Sari la conținut

20. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 21 minute, RuInCV a spus:

Eu cred ca tu trebuie sa te uiti in dictionar si sa citesti de minim 10 ori definitia cuvantului LENT.

Si s o transforme in Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine draq că i-au pus campionului doar o cască puțin cu hauriu și nu l-au poleit tot ca pe Fernandel de la moto 2!

Azi s-a încununat încă un campion fără glorie în motogp 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, RuInCV a spus:

Eu cred ca tu trebuie sa te uiti in dictionar si sa citesti de minim 10 ori definitia cuvantului LENT.

Iar tu, ar fi bine sa te mai uiti pe la competitie, inainte sa comentezi p-aci.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Djenavar a spus:

Tin pariul maestre, Q nu castiga si nici nu o pune jos. 20 de beri sau echivalentul in inghetata😁

Da mi pm cu ce tip de bere vrei și adresa de livrare.

 

Dezamăgit puțin de Q,dacă nu forțezi nu cazi,vedeți  MM :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, MirceaB a spus:

Stie cineva ce dracu a facut (sau nu a facut) Aleix E. de a iesit din cursa dupa prima tura?

Pe final de campionat nu a reusit sa apere cacatul ala de loc trei la general.

De MM ziceau englezii ca era puțin bolnav gen,nu știau nici ei pe moment ce i cu Aleix.

Apare acușica informația.

Din prost în mai prost au mers Aprilia.

Acum 3 minute, Speedy.K a spus:

Un singur lucru mi-a placut la campionatul asta: ca n-au fost scandaluri intre cei doi pretendenti. Totul la final a fost amical.

Depasirile astea de la început de cursa au fost cam agresive.

 

Peco a pierdut o aripioare mare de pe dreapta,a mers cu handicap serios.

 

Dar hei,de la tastatura a fost doar lent :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, frigider a spus:

 

Dar hei,de la tastatura a fost doar lent :crack:

Colegu', a fost lent tot campionatul (cel putin in partea a doua a campionatului, nu a fost cursa in care macar un alt pilot Ducati sa nu fie mai rapid decat el), nu doar cursa asta, asa ca aluziile nu isi au rostul. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, xt600 a spus:

cel putin in partea a doua a campionatului, nu a fost cursa in care macar un alt pilot Ducati sa nu fie mai rapid decat el

De la asta pana la „cel mai lent pilot Ducati“ e un salt logic maricel. Chiar si pentru tine.

 

Tehnic, Assen a fost in a doua parte (11 din 20) si acolo a avut victorie din pole iar fastest lap in cursa nu a fost un Ducati.

Si nu e singura victorie din pole in sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ilarionciobanu a spus:

 

Tehnic, Assen a fost in a doua parte (11 din 20) si acolo a avut victorie din pole iar fastest lap in cursa nu a fost un Ducati.

Assen a fost una dintre exceptii. Asta ai fi putut observa chiar si tu, dar, nah.. de unde nu e, nici D-zeu nu cere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, xt600 a spus:

Colegu', a fost lent tot campionatul (cel putin in partea a doua a campionatului, nu a fost cursa in care macar un alt pilot Ducati sa nu fie mai rapid decat el), nu doar cursa asta, asa ca aluziile nu isi au rostul. ;) 


 

 

Acum 20 minute, xt600 a spus:

Assen a fost una dintre exceptii. Asta ai fi putut observa chiar si tu, dar, nah.. de unde nu e, nici D-zeu nu cere. 


Corect, exceptiile nu sunt curse, sunt … exceptii.

Propun sa-l lasam pe D-zeu sa se ocupe de lucruri importante si noi sa ramanem la cele lumesti … cum ar fi proprietatea cuvintelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ilarionciobanu a spus:

 

Propun sa-l lasam pe D-zeu sa se ocupe de lucruri importante si noi sa ramanem la cele lumesti … cum ar fi proprietatea cuvintelor

Eu ti-as propune sa lasi "proprietatea" cuvintelor sa te uiti mai atent la curse. Sau invers... sa lasi cursele si sa te apleci asupra proprietatii cuvintelor, pe forumurile dedicate. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Si nici locurile 2 la constructori si echipe.

Presupun ca a fost ceva tehnic. Mai tarziu a iesit si Vin care pana atunci se lupta pentru locul 20

Mda, acum am vazut ca si la constructori au pierdut un loc. Incredibil de prost finalul de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

De MM ziceau englezii ca era puțin bolnav gen,nu știau nici ei pe moment ce i cu Aleix.

Apare acușica informația.

Din prost în mai prost au mers Aprilia.

Depasirile astea de la început de cursa au fost cam agresive.

 

Peco a pierdut o aripioare mare de pe dreapta,a mers cu handicap serios.

