Jump to content

Ce sa fie?

Flower-Power
 Share

Recommended Posts

• Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dpmdv,orice moment de condus e placere,restul e poveste. :)

Acum 16 ore, Papa_Bear a spus:

Daca tot te gandesti la Kawasaki Z650.... macar alege un modern classic Z650 RS... ;)

Funny, rs doar ls mașini...și oricum și acolo m-am cumințit , conduceam relativ sportiv și agresiv. Dar cu cineva în masina, altcineva decât mine sunt chill. Cu motocicleta ,e alta poveste, sunt chill no master what, încerc sa fiu zen, mai mult de câteva înjurături în casca nu ma apuc la discuții cu aia care îmi taie fata. Îmi dau seama ca sunt în alta situație pe 2 roti versus unul instabil psihic pe 4. Prefer sa ajung întreaga acasa. 

Acum 22 ore, Flower-Power a spus:

Funny, rs doar ls mașini...și oricum și acolo m-am cumințit , conduceam relativ sportiv și agresiv. Dar cu cineva în masina, altcineva decât mine sunt chill. Cu motocicleta ,e alta poveste, sunt chill no master what, încerc sa fiu zen, mai mult de câteva înjurături în casca nu ma apuc la discuții cu aia care îmi taie fata. Îmi dau seama ca sunt în alta situație pe 2 roti versus unul instabil psihic pe 4. Prefer sa ajung întreaga acasa. 

Z650 RS este competiția CB 650 R - neo retro

Screenshot_20221009_140127.thumb.jpg.f07587c74a25559c02d47487d0eb01f7.jpg

La 07.10.2022 la 17:38, Flower-Power a spus:

Hahaha..atunci de ce ai adus-o în discuție.. 

Pt ca multe femei exact ca ea gandesc... calculeaza valoarea omului in functie de cati bani are. Pot sa admit ca pana la un punct conteaza si situatia materiala a barbatului dar cand banul este unica valoare la care te raportezi ai o problema. 

La 07.10.2022 la 17:38, Flower-Power a spus:

Ca sa iti dau exemplu de mașină la care visez

Masina pentru oraș care îmi place este Fiat 500 iar o alta ar fi hibrid Toyota..nu exclusiv electric..

Da, ca sa dea bine pe forum ai coborat de la Aston Martin la Fiat 500.

Acum 1 oră, Nguyen a spus:

...

Poate Abarth 500.Conform temperamentului. :)

18 hours ago, Nguyen said:

Pt ca multe femei exact ca ea gandesc... calculeaza valoarea omului in functie de cati bani are. Pot sa admit ca pana la un punct conteaza si situatia materiala a barbatului dar cand banul este unica valoare la care te raportezi ai o problema. 

Poi si in lumea animala, femela alege masculu cu culcusu cel mai frumos. 

La 07.10.2022 la 9:33, Flower-Power a spus:

Am omis încă un argument când ti-am raspuns, o mobra sh cere revizie consumabile schimbate, în unele cazuri cauciucuri noi, așadar investiție. . În plus fata de prețul listat. Mobra mea nu avea nevoie de nimic din toate astea dar iei în calcul și asta..ca poate nu toată lumea e ca tine. 

Nu știu cât costa...nu am verificat.

Aparent ti-a venit mintea la cap...nu mi-am racit gura de pomana.

La 07.10.2022 la 23:08, Kristian K a spus:

Dpmdv,orice moment de condus e placere,restul e poveste. :)

Si cand faci 20-30 k km pe an in Bucuresti, sa conduci manuala chiar e o placere...

Daca nu mi-ar fi placut cutia manuala,nu aveam nici motociclete,ci aveam scutere.Nici Clujul nu e chiar de lepadat la capitolul aglomeratie... Stiu,stiu,Bucurestiul e nr 1.

La 09.10.2022 la 14:02, SenorPink a spus:

Z650 RS este competiția CB 650 R - neo retro

Screenshot_20221009_140127.thumb.jpg.f07587c74a25559c02d47487d0eb01f7.jpg

Sa te întreb cât e halatul? ..oricum auriul ala ma baga în sperieți.. 

Acum 59 minute, Kristian K a spus:

Daca nu mi-ar fi placut cutia manuala,nu aveam nici motociclete,ci aveam scutere.Nici Clujul nu e chiar de lepadat la capitolul aglomeratie... Stiu,stiu,Bucurestiul e nr 1.

Aleg oricand scuter / cutie automata fata de manuala cand vine vorba de oras. Dupa ce am strabatut Bucurestiul de la S-V la N timp de 3 ani, zilnic cate 60 de km, parca nu-mi mai arde de patinat ambreiaje si de frecus prin oras. De asta nici nu prea ies cu motocicleta in oras, cred ca am iesit de maxim 10 ori anul asta cu ea in oras. Imi voi la un scuter sau un dual-sport de oras.

Acum 20 ore, Nguyen a spus:

Nu, aston Martin îmi place dar db9...cu Fiat 500 e o pasiune mai veche de când am fost în Italia si am tot vrut sa îl închiriez.. asta pentru că îmi plăcea de când am văzut în Ro ce drăgălaș și finuț este...

Acum 18 ore, Kristian K a spus:

Poate Abarth 500.Conform temperamentului. :)

🥰🥰🥰🥰😍😍😍 oh,da...

Acum 29 minute, AdrianB1 a spus:

9 pagini de discutii. Pe pagina 10 maritati-o si o sa mearga ca pasager, nu mai ii trebuie motocicleta, problema se rezolva de la sine.

