Sari la conținut

Suzuki RV 125 Van Van, an 2016


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

17 hours ago, Kristian K said:

@Kagemushacare e parerea ta despre Beta Alp 200? :)

 

Nu poate fi decât foarte bună atâta timp cât am și eu una! 😆😆😆

 

Scuze, nu am intrat pe aici de ceva timp, noroc că m-am întâlnit cu Octavian de dimineață să-i dau mașina și el mi-a spus de postul tău de mai sus!

Sincer, după doi ani de utilizare și aproape 3000 km, în oraș și off-road (macadam și pădure, eu nu mă bag în nămol și în apă):

- extrem de ușoară și manevrabilă, eu ieșind înainte în off cu KLE 500;

- frâne neașteptat de bune pentru o astfel de motoretă;

- suspensii excelente pentru o persoană ca mine (80+kg cu echipament și rucsac) sau mai ușoară;

- roți de 21/18, un mare plus;

- răcire pe aer, un alt plus;

- foarte manevrabilă în traficul din București și probabil în orice oraș, are raza de bracaj ca o bicicletă.

Acum partea mai puțin plăcută:

- nu e motocicleta cu care să te duci la cumpărături ci la serviciu;

- lipsa ABS, dacă ești începător sau nu ești atent la trafic ori o pui jos ori te duci ca sania;

- rezervorul de 7 litri care te limitează oarecum;

- roțile cu camere care, la fel, nu sunt pe placul meu.

Cam astea ar fi, pe scurt, opiniile mele, doar ale mele. Eu o cred o motocicletă excelentă dar, na, asta e părerea mea...

 

Dacă vinzi Suzi-ul și te interesează Beta, poate ne înțelegem și îmi faci o ofertă de nerefuzat...😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Kagemusha a spus:

 

Nu poate fi decât foarte bună atâta timp cât am și eu una! 😆😆😆

 

Scuze, nu am intrat pe aici de ceva timp, noroc că m-am întâlnit cu Octavian de dimineață să-i dau mașina și el mi-a spus de postul tău de mai sus!

Sincer, după doi ani de utilizare și aproape 3000 km, în oraș și off-road (macadam și pădure, eu nu mă bag în nămol și în apă):

- extrem de ușoară și manevrabilă, eu ieșind înainte în off cu KLE 500;

- frâne neașteptat de bune pentru o astfel de motoretă;

- suspensii excelente pentru o persoană ca mine (80+kg cu echipament și rucsac) sau mai ușoară;

- roți de 21/18, un mare plus;

- răcire pe aer, un alt plus;

- foarte manevrabilă în traficul din București și probabil în orice oraș, are raza de bracaj ca o bicicletă.

Acum partea mai puțin plăcută:

- nu e motocicleta cu care să te duci la cumpărături ci la serviciu;

- lipsa ABS, dacă ești începător sau nu ești atent la trafic ori o pui jos ori te duci ca sania;

- rezervorul de 7 litri care te limitează oarecum;

- roțile cu camere care, la fel, nu sunt pe placul meu.

Cam astea ar fi, pe scurt, opiniile mele, doar ale mele. Eu o cred o motocicletă excelentă dar, na, asta e părerea mea...

 

Dacă vinzi Suzi-ul și te interesează Beta, poate ne înțelegem și îmi faci o ofertă de nerefuzat...😀

Mare multamn fain de feedback Beta.

 

Da-mi detalii despre Beta in privat(an,poze,stare,ce pret doresti la o adica,etc-tot ce este relevant pentru tine si mine).

Astept sa vad ce-mi trimiti si promit ca iau in considerare ca prima varianta pentru cumparare Beta.Apoi altele sau cea noua. :)

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.12.2022 la 16:26, Kristian K a spus:

Multamn fain Lorant! :

 

Ca sa-i lamuresc pe @ivan pedala si pe @Djebelu' ce urmeaza,e vorba de dumneaei:

 

https://sprintmotors.ro/beta-alp/29569-1653-beta-alp-200-my2021-4200e-tva.html#/8-culoare-alb

Interesanta jucaria... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Caline,asa e.D-aia ma tenteaza. :)

 

Un update:am primit azi un pm ca sambata vine sa o vada un motociclist pentru fiica lui,ce este incepatoare.

Deci rezervata pana sambata.