 

Dar hei,de la tastatura a fost doar lent :crack:


Pai asta mi-a placut, desi s-au batut destul de tare in cursa, n-a ramas niciunul cu bot. Adica...plm, a fost cursa, nu parada, deci n-avem de ce sa ne suparam ca ne-am contrat mai tare, c-asa-i in tenis. 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și totuși, nu i-au dat double long lap la anu' lui Q pt că i-a rupt tiribonflaxu' campeonului mondial? Tiribonflaxu' pt care le-au trebuit digitalilor 5 reluari ca să vadă că nu e de pe Yamaha. 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Le Mertois a spus:

În partea a doua a campionatului ,Pecco a câștigat 5 curse,adică jumătate din ele,3 podiumuri,un DNF, și astăzi locul 9.Foarte lent...

Peco cele mai multe curse câștigate

Cele mai multe Pole uri
Cred ca și podiumuri
 

Lent rău :crack:

Acum 10 ore, ENEOS a spus:

le-au trebuit digitalilor 5 reluari ca să vadă că nu e de pe Yamaha. 🤦‍♂️

pt ca era negru, te asteptai sa fie rosu de la ducati, nici englezii nu s-au prins ca e de la peco decat dupa o reluare cu zoom de se vedea ca lipseste.

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Cat de carcotas esti ai avea lok la digitali😁

:laugh:

Acum 10 ore, Speedy.K a spus:


Pai asta mi-a placut, desi s-au batut destul de tare in cursa, n-a ramas niciunul cu bot. Adica...plm, a fost cursa, nu parada, deci n-avem de ce sa ne suparam ca ne-am contrat mai tare, c-asa-i in tenis. 
 

pacat ca a durat asa putin. :D 

 

daca o tineau asa mai mult clar cadea ori unul ori amandoi :) 

Acum 54 minute, frigider a spus:

Peco cele mai multe curse câștigate

Cele mai multe Pole uri
Cred ca și podiumuri
 

Lent rău :crack:

si cele mai multe DNF-uri, desigur :D dar 1 nu din vina lui. deci 4 pe barba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

pt ca era negru, te asteptai sa fie rosu de la ducati, nici englezii nu s-au prins ca e de la peco decat dupa o reluare cu zoom de se vedea ca lipseste.

:laugh:

Înseamnă că sunt mai chiori decât mine. 🤓

Era mai greu să se rupă de pe Yamaha la unghiul în care s-au ciocnit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

Cat de carcotas esti ai avea lok la digitali😁

Am zis in timpul cursei ca voi da jos si voi nota aici comentariile lor. Revin..

 

Ceva fin..

 

Q20 scoate timpi dintr o groapa adanca, de unde nu se vede fundul🍳🎁

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, xt600 a spus:

Suzuki ieste cu fruntea sus din competitie. Rins, jos palaria.

Nu acelasi lucru se poate spune despre titlul castigat de Bagnaia si Ducati. Bagnaia este un paradox: pilotul cu 5 DNF-uri si cel mai lent dintre pilotii Ducati, ajunge campion. :lol:Jenant pentru competitie. 

Q a aratat cum ar fi trebuit sa mearga toata a doua parte a sezonului. Acum ar fi fost campion. 

Omul cursei, Binder!

Cam asa ceva....cu mentiunea ca totusi Peco a avut 7 (sapte) victorii vs 3(trei) la Q.E o mica-mare diferenta.

Dar mda...un final cam tristut unui sezon destul de animat dealtfel.Peco un campion fara glorie imi pare rau sa o spun,iar Q ramas cu lacrimi in ochi si cu ganduri la ceea ce ar fi putut sa fie insa iarasi subliniez - vina lui Q e covarsitoare aici.Yamaha nu a pierdut acest campionat,ci el a facut-o.Pacat ca a mers cum trebuie doar in ultimele 2 curse ale sezonului ,in rest fara nici o directie omul....

Si mai evidentiez ceva - Fastest lap Valencia - Jorge Lorenzo 2016 Yamaha : 1.29.4

Si nu ma mai duc sa ii vad timpii de cursa din acel 2016 - pai daca ala a putut pe Yamaha/2016,Q de ce nu poate pe Yamaha/2022?Se presupune ca ar fi mai buna si ea si gumele si tot.Somethning doesn't add up.

 

In fine.Povesti vanatoresti,vorba aia.Sezonul s-a incheiat,s-a pus punct.Cine a fost baiat (semi)destept si a stiut sa profite (Peco) s-a ales cu un titlu obtinut relativ usor.De la anul s-au sters copiii pe bot de asemenea plesti,ca vine demonul in varianta reloaded si ii va calari.Mult mai greu va fi sa te bati la titlu cu Marquez pe circuit.Va fi foarte interesant sa vedem cine va fi campionul 2023.Batalii mari.

 

Incepe 2023 cu (as zice) marele si importantul test de la Valencia de maine.

Rins si Mir pe Honda.

Interesant si de vazut prototipul nou nout se pare care va fi incercat de MM.

Yamaha upgraded.

Ktm cu acest nou sasiu care i-a placut atat de mult lui Binder,sa speram ca nu e doar o intamplare.

etc etc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...