Nu e cazul, nu ma mărit, nu doresc..am văzut cum e ,mi-a ajuns 😂

So, mi-am făcut cont pe Anaf SPV ..și după ca să îmi activez contul online a trebuit sa ajung la un ghișeu.. 😂😂😂 pe joi am hartia de la anaf tot la ghișeu.

Fiscalul este programat tot joi.. 

Trebuie sa ma orientez unde depun aceste 2 hârtii, la ce reprezentanta ,cu alte cuvinte trebuie sa ma decid în privința motorului..joi sau vineri cel tarziu,  ca expira termenul, pe 14 oct e ultima zi de depunere a lor..

Acum 6 minute, Flower-Power a spus:

Nu, aston Martin îmi place dar db9...cu Fiat 500 e o pasiune mai veche de când am fost în Italia si am tot vrut sa îl închiriez.. asta pentru că îmi plăcea de când am văzut în Ro ce drăgălaș și finuț este...

🥰🥰🥰🥰😍😍😍 oh,da...

Nu e cazul, nu ma mărit, nu doresc..am văzut cum e ,mi-a ajuns 😂

So, mi-am făcut cont pe Anaf SPV ..și după ca să îmi activez contul online a trebuit sa ajung la un ghișeu.. 😂😂😂 pe joi am hartia de la anaf tot la ghișeu.

Fiscalul este programat tot joi.. 

Trebuie sa ma orientez unde depun aceste 2 hârtii, la ce reprezentanta ,cu alte cuvinte trebuie sa ma decid în privința motorului..joi sau vineri cel tarziu,  ca expira termenul, pe 14 oct e ultima zi de depunere a lor..

La ghiseu sau stabilesti un zoom meeting cu ei. Am facut pentru tata treaba asta. El era plecat in cucuietii din deal si a trebuit sa ii obtin certificatul ANAF. P.S. Vezi ca dureaza intre 1-3 zile sa iti iasa acel certificat...TEORETIC. La tata a iesit in 5 zile.

Edited by GoodKat

Acum 32 minute, GoodKat a spus:

Aleg oricand scuter / cutie automata fata de manuala cand vine vorba de oras. Dupa ce am strabatut Bucurestiul de la S-V la N timp de 3 ani, zilnic cate 60 de km, parca nu-mi mai arde de patinat ambreiaje si de frecus prin oras. De asta nici nu prea ies cu motocicleta in oras, cred ca am iesit de maxim 10 ori anul asta cu ea in oras. Imi voi la un scuter sau un dual-sport de oras.

E vorba doar de doua pareri diferite,atat. :)

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Vezi ca Yamaha are in portofoliu si  modelul XSR700. Aceiasi platforma tehica ca MT07,dar in stil neo-clasic. Arata fain, mai confortabil, insa costa.

Acum 6 ore, GoodKat a spus:

La ghiseu sau stabilesti un zoom meeting cu ei. Am facut pentru tata treaba asta. El era plecat in cucuietii din deal si a trebuit sa ii obtin certificatul ANAF. P.S. Vezi ca dureaza intre 1-3 zile sa iti iasa acel certificat...TEORETIC. La tata a iesit in 5 zile.

Ma duc la ghișeu, au un scăunel te așezi pe el ca să vorbești de la aceeași înălțime cu doamna de la anaf...s-au schimbat multe de când am fost ultima data la o instituție, la aia cu fiscalul din sector 2 te așezi la birou fata în fata...progrese uimitoare

..asta cu anaf online și tre sa ajungi la ghișeu sa iti valideze contul online mi se pare o gluma buna..adică nah, iti faci cont și nu poți sa îl accesezi pana nu te vede careva la fata, arăți buletinul și dai o semnătura...de ce mai ai dreptul sa iti faci cont online dacă nu poți sa îl folosești decât după ce dai o tura pe la ei ,nu înțeleg...poate îmi scăpa mie ceva..anyway, în rest doamnele de acolo erau drăguțe, au dispărut acriturile pe care le țin eu minte de acum zeci de ani de când nu am mai fost la un ghișeu.. 

Pana la urma....ce motor îmi iau..😂

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Vezi ca Yamaha are in portofoliu si  modelul XSR700. Aceiasi platforma tehica ca MT07,dar in stil neo-clasic. Arata fain, mai confortabil, insa costa.

Depășește bugetul pe care vreau sa îl aloc...

Acum 40 minute, Flower-Power a spus:

Pana la urma....ce motor îmi iau..😂

Depășește bugetul pe care vreau sa îl aloc...

SV650, V-Strom, MT-07. Termina cu (alte) prostiile. Ducati iti iei doar daca are cine sa iti faca servisarea, iar Andu este ocupat pana peste cap. 

Edited by GoodKat

Andu nu este prea ocupat pentru a servisa o motocicletă, dar se va ocupa strict de latura mecanică. Pentru piese și electronică, se merge la Ducati România/Metrotehica. Mai este și Dragoș Panaitiu care poate rezolva cam orice dacă ai banii necesari. Nu le fac reclamă (la Metrotehnica cel puțin), dar de Ducati are cine să se ocupe în București. N-a murit nimeni cu marca asta nici acum 10-15 ani când erau stricăcioase și nu știa nimeni să umble la ele, cu atât mai puțin acum.

Ducati vine cu un preț. Însă un preț meritat.