Sari la conținut

Aditivi pentru ulei motor


relufarcas
 Share

Postări Recomandate

Ohoooo, nici la mașini n-am auzit de mai mult de 11 ani (pe Cielo, mi-au povestit câteva persoane, deci nu cred că e minciună).

Bateriile din magazin sunt minciuni pe lângă cele OEM. Dacă îmi crapă, aș căuta una identică sau cel mult Exide/LP.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am una 2009 pe un bmw (mașină), bateria originală. Pe FZ am avut Yuasa, am luat 🏍 în 2015 cu ea (moto a fost import Italia, sh) și am vandut-o în primăvara 2022, bateria a cedat în septembrie. Nu știe nimeni cât de veche era când am cumpărat eu 🏍, și noul proprietar a mers f puțin deci posibil asta să-i fi venit de hac. Baterii OEM de 11 ani mai cunosc cazuri la auto. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

TDM care avea 16ani vechime, bateria originala a motocicletei. Din pacate nu mai stiu producatorul si nici poza nu mai am de la ea, am ramas masca cand am vazut eticheta cu data fabricatiei

Yuasa este OEM la japoneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, ENEOS a spus:

Baterii OEM de 11 ani mai cunosc cazuri la auto. 

Yuasa sunt date naiba.. cu mentenanță obișnuită (redresor de 2-3 ori pe iarna) țin ani.. am vandut rr-ul cu bateria originala din 2007.. era puțin umflata pe fiecare latură, dar funcționa foarte bine.

Totuși 7-800 lei pentru o bagerie de genul.. sunt ceva bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate... A mai cedat la cineva Exide dupa un sezon ? Sau , o alta intrebare... Cei care au pus Exide 12V 19 Ah , cam cit a tinut ultima baterie cumparata  ?  Ori s-au prostit si astia de la Exide, ori am avut eu ghinion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori bateriile de marcă/scumpe pe care le găsești pe piața românească sunt din stocuri vechi. (Și) din acest motiv prefer să cumpăr/vând/montez LP de exemplu, ieftin și destul de bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...