Sari la conținut

Accident Kiseleff.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Am primit pozele acum 10 minute în urmă. Kiseleff, intersecția cu restaurantul....Moto mergea pe banda de lângă trotuar, cel cu Skoda pe banda din mijloc a dorit să facă stânga și s-a urcat pe rider fără să se asigure dacă din spate nu vine alt vehicol. Rider-ul din câte am înțeles, cetățean german. Acuza dureri de spate și putea mișca picioarele. Poate află cineva alte vești.

 

 

Capturegfjghkhjlh.PNG

Capturedffghfgj.PNG

Capturedfhfgjghkg.PNG

PHOTO-2022-10-26-14-18-34.jpg

Capturevbjklș.PNG

Capturelkhh.PNG

 

 

 

Se pare că și pe podul Basarab un motociclist este în stare gravă, resuscitat. Asta așa, ca de închidere de sezon!

Editat de ivan pedala
Adăugare text.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamah, da' l-a tavalit bine pe neamt 🙈

 

Jmecheria este la ea acasa in RO.

Multi soferi nu pot sta la coada cu toata lumea daca o fac la stanga sau dreapta si depasesc coloana pe banda alaturata si apoi brusc viraj.

Doar ca unii soferi/motociclisti nu fac stanga sau dreapta de pe banda de langa bordura, si iata ce se intampla.

 

Personal, atunci cand intr-o intersectie merg inainte, daca am posibilitatea, evit banda de langa bordura.

 

Sanatate omului.

 

Cel de la podul Basarab am vazut ca nu a mai putut fi salvat .... 😪

 

Am dat de stire site-ul A3. Nu imi vine sa cred ce rapandule de reporterite: ''motocicleta a ajuns la cateva sute de metri distanta''  sau ''motociclistul este reusucitat, probabil este un target...'' 🤦‍♂️  stia ea ceva ca este un protocol care prevede cat timp se incearca resuscitarea inainte de a declara decesul.

 

Daca nu aveti moto echipata corespunzator, daca nu va puteti adapta stilul de pilotare la conditiile meteo existente (diferente de temperatura noapte/zi, zone cu asflat cald vs zone cu asflat rece etc), mai bine in conserva sau in metrou.

 

Ca sa va bucurati si de sezoanele urmatoare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu eram, am ajuns la 1-2 min dupa ce s-a intamplat si am ajutat cat se putea.
Dupa cum spunea si Dan in primul post, sofer facut stanga peste motociclist (52 ani, neamt) si l-a proiectat pe trotuar. A acrosat si rupt cu capacul dreapta al motorului unul din stalpisorii de beton de pe marginea trotuarului, dupa care a zburat cativa metri prin aer...

Ambulanta a ajuns destul de rapid, cam 10 min si l-au dus la Elias. Motociclistul era stabil, ceva rani superficiale la maini (chiar daca fusese echipat decent) si acuza dureri de spate si piept. A avut noroc ca nu a aterizat/lovit tampeniile de pietraoie instalate pe acolo decorativ...

A ramas la locul accidentului un martor (culmea, tot neamt) si o doamna motociclista care incerca sa gaseasca o platforma sau un posibil mod de a lua motorul de acolo dupa ce isi facea politia pozele si masuratorile.

 

PS - soferul un bulangiu pe la 55-60 ani, in masina cu nevasta-sa de aceeasi varsta. Nici macar nu au venit sa vada ce face motociclistul, sa intrebe daca e ok, etc. Iar baba mai si abera pe langa cum ca motoristul avea viteza. D'astea clasice...

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit deloc la acele obiecte decorative/impiedicat de a urca masina pe trotuar, cat de periculose pot fi. 
 

Sa vedeti tepustile din sectorul 4…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Silver Arrow a spus:

 

Daca nu aveti moto echipata corespunzator, daca nu va puteti adapta stilul de pilotare la conditiile meteo existente (diferente de temperatura noapte/zi, zone cu asflat cald vs zone cu asflat rece etc), mai bine in conserva sau in metrou.

 

Ca sa va bucurati si de sezoanele urmatoare.

 

 

Echipată cu ce? Cuirasă, tunuri de 50 mm, dispozitive anti proști?!? 

Sănătate neamțului, RIP pt Basarab, csz... 

Ăla tare în gură nu voia oare să muște puțin din pietrele alea? 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbit ieri cu neamtul, e ok dar nitel sifonat - 7 coaste rupte, un plaman perforat si alte leziuni, o vertebra fisurata plus clasicele vantai si julituri... O sa aiba de tras oleaca.

 

Pt un Admin - la rugamintea lui, stergeti va rog ultima poza in care apare el intins pe jos. Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cap0ne a spus:

... stergeti va rog ultima poza in care apare el intins pe jos...

Rezolvat! Sanatate neamtului si multa putere, rabdare si bani, fiindca va avea de tras!🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...