Sari la conținut

1. Grande Prémio TISSOT de Portugal 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 455
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foc de paie probabil. O fi reușit un tur cvasi-perfect. Celelalte KTM-uri sunt departe: 16 și 18 (Pol nu intră în calcul). Băieții de la RNF Aprilia, atât de lăudați, sunt și ei departe. Notabil timpul lui Mir. În rest - 6 Ducati în top 10.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, danypop a spus:

Daca se întâmplă asta ce faci? Te retragi și de aici ca de pe topicul de F1? 🙂

Știu ca te frustrez rău de tot că nu mai ai la ce comenta (hateri) pe acel topic dar încearcă sa ma muști de fiund doar acolo.

Ca nu intru deci poți latra în voie.Te deranjam și de aia nu am mai intrat,nici asa nu e bine? :)

Ura ta e străvezie.

Dar meh,câinii doar latra.sa fii sănătos.

Dacă îl depășește frati su precum ii dorești tu (și aici ura ta e la fel de stravezie) ma duc sa joc la 6/49.Ca am șanse mai mari :bounce:

Acuma probabil o să zici că sunt fan MM...pt ca am susținut ca e 3 clase peste AM.

Ahhahahaha

 

Ce mișto a salvat-o Pecco.

Începe și el pe cot,bravo bravo.Gogaie.

 

Acum 24 minute, PzKpfW a spus:

Foc de paie probabil. O fi reușit un tur cvasi-perfect. Celelalte KTM-uri sunt departe: 16 și 18 (Pol nu intră în calcul). Băieții de la RNF Aprilia, atât de lăudați, sunt și ei departe. Notabil timpul lui Mir. În rest - 6 Ducati în top 10.

Vinales wow.As usual.

Un pilot asa de rapid....și degeaba.Psihic slab.

Mir pare ca merge ok având în vedere ca e prima cursa cu Honda.Doamne ajuta !

 

Ce-a pățit Pol?Ca am înțeles ca e destul de nasol?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, PzKpfW a spus:

Foc de paie probabil. O fi reușit un tur cvasi-perfect. Celelalte KTM-uri sunt departe: 16 și 18 (Pol nu intră în calcul). Băieții de la RNF Aprilia, atât de lăudați, sunt și ei departe. Notabil timpul lui Mir. În rest - 6 Ducati în top 10.

 

 

Mir a tras drept in ultima incercare de tur rapid, ca altfel avea sanse sa intre in top 10 si sa-l multe pe Bastianini pe 11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Method a spus:

sa ma muști de fiund doar acolo.

deci poți latra în voie

câinii doar latra.

Mai ușor gogâie cu exprimari de genul. Pana acum erai simpatic, chiar si când băteai câmpii cu gratie cu postări kilometrice încercând să-ți argumentezi elucubrațiile... 

Eu nu te-am atacat niciodată pe tine personal ci doar postările tale hazardate și categorice (vezi Qartararo cel netalentat, etc) de care te dezici când lucrurile nu se-ntâmplă cum prezici matale mamă omidă. 

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Foc de paie probabil. O fi reușit un tur cvasi-perfect. Celelalte KTM-uri sunt departe: 16 și 18 (Pol nu intră în calcul). Băieții de la RNF Aprilia, atât de lăudați, sunt și ei departe. Notabil timpul lui Mir. În rest - 6 Ducati în top 10.

 

 

Pare ca toți timpii au fost făcuți în grabă. Un pic aiurea cu 2 steaguri roșii, noul format cu doar doua sesiuni care contează pentru calificarea directa în q2....Vedem cum o sa decurgă primul weekend cu format de acest gen. Oricum tare timpul scos de Miller având în vedere că nici în teste și nici azi nu a prea făcut vreun timp competitiv. 

Din păcate pentru Pol sezonul nu a început bine deloc. Cel mai probabil va lipsi câteva luni 🤦‍♂️🤕

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, urat inceput pentru Pol.

 

UPDATE: Espargaro's injuries have been confirmed, with #44 suffering a pulmonary contusion, jaw fracture and a fractured dorsal vertebra. We will bring you more news as we have it. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

Eu nu te-am atacat niciodată pe tine personal ci doar postările tale hazardate

Mda,e foarte hazardat sa susțin ca AM nu e la nivelul lui MM.Ai dreptate.

Dacă nu erai de acord cu ce am zis puteai sa combați acest lucru,nu era nici o problema.Tu te.ai referit la mine nu la ce scrisesem eu dar tu "nu ma ataci pe mine".Mhmm.Iar ai dreptate.

