Sari la conținut

On si offroad - Bucuresti - Moreni - Campina


kaiten
 Share

Postări Recomandate

Prima zi a unei iesiri de 2 zile, Bucuresti - Moreni - Valea Lunga, ceva offroad in zona iar a doua zi Valea Lunga - Campina (foarte fail pe-acolo) si de la Campina pe offroad, pe langa offroad, cum sa putut :)

Am pus in video o gramada de animatii si telemetria ca sa va faceti o idee mai exacta a traseului.

 

Intrebare intrebatoare: cum vi se pare telemetria din video? Aici am pus harta, profilul de altitudine si viteza, este ok, ocupa prea mult spatiu, ati vrea sa fie alte date? 

 

 

Editat de kaiten
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

este foarte misto telemetria, nu ocupa mult, inclusiv vitezometrul ala din gopro e fun.  Lasa  harta, lasa tot ca e interesant asa :)

Cum te intelegi cu 300 le? I-ai modificat si tu suspensia, asa cum fac se pare marea majoritate? Cum tine 100 la ora pe asfalt, sustinut? Iti vibreaza ficatii in tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Adrian, 

 

Cu 300-le ma inteleg bine, ce sa zic, pe strada ma bucur ca merg mai incet si am timp sa ma uit imprejur, sa admir chestii. Nu te gandi ca merg racheta cand sunt cu KTM-ul insa sunt genul de persoana care sunt 90% concentrat la drum si la ceilalti, de multe ori am ratat chestii frumoase pentru ca eram focusat pe mers in sine.

 

Cu CRF-ul pe asfalt o viteza ok mi se pare un 90-100, dupa 100 devine foarte zgomotoasa (probabil si din cauza castii). Vibratiile nu ma deranjeaza sincer sa fiu.

 

Pe offroad ma deranjeaza suspensia cel mai mult, e foarte moale si "plutitoare" - mi s-a intamplat de cateva ori sa simt roata spate cum rupe tractiunea pentru ca fizic nu "copia" suficient de bine drumul si practic atingeam viteza maxima foarte repede.

Nu am modificat aproape nimic la ea pana acum, i-am luat numai niste inaltatoare de ghidon de care sunt foarte incantat (din alea pivotante, am si la KTM si mi-au placut foarte mult).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si al 2-lea episod al acestei iesiri... ziua in care aparent totul a mers pe dos. In prima faza am ramas blocat in ceea ce parea o balta inofensiva. Pe langa faptul ca era relativ adanca mirosea si a... stiti voi ce. Dupa aceea ambreiajul a inceput sa faca figuri (nu mai cupla deloc). La nici 2 min dupa faza cu ambreiajul apare un cal care tragea un bustean care da fix peste motorul meu. Va imaginati ce a urmat... si eu si motorul gramada in balta aceea parfumata. 
Dupa ce dam calul la o parte, degajam busteanul ce ramasese intepenit, scoatem motorul afara, prietenul meu reuseste sa isi intinda piciorul ceea ce rezulta in niste dureri ingrozitoare... Parasim padurea in stil si o luam spre Bucuresti.

 

Colac peste pupaza am ajuns cu bine acasa insa ce zi a fost -> 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

55 minutes ago, kaiten said:

Dupa ce dam calul la o parte, degajam busteanul ce ramasese intepenit, scoatem motorul afara, prietenul meu reuseste sa isi intinda piciorul ceea ce rezulta in niste dureri ingrozitoare...

mi-ar fi placut sa vad partea asta in video - ar fi completat misto povestea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.11.2022 la 12:57, kaiten a spus:

Intrebare intrebatoare: cum vi se pare telemetria din video? Aici am pus harta, profilul de altitudine si viteza, este ok, ocupa prea mult spatiu, ati vrea sa fie alte date? 

 

Arata foarte bine telemetria. Dar fac mentiunea ca m-am uitat la clipuri pentru ca m-ar interesa si pe mine o tura prin zona aia, nu neaparat ca sa traiesc calatoria alaturi de eroii din poveste.

Poate o informatie in plus, subiectiva, ar fi carui tip de rider (experienta) si moto i se preteaza un astfel de traseu. Eventual pe segmente de traseu aceasta informatie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul sincer sa fiu nu e greu pentru genul asta de motoare, nu am mers dupa vreun track anume ci mai degraba "hai sa vedem drumul asta unde duce". Neaparat sa ai chinga la tine (eu aveam unele de la decathlon insa le-am uitat acasa :)))) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...