Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Lia Bugnar arestată pentru fugă de la locul accidentului după ce a căzut cu bicicleta

MONDEN

Probleme tot mai mari pentru actrița Lia Bugnar. După ce i s-a deschis dosar penal pentru accidentul de bicicletă suferit în weekend, Lia Bugnar a fost arestată timp de 30 de zile pentru fugă de la locul accidentului și pentru că nu și-a acordat primul ajutor ei însăși, victima accidentului.

Comisarul Robert Acrișor confirmă că actrița a fost arestată: ”Legea e lege și trebuie respectată. Suspecta are și circumstanțe agravante, pentru că nu purta cască, deci e clară intenția de a-și face singură rău. Din punctul meu de vedere, o simplă plimbare cu bicicleta prin București înseamnă tentativă de omor la adresa propriei persoane, deci doamna Bugnar să-și ia avocat, că nu scapă”, a spus Robert Acrișor.

Polițiștii spun că Lia Bugnar ar fi trebuit să sune la 112, nu să lase victima să se ducă singură la spital după căzătura cu bicicleta, cum a procedat ea. Procurorii susțin și că ar fi bine ca Lia Bugnar să aibă un RCA valabil pentru bicicletă, altfel riscă să-și achite despăgubiri serioase: ”Dacă victima Lia Bugnar își ia avocat, ar putea pretinde de la Lia Bugnar o sumă frumușică, cu titlul de despăgubiri pentru accident”.

TimesnewRoman.ro

Screenshot_20221102-084655~2.png

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Dan_06 a spus:

 

 Cum nu sunt batran ca praful, ce sunt alea?

Mvaaai, ce tânăr ești! 😃 sau poate nu ai avut când erai mic pistoale cu capse....aveam o gramada, capse nu prea aveam 😅 ca le terminam în aceeași zi în care le cumpărăm. De-a hoții și vardiștii ,nu te-ai jucat? Erau perfecte pentru jocul ala...acum exista laser games ...am jucat și d-asta recent.😅😂

FB_IMG_1667129716359.jpg

FB_IMG_1667052758933.jpg

FB_IMG_1666969199306.jpg

FB_IMG_1666954669876.jpg

Acum 11 ore, Penetru a spus:

 

Lia Bugnar arestată pentru fugă de la locul accidentului după ce a căzut cu bicicleta

MONDEN

Probleme tot mai mari pentru actrița Lia Bugnar. După ce i s-a deschis dosar penal pentru accidentul de bicicletă suferit în weekend, Lia Bugnar a fost arestată timp de 30 de zile pentru fugă de la locul accidentului și pentru că nu și-a acordat primul ajutor ei însăși, victima accidentului.

Comisarul Robert Acrișor confirmă că actrița a fost arestată: ”Legea e lege și trebuie respectată. Suspecta are și circumstanțe agravante, pentru că nu purta cască, deci e clară intenția de a-și face singură rău. Din punctul meu de vedere, o simplă plimbare cu bicicleta prin București înseamnă tentativă de omor la adresa propriei persoane, deci doamna Bugnar să-și ia avocat, că nu scapă”, a spus Robert Acrișor.

Polițiștii spun că Lia Bugnar ar fi trebuit să sune la 112, nu să lase victima să se ducă singură la spital după căzătura cu bicicleta, cum a procedat ea. Procurorii susțin și că ar fi bine ca Lia Bugnar să aibă un RCA valabil pentru bicicletă, altfel riscă să-și achite despăgubiri serioase: ”Dacă victima Lia Bugnar își ia avocat, ar putea pretinde de la Lia Bugnar o sumă frumușică, cu titlul de despăgubiri pentru accident”.

TimesnewRoman.ro

Screenshot_20221102-084655~2.png

Da, dar lucrul asta este știut de aia care se plimba pe trotinete, biciclete ,motociclete...acum, dacă stătea singura și nubare pe cineva acasă, putea sa spună ca s-a lovit cu tigaia când incerca sa arunce clătite în aer.. dacă nu sta singura atunci nu merge scuza asta ,ca sigur îl lua pe concubin în vizor pentru aplicare de lovituri 😅😂 vezi, dacă nu ma are în lista ei de prietene, ca o sfătuiam ce sa zică.  .asa...nu are decât sa se dea în judecata pe ea însăși și sa obțină daune morale și plata spitalizării...căci treptat treptat, în cazuri d-astea, acolo ne îndreptăm...

Oameni suntem, mai cădem și din cireș la o adică...sau gutui că să fim în ton cu anotimpul..😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ion și Gheorghe în spre casă. Noapte. Furtună îngrozitoare. În fața lor - un conac superb. Bat ăștia disperați la ușă - apare o tipă superba îmbrăcată sumar:
- Ce doriți, domnilor? 
- Păi cucoană afară e urgie și ne intrebam dacă nu ai avea inimă să ne primești în noaptea asta la tine?
- Nu am cum să vă primesc pentru că sunt văduvă și nu vreau să îmi iasă vorbe in sat. Dar vă puteți culca în hambar.
Cei doi îi mulțumesc pentru amabilitate și se culcă în hambar. A doua zi de dimineață pleacă liniștiți spre casă.
După 9 luni Ion primește o vizită neașteptată: un avocat. Cum înțelege că e avocatul doamnei care i-a găzduit pe el și pe Gheorghe și când află motivul vizitei Ion se ridică  tremurând tot și fuge la Gheorghe acasă:
- Ce-i cu tine, Ioane?
- Mă Gheorghe, acu 9 luni cand am înnoptat la femeia aia, tu te-ai dus cumva la ea după ce am adormit?
- Mhm!
- Și ai…ciocänit-o?
- Oho, toată noaptea, ca locomotiva.
- Și cumva la plecare i-ai spus numele meu?
- Da, mă, ca io-s însurat și mi-era să nu se afle. Dar de ce? AOLEU! Acu 9 luni? Te pomenești că...? 
- Da, mă! A murit și mi-a lăsat toată averea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...