Sari la conținut

ITst wanted pentru configurare/update laptop


Flower-Power
 Share

Postări Recomandate

Hello, este cineva priceput care sa ma ajute cu un update al unui laptop achiziționat relativ recent cca 1 an și câteva luni...contra cost,desigur..practic sa funcționeze tot ce e pe el,momentan nu e nimic funcțional pentru ca mi-au expirat licențele...mulțumesc. aștept mesaje în privat cu detaliile inclusiv costul procedurii și deplasarea la locul cu pricina. Dacă trebuie cumpărate licențele și update-uri..măcar sa iau ce trebuie și sa știu cât costa.

Mulțumesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Hello, este cineva priceput care sa ma ajute cu un update al unui laptop achiziționat relativ recent cca 1 an și câteva luni...contra cost,desigur..practic sa funcționeze tot ce e pe el,momentan nu e nimic funcțional pentru ca mi-au expirat licențele...mulțumesc. aștept mesaje în privat cu detaliile inclusiv costul procedurii și deplasarea la locul cu pricina. Dacă trebuie cumpărate licențele și update-uri..măcar sa iau ce trebuie și sa știu cât costa.

Mulțumesc.

 

Daca esti in zona Buc/If te ajut cu placere si free.

Da-mi un un pm daca te coafeaza.

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

Bună,

 

Sunt mulți IT iști care habar nu au să-și updateze calculatoarele. 😏

Tu ai nevoie de altceva, ți-am trimis mesaj.

aia nu s IT-isti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru ajutor! Apreciez. 

Acum 3 ore, foxbat a spus:

Daca esti in zona Buc/If te ajut cu placere si free.

Da-mi un un pm daca te coafeaza.

aia nu s IT-isti.

 

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

Bună,

 

Sunt mulți IT iști care habar nu au să-și updateze calculatoarele. 😏

Tu ai nevoie de altceva, ți-am trimis mesaj.

Mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.11.2022 la 19:58, foxbat a spus:

Daca esti in zona Buc/If te ajut cu placere si free.

Da-mi un un pm daca te coafeaza.

 

Recomand pe Foxu ! Am lucrat cu el, stie sa coafeze :cheers:

La 21.11.2022 la 20:52, GoodKat a spus:


Corect, iar asta pentru ca sunt multe ramuri ale IT-ului. De multe ori este ca si cum ai pune un medic dentist sa opereze la rinichi. In esenta tot medici sunt, practic sunt specializari diferite. Numa' ca unii din noi avem si interes sa invatam mai multe. Ex. cunosc programatori geniali care nu au cunostinte de hardware...nu i-a interesat.

Mi se pare aberant sa zici ca ai cunoscut un programator genial ce nu stie serviciile windowsului. Pleonasm total.

Oricum, programatorii sunt sucks! Ei calculeaza un vis ce trebuie pus pe un sistem, si cand nu functioneaza cum trebuie, e sistemul de operare prost. Un soi de ipocrizie in fata incapacitatii sale de pe linkedin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Bored Panda a spus:

Ce ie ala windows?

Eu știam de existenta lui dar cand m-a întrebat ce versiune de Windows am ,i-am răspuns ca laptopul e gri...😂ca să înțelegi că nu ești singurul...

Acum 4 ore, pitesti2010 a spus:

E bun de tot Foxu @foxbat. Si serios. Doar ca e iubitor de catei. Sa nu te duci cu vreo pisica pe la el ca nu o sa scape nesifonata.

Am și căței ,nu numai pisici...poate sa își aleagă 😅 nu ma supăr, sunt adunați de pe străzi.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai pus mana pe un Windows de ani buni. Chiar zilele trecute am aflat cu mirare ca a aparut Windows 11 intre timp.

Eu imi fac treaba de programator (ne-genial) pe Linux (Kubuntu). Sper sa nu mai am placerea sa interactionez cu Windows-ul vreodata.

 

Pana si pe calculatoarele parintilor mei am pus tot Linux, si se descurca foarte bine cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.11.2022 la 19:58, foxbat a spus:

Daca esti in zona Buc/If te ajut cu placere si free.

Da-mi un un pm daca te coafeaza.

aia nu s IT-isti.

Iti mulțumesc și pe aceasta cale, îmi pare rău că ai refuzat ce am adus azi dar mai ales cornulețe gătite de mine chiar azi de la lidl. ☺️

Mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa ce flame o sa iasa:).

 

Regret,cand am spus "free" , free este.

Daca insisti, cauta si tu duminica pe la pranz unul care sta pe langa intrarea intr-o biserica si da-i o milostenie.

Sper ca este multumita de "HP". Ai facut o achizitie inteleapta si sa se bucure user-ul de el.

 

Numai de bine s-auzim. Multumesc si eu.

La 23.11.2022 la 21:44, smar2 a spus:

N-am mai pus mana pe un Windows de ani buni. Chiar zilele trecute am aflat cu mirare ca a aparut Windows 11 intre timp.

Eu imi fac treaba de programator (ne-genial) pe Linux (Kubuntu). Sper sa nu mai am placerea sa interactionez cu Windows-ul vreodata.

 

Pana si pe calculatoarele parintilor mei am pus tot Linux, si se descurca foarte bine cu el.

Sa te feresti de omul care a citit o singura carte.

La 23.11.2022 la 15:26, pitesti2010 a spus:

E bun de tot Foxu @foxbat. Si serios.

La 23.11.2022 la 15:14, ZaiR a spus:

Recomand pe Foxu ! Am lucrat cu el, stie sa coafeze :cheers:

Mi se pare aberant sa zici ca ai cunoscut un programator genial ce nu stie serviciile windowsului. Pleonasm total.

Oricum, programatorii sunt sucks! Ei calculeaza un vis ce trebuie pus pe un sistem, si cand nu functioneaza cum trebuie, e sistemul de operare prost. Un soi de ipocrizie in fata incapacitatii sale de pe linkedin.

Merci !Doar ca e iubitor de catei. Sa nu te duci cu vreo pisica pe la el ca nu o sa scape nesifonata.

La 23.11.2022 la 15:26, pitesti2010 a spus:

E bun de tot Foxu @foxbat. Si serios. Doar ca e iubitor de catei. Sa nu te duci cu vreo pisica pe la el ca nu o sa scape nesifonata.

Miau:)

 

btw. 1 dec. busa meeting?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...