Sari la conținut

Bucuresti si Ilfov - Intretinere si Service Motociclete


Postări Recomandate

Mecanic motociclete privat (Sabin) 

 

Ofer serviciu de Intretinere si Service Motocicleta acasa la client in Bucuresti si Judetul Ilfov
* Verificare stare generala
* Mici Reparatii

* Operatiuni de service mici care nu implica durata lunga de executie 

 

- Puteti sa imi scrieti un mesaj cu ce lucrare doriti la motocicleta si va trimit oferta.

Nu uitati sa specificati marca, modelul si anul de fabricatie al motocicletei. 


 PRETURI ORIENTATIVE

*Verificare generala motocicleta (scurgeri ulei, functionare semnale, stare cauciucuri, etc.)

>Acest serviciu este destinat celor care vor sa isi achizitioneze o motocicleta si nu au cunostinte tehnice. 
Pret incepand de la 70 Lei

*Schimbare filtru de aer
Pret incepand de la 35 Lei

*Schimbare bujii
Pret incepand de la 10 Lei

*Curatare, reglare si gresare lant
Pret incepand de la 40 Lei

 

*Nu fac schimb de ulei si filtru de ulei, va multumesc pentru intelegere! 


Nu ezitati sa ma contactati si pe Whats App +40 (Va pot da numarul meu de telefon pe mesaj privat)

 

Editat de ivan pedala
Editat la cererea initiatorului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru interventii la sistemul de franare trebuie sa fii agreat RAR. :)

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, enduromecanic a spus:

Schimbare filtru de aer
- 35-70 Lei

Pfff, ai întârziat cu ~48h! Jur că aș fi plătit cât ceri tu să-mi schimbi la un VFR1200X (echipat cu crashbar-uri).😈

Bine, teoretic nici să tragi o bășină cu scula-n mână n-ai voie fără autorizare rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Kristian K a spus:

Pentru interventii la sistemul de franare trebuie sa fii agreat RAR. :)

Se pune daca mi-am inlocuit singur placutele, discurile si lichidiul de frana? ipotetic, evindet.

e penal?

 

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Pfff, ai întârziat cu ~48h! Jur că aș fi plătit cât ceri tu să-mi schimbi la un VFR1200X (echipat cu crashbar-uri).😈

Bine, teoretic nici să tragi o bășină cu scula-n mână n-ai voie fără autorizare rar.

Se pune autorizatie aia de 5 ani din Politehnica? :)

ti ai tras VFR? MISTOOOO

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti mecanic sau service autorizat.Era vorba sa nu prestezi servicii de genul la altii.

Oricum e pe raspunderea matale... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, foxbat a spus:

Se pune daca mi-am inlocuit singur placutele, discurile si lichidiul de frana? ipotetic, evindet.

e penal?

 

Se pune autorizatie aia de 5 ani din Politehnica? :)

ti ai tras VFR? MISTOOOO


Man, e vorba de prestari servicii contracost. Tu tie poti sa-ti pui streangul de gat, ca nu te acuza nimeni de tentativa de omor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha. deci daca vreau sa ii schimb placutele lui ENEOS contracost nu e ok, daca mi le schimb la mobra mea totul e ok. logic..not.

 

Acum 14 minute, Kristian K a spus:

Nu esti mecanic sau service autorizat.Era vorba sa nu prestezi servicii de genul la altii.

Oricum e pe raspunderea matale... :)

da.pe a mea ca mor daca nu o fac cum trebuie. la marea "Bavaria" au plecat GS-uri cu prezoanele nestranse (toate) dupa schimbare de placute. bun ase.

nu sunt autorizat ca faculta' nu da autorizare ci diploma, deci prostul de mine ca in loc sa ma autorizez am vrut diploma de schimbat placute:)))

 ca veni vorba, un troc nu vrei ?:) Dau super Cub pe Super Van Van:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, foxbat a spus:

aha. deci daca vreau sa ii schimb placutele lui ENEOS contracost nu e ok, daca mi le schimb la mobra mea totul e ok. logic..not.

