Sari la conținut

SOCAR a interzis motocicletele la spalatorie self !


shpixy
 Share

Postări Recomandate

Ieri m-am dus sa o spal la SOCAR si angajatii statiei mi-au spus ca proprietarii au interzis moto si scuterele la spalatorie !  Mi se pare discriminare ... Voi ce credeti ? De ce ar face asta ?  Am si o filmare de pe casca cu discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, shpixy a spus:

Ieri m-am dus sa o spal la SOCAR si angajatii statiei mi-au spus ca proprietarii au interzis moto si scuterele la spalatorie !  Mi se pare discriminare ... Voi ce credeti ? De ce ar face asta ?  Am si o filmare de pe casca cu discutia.

In reteaua Socar sau doar la acel francizor? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Kristian K a spus:

In reteaua Socar sau doar la acel francizor? :)

eu am fost la cea de pe Basarabiei, dar de la sefa de statie am inteles ca proprietarii SOCAR au interzis in reteaua lor moto si scutere la spalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
1 oră în urmă, shpixy a spus:

Voi ce credeti ? De ce ar face asta ?

Nu era mai simplu să îi întrebi tu?

Sau trimite-le un mail în care să ceri explicații.

Acum 4 minute, Lucian_M a spus:

Păi era vorba că mobrele lasă ulei și vaselină. Atunci una pe cardan ce mai lasă? Acum e mai clar? 🤔

Probabil urme de ulei de la motor.

 

Nu știu care sunt Socar, dar acum câteva luni la una din asta mare aflată înspre Voluntari (oarecum pe lângă podul de pe A3) nu m-au lăsat să spăl motorul mașinii.

Spuneu că sunt amendați de către inspectorii de mediu dacă permit spălarea motoarelor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Lucian_M a spus:

Și un gees sau k ce lasă?

 

Aia nu stiu de gees sau k, lor li s-a spus sa nu se mai spele mobre si scutere. Cel mai probabil motivul este mizeria lasata de acestea (urme de ulei) care dau batai de cap cu inspectiile de la mediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios câte spălătorii din astea, self sau nu, respectă pe bune normele de mediu!

Acum 1 oră, shpixy a spus:

Am si o filmare

Pune-o pe tub, pune-o pe tub!

Bine, dacă e vb de o franciză propietarii stației sunt unii iar ai francizei alții, nu mi-e clar care dintre ei au interzis.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ENEOS a spus:

Sunt curios câte spălătorii din astea, self sau nu, respectă pe bune normele de mediu!

cred ca niciuna... ar trebui sa aiba filtre pt apa care se scurge

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

Sunt curios câte spălătorii din astea, self sau nu, respectă pe bune normele de mediu!

Pune-o pe tub, pune-o pe tub!

Bine, dacă e vb de o franciză propietarii stației sunt unii iar ai francizei alții, nu mi-e clar care dintre ei au interzis.

asta nu mai stiu.  o voi pune !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-aia nu mai pot... sunt atatea self washuri incat nu ma intereseaza, problema mai mare e ca au disparut spalatoriile traditionale si tot mai multe sunt self wash. si ma dispera treaba asta ca nu-mi place sa-mi spal singur cotetu cu 2 sau 4 roti

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, l.u.v a spus:

Motorul mi-l spăl singur fără probleme și iese bine.

La mașină fie presiunea la apă nu e mare, fie soluțiile de curățare sunt slabe la self și nu se curăță bine.

Baga baietii soda caustica grupa mare sa fie economie la detergent.

 

Pateaza cromul si aluminiul grupa mare...

Cam la 3 luni, dupa spuma, iau la carpa de microfibra tigaia roata de ma cert cu lumea... ca nu au rabdare sa astepte sau nu le iese norma la fise. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am în zonă două spălătorii self. Una e scumpă, 2,5 lei 80 secunde, cealaltă nu știu, dar e mai omenească, să zicem. La ambele NU iese mașina curată. Spuma aia e bună doar de spălat preșurile, nimic mai mult. Și e plin mai tot timpul la ei. Mâine scot turbojetul și îmi spăl acasă mașina, chit că am deranj mai mare și durează mai mult.

Spălătorii la tot pasul, însă toți sunt puși pe japcă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...