Sari la conținut

Incident cu violenta in trafic (sau cat de jos a ajuns “calitatea umana”)


FlipperCo
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Voi sunteți perverși că vă uitați la producții din astea!

O fi fost regizată?

 

În loc să încerce să deranjeze cât mai puțin în trafic, unii îl încetinesc cu intenție.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 8 ore, smar2 a spus:

Ce retardati de followeri are si papagalul ala de vlogger. M-am uitat cateva minute prin comentarii si nu stiam daca sa rad sau sa plang.

 

 

intr-adevar speechless.

 

Acum 8 ore, smar2 a spus:

 

Oricum, ce avem aici e un caz clasic de "prostia doare, dar merita". Ce imbecil amicul vlogger... :)))

 

In locul lui boss i-as fi aruncat cheia de la mobra intr-o verdeata undeva.

Vlogarul a provocat mizeria asta pentru a scoate bani pe tiktok, cam asa se fac banii... cu nesimtire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil cât de „fermecați” sunt unii de golanie, de „sânge în instalație”...

până la urmă, ăsta e nivelul boborului

probabil că motoretistu o fi făcu semne sau o fi înjurat sau ce o fi făcut... dar să vii din spate și săi muști una pentru o astfel de chestie ... mi se pare exagerat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apucăturile ambilor trebuie corectate. Puștiul are scuză ca e mic si n are minte (am văzut și adulți cu atitudinea asta). Cum zicea cineva mai sus, de aici și pana la cum a murit trotinetistul pălit cu casca, e o graniță foarte fina. 

Eu susțin pușcărie pentru gibon și suspendarea permisului pentru puști. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine cauta gaseste. E foarte simplu.

Vrei scandal il gasesti foarte usor. Mai ales in Romanistan.

Ideea de baza cand pleci de acasa este sa ajungi intreg la destinatie,si apoi inapoi acasa, mai ales cand esti pe moto.

De cate ori poti evita un conflict e bine sa o faci. Si in cele mai multe cazuri se poate.

Daca nu se poate, trebuie sa fi pregatit sa mergi pana la capat. Cum a spus @Tornada - Sa traiesti coane! :  dai pana ii sare aluia lantul de la gat.

Dupa care trebuie sa fi pregatit pentru cand o sa vina cu tot stolul dupa el, ca sa isi repare reputatia sifonata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Silver Arrow a spus:

 

Daca nu se poate, trebuie sa fi pregatit sa mergi pana la capat. Cum a spus @Tornada - Sa traiesti coane! :  dai pana ii sare aluia lantul de la gat.

Dupa care trebuie sa fi pregatit pentru cand o sa vina cu tot stolul dupa el, ca sa isi repare reputatia sifonata.

 

Salutare! 

Sunt obișnuit cu "mafioți" de ăștia de la mine la muncă... Nu știu ce a fost acolo, da' smardoiu' dacă se simțea fie și doar puțin în inferioritate, nu cred că mai ieșea din mașină, da' la sfrijitul ăsta de 17 ani s-a dat zmeu.

Asta este acum, i-a dat pe lângă perversă, o lecție. Dacă învață ceva sau nu, e treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Incident cu violenta in trafic (sau cat de jos a ajuns “calitatea umana”)
Acum 6 ore, Asimplu a spus:

In alta ordine de idei, deoarece topicul cu pricina este inchis, celalalt "smardoi de trafic", care l-a omorat pe trotinetist, a primit 13 ani si 8 luni cu executare.

Ăla a omorât și un biciclist:

 

"Soarta motociclistului a fost pecetluită la Tribunal, în momentul în care judecătorul care l-a găsit vinovat de omor i-a contopit pedeapsa de 13 ani de închisoare cu o alta de 2 ani pe care o primise de curând după ce a fost condamnat definitiv pentru uciderea din culpă a unui biciclist."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Doctor X a spus:

Ăla a omorât și un biciclist:

 

"Soarta motociclistului a fost pecetluită la Tribunal, în momentul în care judecătorul care l-a găsit vinovat de omor i-a contopit pedeapsa de 13 ani de închisoare cu o alta de 2 ani pe care o primise de curând după ce a fost condamnat definitiv pentru uciderea din culpă a unui biciclist."

Pe mine ma omoara treaba asta cu contopitul pedepselor.

Justitia romana nu stie sa adune decat cand vine vorba de leafa+sporuri+ etc.

Daca li s-ar aplica si lor o ''contopire'' a salariului de judecator cu cele N sporuri, poate s-ar da si la noi sentinte care sa mai si functioneze: 13 ani pt trotinetist + 2 ani pt biciclist = 15 ani.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, Silver Arrow said:

Pe mine ma omoara treaba asta cu contopitul pedepselor.

Justitia romana nu stie sa adune decat cand vine vorba de leafa+sporuri+ etc.

Daca li s-ar aplica si lor o ''contopire'' a salariului de judecator cu cele N sporuri, poate s-ar da si la noi sentinte care sa mai si functioneze: 13 ani pt trotinetist + 2 ani pt biciclist = 15 ani.

 

 

Ce treaba are codul penal, care este un act normativ cu judecatorii? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

Ăla a omorât și un biciclist:

 

"Soarta motociclistului a fost pecetluită la Tribunal, în momentul în care judecătorul care l-a găsit vinovat de omor i-a contopit pedeapsa de 13 ani de închisoare cu o alta de 2 ani pe care o primise de curând după ce a fost condamnat definitiv pentru uciderea din culpă a unui biciclist."

Da, unii îl susțin, sa fie uniți sa ii plătească un avocat ca el săracul nu a vrut sa ii omoare..