 

da.pe a mea ca mor daca nu o fac cum trebuie. la marea "Bavaria" au plecat GS-uri cu prezoanele nestranse (toate) dupa schimbare de placute. bun ase.

nu sunt autorizat ca faculta' nu da autorizare ci diploma, deci prostul de mine ca in loc sa ma autorizez am vrut diploma de schimbat placute:)))

 ca veni vorba, un troc nu vrei ?:) Dau super Cub pe Super Van Van:)

De acord cu trocul,dar nu cu Cub-ul ci cu Beta Alp 200.Da tu Cub-ul in schimb la Beta si apoi facem trocul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.01.2023 la 21:38, foxbat a spus:

aha. deci daca vreau sa ii schimb placutele lui ENEOS contracost nu e ok, daca mi le schimb la mobra mea totul e ok. logic..not.

 

da.pe a mea ca mor daca nu o fac cum trebuie. la marea "Bavaria" au plecat GS-uri cu prezoanele nestranse (toate) dupa schimbare de placute. bun ase.

nu sunt autorizat ca faculta' nu da autorizare ci diploma, deci prostul de mine ca in loc sa ma autorizez am vrut diploma de schimbat placute:)))

 ca veni vorba, un troc nu vrei ?:) Dau super Cub pe Super Van Van:)


Si lu Eneos poti sa i le schimbi, daca nu-i iei bani. Adica ca intre prieteni.

La 21.01.2023 la 15:05, enduromecanic a spus:

Ofer serviciu de Intretinere si Service Motocicleta acasa la client in Bucuresti si Judetul Ilfov...


Cine esti? Cine te recomanda? Ce experienta ai?

Ca nefiind service autorizat, banuiesc ca nu lucrezi cu factura, deci daca imi crapa mobra ca nu i-ai pus Motul ci Bunica in bidon de Motul nu te pot trage la raspundere. Deci ca sa-mi las mobra pe mana ta trebuie sa stiu ce hram porti, macar, daca nu am o recomandare de la un motociclist in care sa am incredere.

La 21.01.2023 la 20:27, Lucian_M a spus:

Cât iei de schimbat bujiile la cbr1000rr 2006? Știi ce presupune?

Iar aia cu verificarea generală e epică.

Oricum, succes!


Verificarea generala e serviciu pentru incepatori. De ex. la achizitie de sh. Ca doar n-o sa-l chemam noi sa ne verifice daca ne merg semnalele... 🤪

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, ENEOS a spus:

Vocea și talentu'!

Esti prea rapid pentru mine.:) Cand sa scriu replica asta..

 

 

Acum 9 minute, Speedy.K a spus:

Ha ha, am vrut sa-l intreb si eu mai sus daca are macar o diploma de participare, dar m-am gandit ca zice omu ca-l iau la misto din prima.

ca idee, daca el schimba bujiile pe 70 ron, cati ron ii revin dupa ce plateste birul la stat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Speedy.K eu doar fac lucrarea, nu comand piese, consumabile, etc. 


Te duci singur la un magazin de piese moto sau online si iti iei piesele / consumabilele corespunzatoare tipului tau de motocicleta. Daca ei iti dau Bunica in bidon de Motul, e cam problema lor ca vand uleiuri contrafacute (desi cred ca asa ceva nu se face in Romania sper… )

 

Eu lucrez dupa manualul de service al vehiculului, am o diploma de mecanic dar nu reprezinta nimic diploma, in rest nu ma poate recomanda nimeni din Romania ca nu am lucrat in tara. 

 

@Lucian_M ma uit in manualul de service si aflu exact ce presupune schimbul de bujii . 
preturile sunt orientative , ca sa iti faci asa o idee , stii genul , superoferta de la 49.99

 

imi scrii ce ai nevoie si aflii exact pretul pentru motocicleta ta 

daca ma apuc acum sa fac o lista de preturi pentru fiecare tip de motocicleta e prea complex, lista lunga . 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era anunt de IT la fel era:mentenanta hw e epica uneori.depinde de user.

Am intalnit domnite pe 2 roti care puneau doar benzina.deci loc in piata cred ca ii.Mai ales ca se face la domiciliul clientului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, enduromecanic a spus:

@Speedy.K eu doar fac lucrarea, nu comand piese, consumabile, etc. 


