Sari la conținut

Ce școala de moto sa aleg?


Theodor
 Share

Postări Recomandate

Salutare comunitate moto!

Vreau sa imi iau permisul luna viitoare si nu stiu ce scoala sa aleg. Vin aici cu intrebarea pentru ca am 16 ani si... :D Sincer vreau o instructoare, pentru ca mi se pare ca ne-am conecta mai bine si mai ales pentru ca nu suport sa tipe cineva la mine :( 

Sora unei colege a luat permisul anul trecut, dar la categoria a. Ea mi-a trimis scoala astahttps://www.scoala-baneasa.ro/ dar cand am sunat mi-au spus ca nu au instructoare..

As vrea sa stiu ce instructoare recomandati in Bucuresti, preferabil sa fie in sectorul 1 si daca stiti cumva daca poate face sedintele seara.

Daca aveti si un sfat despre ce sa imi iau..eu cam asta am in cap 🤪 

6d.d1.de.2766.png

 

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Theodor a spus:

eu cam asta am in cap 

 

Ai numai pretentii si figuri. Lumea nu se indoaie in jurul nevoilor si dorintelor tale. Asta ar trebui sa-ti bagi in sistem asap!

Bafta in viata, o sa ai nevoie.

 

On topic. Fa scoala oriunde, scopul scolii de soferi este sa iei permisul din minimul de incercari. Nu sa-ti protejeze tie sentimentele.

 

Oricum abia dupa scoala inveti cu adevarat sa mergi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partikip!

topic care promite! :)

 

 

 

 

@initiator: pai ce, la scoala nici un profesor nu a strigat la tine?? ha??

...auzi la el, nu suporta, hahahaha....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, apriliacluj a spus:

partikip!

topic care promite! :)

 

 

 

 

@initiator: pai ce, la scoala nici un profesor nu a strigat la tine?? ha??

...auzi la el, nu suporta, hahahaha....

+1 *grabs popcorn* 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea instructorul nu a strigat nici măcar o dată la mine, însă nici eu n-am sărit calul.

Încearcă la Hey Moto, am înțeles că sunt instructori buni. Femeile se isterizează mai repede decât bărbații, deci e de preferat un instructor. Iar dacă ești sensibil rău, nu mai fa școală moto, mergi fără permis, ca șmecherii. 💪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Theodor a spus:

Salutare comunitate moto!

Vreau sa imi iau permisul luna viitoare si nu stiu ce scoala sa aleg. Vin aici cu intrebarea pentru ca am 16 ani si... :D Sincer vreau o instructoare, pentru ca mi se pare ca ne-am conecta mai bine si mai ales pentru ca nu suport sa tipe cineva la mine :( 

Sora unei colege a luat permisul anul trecut, dar la categoria a. Ea mi-a trimis scoala astahttps://www.scoala-baneasa.ro/ dar cand am sunat mi-au spus ca nu au instructoare..

As vrea sa stiu ce instructoare recomandati in Bucuresti, preferabil sa fie in sectorul 1 si daca stiti cumva daca poate face sedintele seara.

Daca aveti si un sfat despre ce sa imi iau..eu cam asta am in cap 🤪 

6d.d1.de.2766.png

 

 

Multumesc anticipat!

 

On point, 

 

Sa mergem pe firul povestii. Din ce imi amintesc la AMI Moto este instructoare, la Scoala Moto Altfel este de asemenea instructoare... daca nu ma insel la un momentdat si la Adi Moto era si o doamna instructor. Unii au poligonul langa gara Obor, altii au poligonul la Ilioara. In functie de cat esti tu de aproape de ei si ce crezi ca ajuta. 

 

Also on point, 

Urmeaza SMAEB in aprilie daca nu ma insel, weekendul de dupa Paste. Acolo poti intalni mai multe scoli moto si poti sa iti dai seama despre ce e vorba in propozitie. Cred ca te-ar ajuta mai mult un contact direct cu oamenii si cred ca te-ar ajuta mai mult in ceea ce ai tu acum de facut. 

 

Further on point, 

E foarte ok ca ai un plan in directia asta iar eu personal incurajez pe toata lumea sa parcurga o scoala moto, sa devina motociclisti si sa isi achizitioneze propria motociclieta. Chiar e fain. E fain si "ce ai in cap". Ai in vedere si "sa ai in buzunar ce trebuie" pentru a sustine motoreta aia... sau, macar o sursa de unde sa poti finanta pasiunea. 

 

Sper sa te fi ajutat macar putin punctele mele de vedere de mai sus. 

Spor si suuces in toate! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.03.2023 la 2:09, Theodor a spus:

Sincer vreau o instructoare, ......,  pentru ca nu suport sa tipe cineva la mine

 

Esti necasatorit? 😂

 

Asa cum ti-a spus @TETEA. scopul scolii ar fi sa inveti ceva util , sa promovezi examenul pentru carnet, si sa nu ajungi imediat dupa ce ai luat carnetul la stirile de la ora 5.

 

Evident ca este dreptul tau sa cauti ce anume doresti: instructoare, sector 1, cursuri ''la seral'' etc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Speedy.K a spus:

Pe vremea mea la 100 de dolari luai balerina de la Inter.

Vremea ta a apus! Demult!

😈

Găsești și la nămălenie, dar nu în sectorul 1 cum dorește domnu', pe centură sau zonele limitrofe. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Lucian_M a spus:

Păi fără conectare ce sens mai are?! 🤔

Conectare,daa fara sa tipe cineva la dumnealui... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, plus ca el e minor. Oricine se conecteaza cu el face parnaie pentru corupere, cine tipa la el face parnaie pentru rele tratamente aplicate bla bla.

Deci, prietenas, nu stiu cum sa-ti spun, dar va trebui sa te conectezi singur in continuare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste ancestrali invidiosi. :bandit:

Milenalul nostru isi cunoaste si accepta sentimentele, incearca sa si le "protejeze" si emite pretentii care au tocmai acesta menire: de a-i proteja aceste sentimente pe care a fost educat sa si le "imbratiseze" si sa si le exprime liber. 

Voi in schimb, veniti dintr-o societate cu idei invechite, care v-a pus piciorul pe gat, nelasandu-va sa ve dezvoltati dpdv emotional. 

 

@OP: te poti conecta foarte bine si cu instructori barbati. Treaba e numai sa vrei si sa fi "deschis" catre experiente variate. Nu te lua dupa astia! 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, The_Sin_Eater a spus:

Sunteti niste ancestrali invidiosi. :bandit:

Milenalul nostru isi cunoaste si accepta sentimentele, incearca sa si le "protejeze" si emite pretentii care au tocmai acesta menire: de a-i proteja aceste sentimente pe care a fost educat sa si le "imbratiseze" si sa si le exprime liber. 

Voi in schimb, veniti dintr-o societate cu idei invechite, care v-a pus piciorul pe gat, nelasandu-va sa ve dezvoltati dpdv emotional. 

 

@OP: te poti conecta foarte bine si cu instructori barbati. Treaba e numai sa vrei si sa fi "deschis" catre experiente variate. Nu te lua dupa astia! 

 

 


😂🤣🤪😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Ce școala de moto sa aleg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...