Screenshot_20221011-092727_Facebook.jpg

Screenshot_20221011-092750_Facebook.jpg

Screenshot_20221011-092758_Facebook.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Flower-Power a spus:

Da, unii îl susțin, sa fie uniți sa ii plătească un avocat ca el săracul nu a vrut sa ii omoare..

Screenshot_20221011-092727_Facebook.jpg

Screenshot_20221011-092750_Facebook.jpg

Screenshot_20221011-092758_Facebook.jpg

Aproape e nevinovat, doar că ăla e de vina că l-a scos din minți 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, SenorPink said:

Aproape e nevinovat, doar că ăla e de vina că l-a scos din minți 

 

Din experienta mea.

Aveam 17 ani, mergeam pe scooter pe margine deorece nu mergeam mai tare de 50, asa ca nu stateam pe mijlocu benzii. Trece unu si ma loveste peste casca cu palma/pumnul sau ceva obiect. Nu mi-am dat seama ca abia am evitat sa nu intru in masiniile parcate. 

Am incercat sa-l urmaresc, dar cu viteza maxima de 50 si in zona unde eram, a reusit sa fuga. Daca il prindeam, la ce nervi aveam, cred ca ori il bateam pana la inconstienta, ori ma batea el. La politie mi-au ras in fata, nici macar nu l-au chemat ca macar sa-l aflu

 

Inca una, prin 2020...cu masina de data asta. Drum cu 2 benzi, eu pe banda 2, mergeam cu 60-70 in localitate, dar clar mai repede decat cei de pe banda 1. Un meltean din spate, flashuri, 50 cm in bara mea etc. Ma trag intr-un final, doar ca ajungem in intersectie si trebuie sa oprim pentru un sens giratoriu. Ce face, ma scuipa. Pe asta am reusit sa-l urmaresc si ca noroc ca l-am blocat in fata unei masini de politie aflata la 200m mai jos. Declaratii, acte etc. Omu s-a ales cu o amenda, atata s-a putut la momentul respectiv. Dupa nici 2-3 sapt apare filmare cu acelasi om, care face aprox. aceasi chestie cu mine, pe aceasi strada, doar ca respectivu avea camera de bord si conf. presei politia autosesizand-se, i-a suspendat permisu 1 luna. Macar atat. 

 

Bun, eu sunt om extrem de pasnic, nu am fost implicat in batai si scandaluri din liceu, dar in situatiile astea, cred ca macar un pumn as fi dat. Odata dat pumnul, se poate intampla orice.

 

Omul clar e vinovat, asa cum as fi fost si eu de exemplu daca faptele mele s-ar fi soldat cu decesul unei persoane, doar ca unii asa de tare intind coarda, incat ii aduc si pe cei mai pasnici oameni in situatii limita. Ce sa mai vorbim de aia instabili, frustrati, plini de probleme sociale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, sasesase a spus:

 

Din experienta mea.

Aveam 17 ani, mergeam pe scooter pe margine deorece nu mergeam mai tare de 50, asa ca nu stateam pe mijlocu benzii. Trece unu si ma loveste peste casca cu palma/pumnul sau ceva obiect. Nu mi-am dat seama ca abia am evitat sa nu intru in masiniile parcate. 

Am incercat sa-l urmaresc, dar cu viteza maxima de 50 si in zona unde eram, a reusit sa fuga. Daca il prindeam, la ce nervi aveam, cred ca ori il bateam pana la inconstienta, ori ma batea el. La politie mi-au ras in fata, nici macar nu l-au chemat ca macar sa-l aflu

 

Inca una, prin 2020...cu masina de data asta. Drum cu 2 benzi, eu pe banda 2, mergeam cu 60-70 in localitate, dar clar mai repede decat cei de pe banda 1. Un meltean din spate, flashuri, 50 cm in bara mea etc. Ma trag intr-un final, doar ca ajungem in intersectie si trebuie sa oprim pentru un sens giratoriu. Ce face, ma scuipa. Pe asta am reusit sa-l urmaresc si ca noroc ca l-am blocat in fata unei masini de politie aflata la 200m mai jos. Declaratii, acte etc. Omu s-a ales cu o amenda, atata s-a putut la momentul respectiv. Dupa nici 2-3 sapt apare filmare cu acelasi om, care face aprox. aceasi chestie cu mine, pe aceasi strada, doar ca respectivu avea camera de bord si conf. presei politia autosesizand-se, i-a suspendat permisu 1 luna. Macar atat. 

 

Bun, eu sunt om extrem de pasnic, nu am fost implicat in batai si scandaluri din liceu, dar in situatiile astea, cred ca macar un pumn as fi dat. Odata dat pumnul, se poate intampla orice.

 

Omul clar e vinovat, asa cum as fi fost si eu de exemplu daca faptele mele s-ar fi soldat cu decesul unei persoane, doar ca unii asa de tare intind coarda, incat ii aduc si pe cei mai pasnici oameni in situatii limita. Ce sa mai vorbim de aia instabili, frustrati, plini de probleme sociale.

Inteleg ce zici dar tocmai d-asta trebuie evitate orice fel de situatii de genul. Nu mai traim in vremuri in care sa mearga smardoiala - sunt camere de luat vederi peste tot, dashcam-uri, etc. 

 

Iar bulangiul ala a aruncat cu casca dupa celalalt cocalar pe trotineta => deces. Asta e, te ia flama si faci acte de vitejie, stii ce se poate intampla in astfel de cazuri. 

 

Exista un motiv pentru care, cel putin in teorie, se fac niste examene medicale pentru permisul de condus. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...