Te duci singur la un magazin de piese moto sau online si iti iei piesele / consumabilele corespunzatoare tipului tau de motocicleta. Daca ei iti dau Bunica in bidon de Motul, e cam problema lor ca vand uleiuri contrafacute (desi cred ca asa ceva nu se face in Romania sper… )

 

Eu lucrez dupa manualul de service al vehiculului, am o diploma de mecanic dar nu reprezinta nimic diploma, in rest nu ma poate recomanda nimeni din Romania ca nu am lucrat in tara. 

 

 

 


OK, o sa fie destul de nasol sa intri e piata fara sa te cunoasca nimeni. 
E foarte bine sa lasi clientul sa isi cumpere singur consumabilele, doar ca, in general, cine e dispus sa plateasca pentru un curatat si intins lant nu prea e dispus sa stea sa caute bujii, filtru de aer etc.

Acum 11 ore, foxbat a spus:

Esti prea rapid pentru mine.:) Cand sa scriu replica asta..

 

 

ca idee, daca el schimba bujiile pe 70 ron, cati ron ii revin dupa ce plateste birul la stat?


Pai ma indoiesc ca lucreaza legal dpdv fiscal. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, Lucian_M said:

Ți-ai și găsit unde să faci biznis... 🤌

Oricum, aia cu verificat semnale, scurgeri ulei și cauciucuri a fost epică. 😁

La inceputurile lu matale erai absolut la fel ....lasa omu' in pace ! 

10 hours ago, Speedy.K said:


Pai ma indoiesc ca lucreaza legal dpdv fiscal. 

Ca 90% din mecanicii de pe aici . 

 

Ca fapt divers ...doar eu cunosc 2-3 persoane comode care ar plati pe cineva sa  le vina acasa sa le spele / greseze lantu', cardanu' sau cureaua.

 

 

.........asta cu deplasatul la domicliul clientului , chiar este de nisa ....ca nu stiu pe nimeni care sa vina nici macar sa-ti spele agregatul.

 

Bafta man ...si nervi de otel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, 3.14 a spus:

La inceputurile lu matale erai absolut la fel ....lasa omu' in pace ! 

Ca 90% din mecanicii de pe aici . 

 

Ca fapt divers ...doar eu cunosc 2-3 persoane comode care ar plati pe cineva sa  le vina acasa sa le spele / greseze lantu', cardanu' sau cureaua.

 

 

.........asta cu deplasatul la domicliul clientului , chiar este de nisa ....ca nu stiu pe nimeni care sa vina nici macar sa-ti spele agregatul.

 

Bafta man ...si nervi de otel.


Asta cu deplasatul e buna mai ales iarna, cu conditia ca mobra sa nu fie tinuta in fata blocului.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Bucuresti si Ilfov - Intretinere si Service Motociclete
On 1/22/2023 at 11:43 AM, ENEOS said:

Deci: Honda VFR 1200 X Crosstourer DCT an 2013, cu scut din aluminiu și crashbar, cost schimb ulei + filtre ulei și filtru aer.

 

A, și durata estimată a lucrării!

Salut , pentru filtrul de aer estimez 2 ore , nu imi place sa ma grabesc, nu sunt mecanic de curse , imi place sa fac treaba bine. 

Pret inlocuire filtru aer 60 lei. 

 

Din pacate ulei si filtru de ulei nu schimb. Recomand asa ceva sa fie facut in service din motive de curatenie si protejarea mediului. 

4 hours ago, Alexandru Boros said:

Ma inscriu si eu la schimbul de bujii. Ofer 70 de lei pentru schimbul de bujii. 

Am bujiile. Moto e un M109. 

Let the game begin!

 

image.png.3751d9f1315d050f3707723f4de66c0a.png

Salut, pot face operatiunea pentru 140 lei. Estimare schimb bujii 3 ore deoarece sunt multe de demontat, 4 bujii , 2 pe fiecare cilindru , ascunse bine sub rezervor , carene , capace cromate si alte ornamente care trebuie sa ramana asa cum au fost ele si sa nu se intample ce asa cum a spus si @Speedy.K 

Nu isi doreste nimeni ornamente zgariate , etc. 
Graba strica treaba si e periculoasa la buzunar. 

 

On 1/22/2023 at 12:58 PM, Speedy.K said:

Trebuie luate in calcul si sansele ca motocicleta sa nu mai fie la fel dupa terminarea lucrarilor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...