Sari la conținut

Accident Sectorul 6 Strada Valea Ialomitei intersectie cu Parva


Papa_Bear
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Astazi in jurul orei 18:00 s-a produs un accident in care a fost implicat un motociclist la intersectia dintre strada Valea Ialomitei si strada Parva, in sectorul 6.

Am ajuns cam in acelas timp cu SMURD. Motociclistul nu se putea ridica de jos, dar comunica cu medicii.

Cauza accidentului: Neacordare de prioritate de catre un conducator cu BMW (profil tipic) care facea la stanga...

Stie cineva ceva de motociclist, este cat de cat OK? Eu locuiesc chiar pe Valea Ialomitei, si daca am identificat corect epava motocicletei (BMW R1150 RT albastru inchis) este din zona, de pe strada Dealul Macinului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat cineva mai devreme sa vada daca sunt eu implicat, ca trec des pe-acolo, nu stia mai multe despre accident. Intersectia aia e cam nasoala, e un semafor ceva mai incolo in fiecare directie, dar incurca destul de mult si e si in curba (Valea Ialomitei), cu masini parcate care obtureaza vizibilitatea, in ultima vreme o evit si ziua in amiaza mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare nasoala intersectia respectiva,mai ales daca intri de pe Parva + statia de metrou care face aproape imposibila intrarea pe Valea Ialomitei in siguranta+ auto parcate pe prima banda,pe motociclist nu l cunosc,doar din vedere,sper ca i bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja o dam iar in penibil, dupa ce datile trecute zicea lumea de curba de la ciurel ca e nu stiu cum, acum interesectia de la parva e nasoala. Bai baieti, voi iesiti cu  motorul doar in wk in lunile de vara? Aproape tot bucurestiul e fix la fel, de pe orice strada vrei sa iesi nu ai vizibilitate tocmai daia iesi usor si astepti. Mereu fac stanga cand ma duc la Kaufland.

Am ajuns aseara fix cand era lumea ca la urs acolo si nu am mai putut sa intru pe parva asa ca am intors-o si am luat-o prin piata.

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le.ai dat cu planeta in cap maestre, mai ales cu Ciurelul, am vazut si halul de renovare al Pasajului Unirii, ce naiba au facut de nu au indreptat curbele dement de periculoase din pasaj🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, DiarM a spus:

Hai ca deja o dam iar in penibil, dupa ce datile trecute zicea lumea de curba de la ciurel ca e nu stiu cum, acum interesectia de la parva e nasoala. Bai baieti, voi iesiti cu  motorul doar in wk in lunile de vara? Aproape tot bucurestiul e fix la fel, de pe orice strada vrei sa iesi nu ai vizibilitate tocmai daia iesi usor si astepti. Mereu fac stanga cand ma duc la Kaufland.

Am ajuns aseara fix cand era lumea ca la urs acolo si nu am mai putut sa intru pe parva asa ca am intors-o si am luat-o prin piata.

Niciodata nu mi s-a parut periculoasa acea zona... de foarte multe ori si eu fac stanga tot acolo...

 

Tu locuiesti tot in zona?

Eu sunt pe Parva 10, langa scoala...

 

In alta ordine de idei, am aflat ca motociclistul are doar probleme de ortopedie... nu stiu insa daca va scapa fara operatii.

Sper sa se rezolve repede...

Editat de Papa_Bear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 10 seara am iesit din bloc (stau aproape vis-a-vis) impreuna cu un prieten, motociclist si el, si ne-am dus la locul accidentului. Motociclistul fusese luat de salvare demult, mai era un politist care nota datele unui baiat, motociclist si el. Baiatul respectiv are garaj la vreo 200 de metri de locul accidentului si s-a oferit sa tina motocicleta la adapost pana se rezolva ceva, in vreun fel (de-aia ii lua ala datele). In fine. Eu, prietenul meu, baiatul asta de care zic si inca trei motociclisti care au venit intre timp, am tras de motocicleta aia pana in garaj. E grea, avea semighidoanele rupte (ambele) si roata era blocata la 15 grade stanga, vira singura. Ne-a scos sufletul, dar s-a rezolvat.

Acu' sa vedem cum si in cat timp scapa accidentatul. Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, DiarM a spus:

Da, stau in zona. Am un gsa. La scoala sunt cateva motoare parcate, nu trag copiii de ele?

Dap... cred ca te stiu din vedere... stai in zona strazii Timisul de Jos?

Eu stau intr-unul din blocurile cu 4 etaje de langa scoala. Motoarele sunt in garaj... din fericire nu trag copii de ele... :d

 

On topic: de motociclist mai stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...