Sari la conținut

Triumph trident 660


Cataand
 Share

Postări Recomandate

Pai a recomandat Cb650R. Restul a fost o glumita 🙃

 

Pentru modelul tau am văzut că este doar un recall in ultimii trei ani - suportul lateral care cedează. 

Am fost și eu să o văd (că a doua motocicleta pentru oraș) dar nu mai dădeau la test atunci. Pare bine făcuta iar sunetul se triplu e altceva. Și arată și bine comparativ cu mt07. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph este unul din cei mai vechi constructori moto din lume. Fac motoare fiabile, stai linistit. Experienta mea cu Triumph e una pozitiva.  Eu am un Bonneville 1200 luat de nou anul trecut si in 19.000 km n-am avut nici cea mai mica problema. Britanicii fac motorul triplu de zeci de ani. Nu m-am dat cu Trident insa nu am auzit de probleme grave la Street triple( motor inrudit cu Trident). M-am urcat in schimb pe unul in showroom si pare construita bine insa e cam micuta, mai ales daca ai peste 1.80. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Nocturnus85 a spus:

Triumph este unul din cei mai vechi constructori moto din lume. Fac motoare fiabile, stai linistit. Experienta mea cu Triumph e una pozitiva.  Eu am un Bonneville 1200 luat de nou anul trecut si in 19.000 km n-am avut nici cea mai mica problema. Britanicii fac motorul triplu de zeci de ani. Nu m-am dat cu Trident insa nu am auzit de probleme grave la Street triple( motor inrudit cu Trident). M-am urcat in schimb pe unul in showroom si pare construita bine insa e cam micuta, mai ales daca ai peste 1.80. 

Salut. Ieri m-am urcat pe Trident,si da e cam mic pentru mine, si e si foarte ingust..daaar.. luni m-am urcat pe 2 mobre. Un bmw F900R si aprilia Tuono 660.

pe ambele stau extraordinar de bine,mai ales pe BMW, Aprilia imi place mai mult(ca aspect),dar am aceiasi problema cu ambele,mai ales Aprilia.

Nu stiu cat de stricaciose sunt😅 

ai idee cam cat de ok is motoarele celor 2 mobre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am idee, sincer. Ar trebui sa fie ok ambele. Mai ales ca esti acoperit de garantie daca optezi pentru motocicleta noua. Nu stiu de Aprilia dar la BMW ora de service e cam jaf la drumul mare :))

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nocturnus85 a spus:

Triumph este unul din cei mai vechi constructori moto din lume. 

Nu este, e dintre cei noi. Vechiul Triumph a dat faliment prin anii '80, compania actuala a cumparat marca (numele) si face aproape toate motocicletele in Tailanda. Despre fiabilitate sunt discutii prin diverse locuri, gen advrider sau Consumer Report, nu stau grozav dar nici prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, AdrianB1 a spus:

Nu este, e dintre cei noi. Vechiul Triumph a dat faliment prin anii '80, compania actuala a cumparat marca (numele) si face aproape toate motocicletele in Tailanda. Despre fiabilitate sunt discutii prin diverse locuri, gen advrider sau Consumer Report, nu stau grozav dar nici prost.

Cred ca e redundant sa vorbim despre unde se fac motocicletele intr-o piata globala. BMW foloseste motoare chinezesti pe seria F. Harley Davidson are fabrici in Tailanda, Brazilia si Mexic. Pana si ,,Honda-i Honda'' a avut fabrici prin Spania, State si UK. SI toate folosesc anumite componente chinezesti ca sa fie treaba buna :))   R&D-ul Triumph este britanic si din ce stiu, inca se fac anumite modele din seriile limitate in Hinkley. Nu neg faptul ca unii posesori au avut probleme. Eu vorbesc din experienta personala cand spun ca motocicleta s-a comportat impecabil in 19.000 de km. 

Acum 11 ore, Asimplu a spus:

Am vrut sa-mi iau Triumph T120 si in cautarile mele de informatii am dat peste un tip din UK care a spus ceva interesant, caracterizand marca asta: "Am avut o data o iubita deosebit de frumoasa si incredibila in pat. Doar ca avea o problema, respectiv radea intr-un fel in care ma facea sa ma simt stanjenit fata de oamenii din jur. Si cum nu am putut sa trec peste acest aspect, am decis sa ma despart de ea. Acea despartire a fost greseala vietii mele!".

Spunea asta in contextul in care facea review la T120 si se plangea ca ii intra umezeala la ceasurile din bord si se mai aburesc, plus inca niste chichite de asamblare, insa a spus ca "A doua oara nu voi mai face aceeasi greseala pe care am facut-o cu x-uleasca".

In principiu, daca iti place un motor, oricare ar fi el, go for it. Perfectiunea nu exista in domeniul asta!

 

Stiu canalul. :) Si ai dreptate, nu exista perfectiune. Conteaza sa-ti placa tie si sa te unga pe suflet. Ce zice X si Y este egal cu zero.

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu esti un bogat care isi permite 5-6 motorete in garaj, atunci aceea singura motocicleta pe care ti-o cumperi sa fie aia pe care dupa ce o parchezi mai intorci capul odata in drumul spre casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...