 

 

 

Venit omul cu fata lui,placut motocicleta,dar fata fiind foarte scunda (sub 1.50 m) la inaltime,nu ajnge decat cu un varf de picior, pamantul.Saua fiind destul de lata si in fata,nu o lasa sa apropie picioarele cat sa ajunga cu ambele varfuri jos...

Asa ca,revine la vanzare. :)

 

 

 

Se pare ca am gasit si Beta Alp de cumparat. :)

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, motocicleta i-o dai @Foxului sau mai sta la vanzare?! Nu ca as fi interesat, ca io depasesc cu mult dimensiunile standard si as arata ca ursu' pe trotineta, dar poate gasim vreun oltean mai scundut dispus s-o plimbe.:bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ivan pedala a spus:

Asadar, motocicleta i-o dai @Foxului sau mai sta la vanzare?! Nu ca as fi interesat, ca io depasesc cu mult dimensiunile standard si as arata ca ursu' pe trotineta, dar poate gasim vreun oltean mai scundut dispus s-o plimbe.:bike-037:

Poi io i-o dau,cand vine cu argintii. :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mai am inca o promisiune la sfarsit de ianuarie.Vedem. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 15.12.2022 la 15:50, Kristian K a spus:

 

 

 

 

Venit omul cu fata lui,placut motocicleta,dar fata fiind foarte scunda (sub 1.50 m) la inaltime,nu ajnge decat cu un varf de picior, pamantul.Saua fiind destul de lata si in fata,nu o lasa sa apropie picioarele cat sa ajunga cu ambele varfuri jos...

Asa ca,revine la vanzare. :)

 

 

 

 

@foxbat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. da. sorry. tont eu ca n-am facut scroll up  pe telefon.

 

vazui.

ce sa zic, pentru mine ma bucur (mai am o sansa),pentru tine inca ..nu :)

 

Hai lume lume la un Honda Super Cub 125, doar 1000 km. 2019 .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,asa-i,doar ca e in alta zona decat Feleac.E cum mergi din Baciu spre Arena Cluj(cu coborare pe strada Rosetti). :)

La 23.01.2023 la 12:32, Kagemusha a spus:

...

Toba aia se aude foarte frumos, schimbă total percepția...:D

Apropo de aceasta:evacuarea am schimbat-o din acest motiv:facand comparatie de grosime a galeriilor,am vazut ca cea de la Van Van e mai mica in diametru,undeva cu un sfert fata de DR 125.Probabil ca trebuiau sa iasa gazele de euro 3.Am considerat ca este gatuit pe evacuare,deci nu pentru a face mai mult zgomot(circul cu db killer-ul montat).Pe deasupra,toba originala e foarte grea,are vreo 6 kg...

Se vede in pozele de mai jos.

Galerie DR125:

 

 

d1ed71a0-857f-4915-9cc8-f99ceabe9347.jpg

 

Galerie Van Van:

 

 

0e2b748f-aaea-4684-a999-eb76b5eef0c4.jpg

 

 

Inainte de imbinarea galeriei de Van Van cu toba originala,se vede adaptarea sudata de fabrica,ca sa potrivesca in toba spate:

 

 

 

 

df3931aa-e817-42fd-b11c-f9493b9e4256.jpg

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Kristian K said:

Apropo de aceasta:evacuarea am schimbat-o din acest motiv:facand comparatie de grosime a galeriilor,am vazut ca cea de la Van Van e mai mica in diametru,undeva cu un sfert fata de DR 125.Probabil ca trebuiau sa iasa gazele de euro 3.

Așa e și evacuarea de la Beta, cât deștu', suspectez că tot pe motiv de norme euro..

 

De ce nu pui un link cu video-ul ăla, să audă potențialu' client cum sună?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pus chiar in prima postare a topicului.

Te referi la un video cu sunetul sistemului de evacuare original?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multamn fain de atentionare,uitasem sa pun feedback-ul.

M-o sunat omul chiar inainte cu cateva ore de ne-am inteles ca vine,sa ma intrebe de pretul final.La atitudinea avuta la telefon,am inteles ca dorea sa batem palma la ceva de genul 1600-1700 de euro,daca se poate atunci, pe loc... Am multumit respectuos de oferta si i-am urat toate cele bune.                 

Imi plac "foarte mult' cei ce doresc negocierea pretului inainte sa o vada/testeze live... :)                                                                                                              

Deci motocicleta ramane mai departe la vanzare. :)

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki RV 125 Van Van, an 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...