Sari la conținut

Prindere parbriz naked


qAndrei
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am un parbirz de scuter pe care doresc să-l transform în parbirz pentru o Yamaha Fz6 naked, dar nu prea știu cum să improvizez prinderile.

Postez aici cu gândul că poate vrea cineva sa scape de ceva prindere pentru parbrize de naked, este bine venită și o idee de prindere pe care să o improvizez.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, qAndrei a spus:

Salutare, am un parbirz de scuter pe care doresc să-l transform în parbirz pentru o Yamaha Fz6 naked, dar nu prea știu cum să improvizez prinderile.

Postez aici cu gândul că poate vrea cineva sa scape de ceva prindere pentru parbrize de naked, este bine venită și o idee de prindere pe care să o improvizez.😁

Ai aici 2 modele universale. Prinderile se pun pe ghidon.
Insa vei avea cateva probleme majore: prinderile, fixarea parbrizului, rigidizarea lui etc.
Si eu am un naked caruia as vrea sa-i pun un parbriz mai mare, de-aia ma gandeam la unul universal.

Am studiat problema, asa ca uita-te pe acest site https://puig.tv/en/tuning-motos/carenabrises-universales-para-faros-no-redondos/windshield-touring-ii?bike=30706

Prindere parbriz.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Lucian_M a spus:

Am avut mobra prea puțin după ce am montat parbrizul, însă gălăgia a crescut după ce am montat parbrizul. Nakedul nu-l faci touring, indiferent ce ai pune pe el.

Păi nu mi-am propus.

Am avut un touring (à propos, e la vânzare ;) ) și știu cum e.

Naked-ul actual are un parbriz făcut pe măsură (Puig), doar că din cei câțiva km făcuți până acum, e la limită.

Dar o să văd cum mă acomodez în acest nou sezon :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 hours ago, qAndrei said:

am un parbirz de scuter pe care doresc să-l transform în parbirz pentru o Yamaha Fz6 naked

 

Dă câteva sute de lei și ia-ți un parbriz dedicat modelului. Până și alea arată dubios (datorită faptului că la FZ6N bordul este foarte avansat), nici nu vreau să mă gândesc cât de grotesc ar arăta cu un parbriz de scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 2/5/2023 at 8:47 PM, pierrotlefou said:

Ai aici 2 modele universale. Prinderile se pun pe ghidon.
Insa vei avea cateva probleme majore: prinderile, fixarea parbrizului, rigidizarea lui etc.
Si eu am un naked caruia as vrea sa-i pun un parbriz mai mare, de-aia ma gandeam la unul universal.

Am studiat problema, asa ca uita-te pe acest site https://puig.tv/en/tuning-motos/carenabrises-universales-para-faros-no-redondos/windshield-touring-ii?bike=30706

Prindere parbriz.jpg

Mulțumesc de informație! 😁

 

16 hours ago, ENEOS said:

Din experiența proprie pe un CBF a ajutat. Puțin, e drept, dar era mai bine decât complet fără protecție. 

Asta sper și eu, măcar o mică schimbare.

10 hours ago, PzKpfW said:

 

Dă câteva sute de lei și ia-ți un parbriz dedicat modelului. Până și alea arată dubios (datorită faptului că la FZ6N bordul este foarte avansat), nici nu vreau să mă gândesc cât de grotesc ar arăta cu un parbriz de scuter.

Prin "transform", mă refer la faptul că îl voi deucupa până va arăta bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...