Sari la conținut

Omologare RAR Moto Limitata A2


Brighinaru Ionut
 Share

Postări Recomandate

Bună seara tuturor!

Doresc sa fac omologarea RAR la o Honda Deauville 650 pe care recent am limitat-o legal A2, la un service autorizat RAR. 

Întrebarea mea este: se poate face omologarea RAR la moto la RAR-ul din parcul industrial, cel din Ploiești? Și dacă se poate trebuie programare, sau cum se face? Va mulțumesc tuturor! Asfalt Uscat! 

Editat de ivan pedala
Editat in limba romana!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Omologare RAR Moto Limitata A2

Omologare modificare, reomologare. Nu ti-au spus cei de la service-ul autorizat ce trebuie facut? Daca tot sunt autorizati RAR sa faca respectiva modificare?

 

Aici ce tre sa faci: https://www.rarom.ro/?page_id=629

Aici iti faci programare pentru modificare, la RAR (Bucuresti, Ilfov, Prahova, Buzau sau Salaj, nu conteaza): https://www.rarom.ro/?page_id=254

 

Vei avea nevoie de actele doveditoare ale modificarii de la service, CIV, Talon, CI... toate cel mai probabil original + copie. Sigur mai sunt si altele specifice, gen o cerere tipizata, insa nu mai sunt la curent.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.03.2023 la 19:05, Brighinaru Ionut a spus:

Bună seara tuturor!

Doresc sa fac omologarea RAR la o Honda Deauville 650 pe care recent am limitat-o legal A2, la un service autorizat RAR. 

Întrebarea mea este: se poate face omologarea RAR la moto la RAR-ul din parcul industrial, cel din Ploiești? Și dacă se poate trebuie programare, sau cum se face? Va mulțumesc tuturor! Asfalt Uscat! 

Intrebi fain frumos la aia de ti-au luat banii. Ca doar de aia i-ai platit. Si tu cumde nu ai pus intrebarea asta alora , de la inceput?? AI dat banii asa, pe vorbe? Fara sa intelegi tot procesul, si ce presupune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Adrian M. a spus:

Intrebi fain frumos la aia de ti-au luat banii. Ca doar de aia i-ai platit. Si tu cumde nu ai pus intrebarea asta alora , de la inceput?? AI dat banii asa, pe vorbe? Fara sa intelegi tot procesul, si ce presupune?

Deci da...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...