Sari la conținut

Casca Scorpion exo 390 zgariata


Andrei lupu
 Share

Postări Recomandate

Salut am o casca exo 390 si ieri am avut treaba cu casca sa iau pe cineva acum eu casca am legat o de un`suport special ` langa roata de spate si in timpul mersului a frecat putin pe spatele castii problema este ca casca este imprumutata interbarea mea care este daca stiti un service sau ori ce prin bucuresti care se ocupa cu polish sau reconditionare ptr o zgarietura pe spate nu este foarte adanca casca este negru matt Multumesc ! Daca este nevoie o sa atasez niste poze maine cu zgarietura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Casca Scorpion exo 390 zgariata
Acum 11 ore, Andrei lupu a spus:

Salut am o casca exo 390 si ieri am avut treaba cu casca sa iau pe cineva acum eu casca am legat o de un`suport special ` langa roata de spate si in timpul mersului a frecat putin pe spatele castii problema este ca casca este imprumutata interbarea mea care este daca stiti un service sau ori ce prin bucuresti care se ocupa cu polish sau reconditionare ptr o zgarietura pe spate nu este foarte adanca casca este negru matt Multumesc ! Daca este nevoie o sa atasez niste poze maine cu zgarietura

Negru mat... Te-ai scos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, Andrei lupu a spus:

Salut am o casca exo 390 si ieri am avut treaba cu casca sa iau pe cineva acum eu casca am legat o de un`suport special ` langa roata de spate si in timpul mersului a frecat putin pe spatele castii problema este ca casca este imprumutata interbarea mea care este daca stiti un service sau ori ce prin bucuresti care se ocupa cu polish sau reconditionare ptr o zgarietura pe spate nu este foarte adanca casca este negru matt Multumesc ! Daca este nevoie o sa atasez niste poze maine cu zgarietura


🤣😂🤣🤪😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Andrei lupu man, nu e de cum prinzi casca, ci colegii mai sus au specificat clar ca acela este un suport pt casca doar in conditiilei in care lasi casca acolo cat timp lasi motocicleta parcata . In nici un caz nu mergi cu ea asa. O lasi in top-case daca ai, sau sub o plasa de prindere pe locul pasagerului , dar nu agatata de acea gaica.  Una peste alta, sa retii pe viitor sa nu mai faci asta niciodata, si de asemenea vezi ce faci cu prietenul de la care ai imprumutat casca. Ori despagubire ori ... dai mai multe beri pentru o perioada de timp :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, GoodKat a spus:

Acum ceva ani ma roaga un cunoscut sa ii imprumut o casca pentru ca vrea sa mearga cu pasager. Il rog sa fie ATENT sa nu o dea pe jos. Ghici ce! A scapat-o de pe rezervor, ca acolo se tine casca. De atunci nu mai imprumut absolut nimic cand vine vorba de moto.

Poi ai zis ca-mi dai Guzzi la plimbare.Amu o dai inapoi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, GoodKat a spus:

De atunci nu mai imprumut absolut nimic cand vine vorba de moto.

 

Acum 31 minute, GoodKat a spus:

Am doar cativa oameni de incredere carora le-as da motoreta, matale esti unul din ei.

 

O soțietate fără moral și fără prințipuri va să zică că nu le are, ce plm!

___

Acum 2 ore, Andrei lupu a spus:

salut accesta `este` suportul poate nu am prinso eu bine image.thumb.png.a8b359ddcfd32f626e1da14b8e189808.png

 

De suportul ăla o agăți ÎN STAȚIONARE și doar în locuri extra safe pt că altfel ajunge pe olx cu chinga tăiată,  n-ar fi prima. "Am vrut să-i schimb închizătoarea, bo$$".

Tu chiar nu ai realizat că o să se bălăngăne?!? Ia zi, acasă știi să ajungi dacă nu mai ai baterie la telefon? 🧐

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Andrei lupu a spus:

salut accesta `este` suportul poate nu am prinso eu bine image.thumb.png.a8b359ddcfd32f626e1da14b8e189808.png

Și ce are scula cu prefectura...

Ai belit-o pe o parte, cu ce ajută explicația? 

P.S. Într-adevăr, lipsește steluța din subsol: "această pungă nu este pentru jocul copiilor sub xxx ani". Nu pot să cred că tu ai citit manualul (în spaniolă) și acum te disculpi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, GoodKat a spus:

Acum ceva ani ma roaga un cunoscut sa ii imprumut o casca pentru ca vrea sa mearga cu pasager. Il rog sa fie ATENT sa nu o dea pe jos. Ghici ce! A scapat-o de pe rezervor, ca acolo se tine casca. De atunci nu mai imprumut absolut nimic cand vine vorba de moto.

Nu împrumut nici sculele, nu mai vorbesc de echipament. Strici, atunci plătești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Andrei lupumesajul colegilor mei este foarte clar,necunoasterea instructiunilor(sau legilor-in alta situatie)nu te absolva de fapta/vina.

Q.E.D. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Contabil a spus:

Vorbeste cu proprietarul, si lipiti- vopstiti ceva pe zona afectata.:)

Da,merge o bancnota de 200 de lei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Kristian K a spus:

Da,merge o bancnota de 200 de lei. :)

:)))))

Exact.

Eu zic sa ii cumpere alta. Ca nu e o casca scumpa.

Daca mi-ar zgaria casca, m-ar multumi doar faptul ca i-a salvat viata cand a dat cu motorul de Terra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...