Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Medicii sunt persoane foarte determinate atunci când vine vorba de viața pacientului...

 

Itzhak Rabin, a doctor at a medical clinic in Haifa, Israel, attempted to revive a patient after a euthanasia procedure. The reason that prompted the doctor to administer shock therapy to the lifeless body with electric shocks for two hours was the lack of money on the man's bank card.

 

The doctor said that the patient left his card at the reception, and he went to prepare for surgery. While the payment terminal was processing the information, his screen showed a "In Processing" status. Assuming that the money would reach the clinic's account within half an hour, the doctor performed the surgery and fixed the death. A few minutes later, the doctor received a call from the operating room: the transaction was declined due to lack of funds on the client's card.

"Itzhak Rabin, medic la o clinică medicală din Haifa, Israel, a încercat să revigoreze un pacient după o procedură de eutanasie. Motivul care l-a determinat pe doctor să administreze terapie de șoc corpului neînsuflețit cu șocuri electrice timp de două ore a fost lipsa banilor de pe cardul bancar al bărbatului. Medicul a spus că pacientul și-a lăsat cardul la recepție și s-a dus să se pregătească de operație. În timp ce terminalul de plată procesa informațiile, ecranul său arăta starea „În procesare”. Presupunând că banii vor ajunge în contul clinicii într-o jumătate de oră, medicul a efectuat operația și a reparat decesul. Câteva minute mai târziu, medicul a primit un apel din sala de operație: tranzacția a fost refuzată din lipsă de fonduri pe cardul clientului."

 

Screenshot_20230531-081042~2.png

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

– Mămico, mi-ai spus că îngerașii au aripi si pot zbura?
– Desigur.
– Aseara cand tu nu erai am auzit cum tata îi spunea dădacei îngeraș. Ea cand zboară?
– Mâine dimineață!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, ivan pedala a spus:

Plec in Thassos, mi-a facut muierea un slip dedicat, in cazul in care apa este rece! 

350644671_206139675159347_5658713194256686851_n.jpg

Vreau și io unul pt la Seawolves! Mi-l poți lăsa pe ăsta,  sigur la greci e mai caldă apa. 😇

 

_____

 

FB_IMG_1685710961772.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

Vreau și io unul pt la Seawolves!...

Acolo iti trebuie slip imblanit, daca n-ai vorbit mai inainte, ca iti comandam unu'...acu-i tarziu! 

Poti intra insa cu izmene flausate in apa, ca meduzele n-au miros!;)

On:

351166090_3591591787830613_6126207706201704974_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Două văduve în vârstă locuiesc împreună într-un apartament. Într-o seară tocmai se pregătesc de culcare când una dintre ele spune:

– Parcă ar umblă cineva în hol.

– Mă duc să văd… spune cealaltă.

– A nu, eu am auzit prima.

 

 

 

 

Un cuplu căsătorit are un accident în urma caruia faţa femeii rămâne foarte arsă. Doctorul îi spune soţului că nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru că este prea slabă. Prin urmare, soţul se oferă să doneze piele de la el. Cum singura parte a corpului pe care doctorul o consideră adecvată este fundul, cei doi se hotărăsc să nu spună nimănui de unde au luat pielea şi i-au cerut si doctorului să păstreze secretul. După operaţie, toată lumea se mira cât de frumoasă era femeia şi cât de tânără arată. Într-o zi, soţia se emoţionează şi-i spune soţului:
– Dragul meu, vreau să-ţi mulţumesc pentru tot ce ai făcut pentru mine. Nu ştiu cum aş putea să mă revanşez vreodată…
– Iubito, răspunde el, nu te mai gândi la asta. Sunt extaziat când o văd pe soacră-mea că te sărută pe obraz…

 

 

Sotul vine acasa noaptea tarziu, beat.
Zgomot.
-Ce se intampla?? intreaba sotia.
-Mi-au picat pantofii…
-Pai pantofii nu fac asa zgomot mare!
-Pai n-am apucat sa ies din ei…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...