai pot intra in discutie alternative-cum e tracer 700, sau tiger 660 sport-semicarenate, pozitii similare cu moto adventure-adica mai drepte cu ghidon normal ,si ceva mai lat, respectiv o pozitie neutra de pilotaj.

Recomand si casco, daca se suplimenteaza bugetul si se ia o moto aproape noua sau chiar noua, pentru primul an.

Fazer as avea unde sa închiriez de 600 ,dar nu ma incanta, cred ca este și mai greut pe lângă mai scump. E mai înaltă un pic..

Acum 9 ore, W00 a spus:

WhatsApp Image 2022-10-04 at 09.06.59.jpeg

E tentanta..azi am văzut-o pe sora ei mai noua, cu program rabla...stau sa ma gândesc ce sa fac..have a look, 6000 euro model nou.

20221004_170431.jpg

20221004_170418.jpg

20221004_170417.jpg

La 02.10.2022 la 21:28, ENEOS a spus:

Nu cred că e de vânzare, era o fată dintr-un grup cu ea, dar pt că ai vrut exemplu de 🏍 semicarenată am zis să ți-l dau.

Aha, ok..merci

Acum 1 oră, arcgotic a spus:

Pentru Topic owner: As zice sa strangi bani si sa iei noul Hornet cu motorul de 750 2linie. Cu carenaj, fara, sa vedem cum o sa fie.

Pentr

Nu, merci...nu m-a incantat hornetul...iar asta nu pot sa zic ca îmi place neapărat cum arata și oricum cred ca depășește bugetul pe care vreau sa îl aloc..merci, dar nu merci..

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

E tentanta..azi am văzut-o pe sora ei mai noua, cu program rabla...stau sa ma gândesc ce sa fac..have a look, 6000 euro model nou.

Eu zic că numai carena merită mia de € în + față de surata sh!

Posted (edited)

Nu mai stiu cine mi-a recomandat cf moto...azi am văzut cf moto si am pus fundul pe una de 300...înțeleg ca sunt made în China dar arata foarte bine, par bine ,asa din câte îmi dau eu ca incepatoare cu părerea, adică dacă nu mi-ar fi zis careva ca sunt făcute în China nu as fi zis , as fi crezut ca vreun japonez a lucrat la ele peste program, cum fac ei de obicei..

Mi-e și frica sa ma programez la un test drive, ce naiba fac dacă îmi place..!?

Am inteles ca mai mult de 120...nu livrează...adică viteza Constanța, vorbesc..

Si daca vreau și eu sa fac o depășire...ce fac..

PS: am visat eu ca mi-a recomandat cineva CF Moto? Ca nu găsesc postarea aici...

Acum 16 minute, ENEOS a spus:

Eu zic că numai carena merită mia de € în + față de surata sh!

Zici la misteaux?

Adică, ce vrei sa zici ca mi-e neclar..

Pana una alta....

Edited by Flower-Power

Acum 6 minute, Flower-Power a spus:

Nu mai stiu cine mi-a recomandat cf moto...

Eu.

Am pus in vedere, nu recomandat neaparat.

Mergi la atvrom, au acolo,facun testdrive,macar uiti de ea.

La 300cmc cam termini firul la 120, acceleratia dupa e cum bate vantul.

Eu merg maine sa merg cu 390adv, am avut 650gsf, planuri de rupt alpii nu am (in 2ani am facut 28km) si nici bani de aruncat pe motoreta care sa stea.

Z650, zicea colegul ca merita efortul financiar.

Sunt banii tai, alegerea ta, nu ce vrea forumul.

Succes