Sari la conținut

20. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 28 minute, danypop a spus:

Parca am mai auzit asta🤣🤣 

In urma cu aproape un an

Știi poveste "stați asa băieți ca a venit onda cu mobra noua și performanta doar ca ii trebuie 2-3-20 de curse sa o seteze" 🤤🤤

Ahaaha

Da...pai la teste pista e plina de cauciuc ;)

Acum 17 minute, apriliacluj a spus:

hahahaha, buna asta!!

Mai era una 

Decât sărac și bolnav mai bine bogat și sănătos 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 17 ore, PzKpfW a spus:

Inutil. Omul e blocat în lumea lui, în care japonezii nu pot greși (dar sunt trași în jos de proprii piloți) iar europenii câștigă doar prin subterfugii/furăciuni.

Stiu asta si ca regula generala sunt de acord. I-am mai spus cuiva de pe forum, personaj „celebru“, ca pe cei plecati in lumea lor e bine sa-i lasi acolo.

Insa uneori e bine sa le si pui in fata faptele, doar ca sa nu ramana cu impresia ca pot spune orice le trece prin cap. Incerc sa nu bag prea mult in seama opinii/„certitudini“, insa e mai greu cand vezi ca 2+2=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

Parca am mai auzit asta🤣🤣 

In urma cu aproape un an

Știi poveste "stați asa băieți ca a venit onda cu mobra noua și performanta doar ca ii trebuie 2-3-20 de curse sa o seteze" 🤤🤤

 

Am.mai auzit eu una, in continuu dupa Qatar 2020, ca se intoarce MM in 2 saptamani si-i frange pe genunchi pe baieti...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, ilarionciobanu a spus:

Stiu asta si ca regula generala sunt de acord. I-am mai spus cuiva de pe forum, personaj „celebru“, ca pe cei plecati in lumea lor e bine sa-i lasi acolo.

 

Insa uneori e bine sa le si pui in fata faptele

:crack:Si tu esti in masura/te simti indreptatit sa faci asta??? Tu ti-ai pierdut simtul masurii.... :lol:Hai ca-i buna asta... :lol:Apropo, mai nou ai devenit aplaudacul lui Panzer? Eu iti sugerez sa fii mai putin atent la paiul din ochii altora si sa iti vezi bârnele din ochii proprii.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, TETEA. a spus:

 

Am.mai auzit eu una, in continuu dupa Qatar 2020, ca se intoarce MM in 2 saptamani si-i frange pe genunchi pe baieti...

 

Da, și mai era chestia aia când Rossi a fost "retrogradat" la petronas, toți gălbeneii se excitau ca o sa ia titlul 10 ca na, dacă Q și Morbido rupeau norma la petronas în timp ce Rossi și Vin spălau putina la uzina, gălbeneii au dedus imediat ca Rossi+petronas =titlu mondial 🙄🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, TETEA. a spus:

 

Am.mai auzit eu una, in continuu dupa Qatar 2020, ca se intoarce MM in 2 saptamani si-i frange pe genunchi pe baieti...

 

2 saptamani, 2 ani ... ce mi-e una ce mi-e alta? :grinbandit:

 

*totusi i-a rupt pe copii castigand cu mana stramba, asta nimeni nu o poate contesta.

**cand avea honda lui, de ii facea el schimburile in fata blocului :crack:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, danypop a spus:

Da, și mai era chestia aia când Rossi a fost "retrogradat" la petronas, toți gălbeneii se excitau ca o sa ia titlul 10 ca na, dacă Q și Morbido rupeau norma la petronas în timp ce Rossi și Vin spălau putina la uzina, gălbeneii au dedus imediat ca Rossi+petronas =titlu mondial 🙄🤣🤣

 Nu-mi aduc aminte de asta, oricum nu-mi apartine. Daca poti sa pui un citat aici, ar fi de folos. Eu pot sa vin cu citate, daca socotesti ca e cazul.

 

Acum 9 ore, frigider a spus:

2 saptamani, 2 ani ... ce mi-e una ce mi-e alta? :grinbandit:

 

*totusi i-a rupt pe copii castigand cu mana stramba, asta nimeni nu o poate contesta.

**cand avea honda lui, de ii facea el schimburile in fata blocului :crack:

 

A castigat pe circuit antiorar, dar jos palaria! Totusi pana sa le invarta casca in cap cum o facea in 2019, e diferenta ca de la mine la Karel Abraham.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, pana la urma de asta e forum. Devine amuzant doar cand privesti retrospectiv, pentru ca se dau prea multe verdicte categorice de catre unii esperti care sunt contrazise apoi de real life.

