Sari la conținut

Ktm Duke 125 probleme ajutor va rog


Postări Recomandate

Buna seara/Buna ziua, imi cer scuze de deranj dar as vrea sa va aud parerea. Sunt un baiat de 17 ani si pana la varsta asta nu am avut destul timp pentru a mi gasi vreo aptitudine pe partea de mecanica, in fine. Am un Ktm Duke 125 43.000 km cu carte servis, toate piesele/consumabilele schimbate in reprezentanta, deci a fost o motocicleta îngrijită, fara incidente. Recent ma confrunt cu o problema, in a 1,2,3 motorul trage foarte bine, foarte agresiv, chiar mai agresiv ca toate 125 urile pe care le am condus, cand l am cumparat am schimbat toate consumabilele, filtre si ulei de o calitate superioară, am avut grija de motocicleta asta ca si de ochii mei din cap. Dar de curand in a 4 a nu mai trage, zici ca ma trage cineva in spate. Pana acum aveam topspeed de 120 in bord, acum cu greu urca in a 4-a la 80. Va zic cam din ce stiu, o data la 2-3 full uri bagam benzina de 100, in rest de 95, ulei nu consuma, fum nu scoate. Va rog sa ma ajutați cu o parere. Multumesc pentru atentia acordata si o zi/seara frumoasa va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...