Treaba halucinanta e ca aceeasi esperti n-au nicio jena sa abereze mai departe cu acelasi aplomb fara sa invete macar ca nu e bine sa fii atat de categoric in opinii din postura noastra de habarnisti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, TETEA. a spus:

 

Treaba halucinanta e ca aceeasi esperti n-au nicio jena sa abereze mai departe cu acelasi aplomb fara sa invete macar ca nu e bine sa fii atat de categoric in opinii din postura noastra de habarnisti.

 

Exact. Și dacă ii pui în fața faptului împlinit, tot nu recunosc și o dau înainte tot cu aberațiile. Timpul ne-a învățat ca exista un miliard de necunoscute deci nu înțeleg cum pot unii sa vina cu "certitudini" de genul : "vine Y la anul și le rupe capul la X, Z și W" 🤤🤤

Iar în anul următor o iau de la capat🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pronosticuri facem toti, macar in capul nostru. E normal 🙂

Dar cand se vine cu speculatii argumentate "sigur e mobra de vina" sau "sigur e pilotul X o cizma" parca vorbim despre mult mai mult decat stim de fapt.

Asta-mi aminteste de o vorba: "Numai prostii nu au dubii!". Parca uneori e bine sa fii mai nesigur pe tine asa... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Atât de slab ești?!? Specialiștii ziceau că Abraham ăla e o cizmă. 😋

Eu zic sa nu ne pripim

Karel era pe vremea aia când sateliții se băteau de la locul 10 în jos? Echipe din alea crt sau cum le zicea? 

Aberez? :laugh:

Sa ma corecteze cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ENEOS a spus:

Atât de slab ești?!? Specialiștii ziceau că Abraham ăla e o cizmă. 😋

 

Am vrut sa zic ca ata de slab era el... L-am chemat odata pe Lepsa sa-i arat niste chestii si n-a vrut sa vina, s-a scuzat ca cica avea GP. Pffff...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, danypop a spus:

Oricum era, el era cel mai slab🤤🤤

eee nu chiar cel mai, printre cei mai slabi :)

 

a avut o victorie in Moto2,

iar in MotoGP prin 2011-2012 la final de an a iesit pe 14 din vreo 25 de participanti

dar sunt de acord ca era varza :) .....si a avut noroc cu banii lu Tac'su ca altfel nu ajungea el in MotoGP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,si acum plang....pt Brno (care se desfasura prin "amabilitatea" lui taica-su)

Era perfect pt noi romanii - aproape,ieftin superb ca si circuit,berea buna si ieftina cazari la camping pe alese...ce sa-ti mai doresti in plus?

 

Chiar ma uitam - variante pt la anul RBR Ring sau Sachsen...mult mai scumpe,anevoios de ajuns si slabute ca si spectacol fata de Brno.

Csf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Red Bull Ring e chiar ok. Marginal mai departe ca Brno (diferență de vreo 50km), circuit mai scurt (deci mai multe ture) și cu vizibilitate bună (Brno e lung și prin pădure). Ca pilot probabil că e mai frumos Brno, dar ca spectator prefer RBR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am fost te cred pe cuvant.Tribuna preferata?Ma uitam la T10 si la Steiermark (care e sold-out inca de pe acum).

Si vreo recomandare de pensiuni? (daca merg cu concubina nu pot sa o culc la cort ca are ifose)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, Method said:

Ma uitam la T10 si la Steiermark

 

Cam alea sunt. La Steiermark stai cel mai aproape de circuit, dar parcă e cea mai scumpă. Și T10 e ok, mai sunt depășiri și stai tot relativ aproape. Legat de restul nu mă pronunț.

 

Dacă ai rădare să mai aștepți un an, merge și Valencia ca circuit. Cred că este singurul (să mă corecteze cineva dacă știe mai bine) circuit unde ai tribune desupra boxelor. Pentru sub 200 euro vezi de sus cam tot ce se întâmplă la standuri și puțin din paddock și folosești aceeași intrare cu piloții/membrii echipelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.11.2022 la 10:30, Method a spus:

Da,si acum plang....pt Brno (care se desfasura prin "amabilitatea" lui taica-su)

Era perfect pt noi romanii - aproape,ieftin superb ca si circuit,berea buna si ieftina cazari la camping pe alese...ce sa-ti mai doresti in plus?

 

Chiar ma uitam - variante pt la anul RBR Ring sau Sachsen...mult mai scumpe,anevoios de ajuns si slabute ca si spectacol fata de Brno.

Csf...


din pacate la Brno asfaltul nu mai e pentru motogp.

alunecos si valurit si statul nu mai baga bani sa-l asfalteze. Era misto rau, si spectaculos. 
Saptamanile trecute am fost cu un pilot de wsbk la adancata si primul lucru care mi-i la spus dupa ce a intrat a zis ca e "very bumpy" si nu ai cum sa fortezi. Cam asta e si la Brno, desi mult mai bun de Adancata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...