Ai multe frustrari dar nu înțeleg de ce se răsfrâng asupra mea.Insa nici nu sunt curios.Ai o problemă cu mine?e foarte simplu de rezolvat : da mi ignore și nu mai exist.E chiar atât de simplu.Eu o sa fac la fel și treaba e rezolvata,părerile tale despre orice subiect le știu dinainte : hate și atat.La adresa oricui.

Nu toată lumea trebuie sa fie în consens,nu suntem la grădiniță.

Acum 17 minute, ioio_viola a spus:

Da, urat inceput pentru Pol.

 

UPDATE: Espargaro's injuries have been confirmed, with #44 suffering a pulmonary contusion, jaw fracture and a fractured dorsal vertebra. We will bring you more news as we have it. 

Nu am văzut fp urile dar am înțeles ca a căzut motocicleta peste el destul de nasol.

Când dau 160kg de fer peste tine n.are cum sa fie bine.

Foarte ciudat fractura de mandibula,nu ar fi trebuit sa fie protejat de casca?

Oricum va fi out mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, ioio_viola a spus:

Da, urat inceput pentru Pol.

 

UPDATE: Espargaro's injuries have been confirmed, with #44 suffering a pulmonary contusion, jaw fracture and a fractured dorsal vertebra. We will bring you more news as we have it. 


Ce-i aia "dorsal vertebra"? Mai exista si altfel de vertebre?  Ventrale...sau cum?! OK, nu ma prea pricep la engleza, dar chiar nu inteleg exprimarea.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, ioio_viola a spus:

si totusi Mir ii da de cap la honda aia ? :)

Cred că runda asta o sa fie falsă.

S a testat aici deci lumea e obișnuită.

 

Ar fi tare sa "Da".

 

Acum 16 ore, damager a spus:

ce o fi zicand MM cand il vede pe AM pe Ducati ajungand la recordul de pol a lui Q din 2021.

2022 nu se pune ca vremea nu a fost cea mai potrivita.

I a zis că îl bate in cursa indiferent.

Sau după cursă? :crack:

Acum 11 ore, danypop a spus:

Băi dar ce lap a scos Miller cu kKTM 💪😎🤤🤤

Rezultat posibil fals pozitiv :D

S a testat aici... Ar fi șmecher sa i fi dat de cap.

 

Acum 11 ore, PzKpfW a spus:

RNF Aprilia

Nu am nimic cu oamenii dar aia e cea mai urâtă schema de culori, Iisuse apără -mi privirea.

Acum 7 ore, Method a spus:

Foarte ciudat fractura de mandibula,nu ar fi trebuit sa fie protejat de casca?

Eu mereu mă mir că le iese barba destul de mult afară din casca.

Și MM știu că s-a zgâriat pe barba când a căzut nașpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău să constat...dar e cam gol prin tribune.

In the old days nici vinerea nu era asa pustiu,sâmbătă cu calificari și mai ales acum cu sprintul ar fi trebuit sa fie ceva spectatori.

Sa speram ca e chestie specifica acestui circuit locație etc....deși parca veneau sa îl vadă pe Oliveira...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ioio_viola a spus:

Da, urat inceput pentru Pol.

 

UPDATE: Espargaro's injuries have been confirmed, with #44 suffering a pulmonary contusion, jaw fracture and a fractured dorsal vertebra. We will bring you more news as we have it. 

Cum naiba fractura de mandibula cu ,casca pe cap?🤔 sa desfacut casca, ca combinezonul lui Qwart?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marquez e nesimtit as always.Insa iarăși i-a ieșit courtesy of #23 de data asta.

Pirro făcea spume la boxe,șefii Ducati însă râdeau.

Dacă nu erau tiganelile astea ale lui MM,quali erau adjudecate de Ducati.

Bagnaia flawless tot respectul.

Și ce timp ar fi făcut și JM dacă nu era greșeala aia din penultimul viraj...

Q din start are probleme pe un circuit unde nu ar fi trebuit totuși sa aibă...chiar asa de multe.Sa speram ca pe sprint/cursa își revine.

 

Mi se pare mie sau Yamaha suna total diferit?nu mai e asa smooth,e mai loud si mai...defazat daca ma pot exprima asa...clar e alt motor....sau o evacuare total diferita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Method a spus:

...,șefii Ducati însă râdeau.

Radeau, dar nu era rasul lor. 

 

Da, din pacate, ramane acelasi nesimtit. Pe de alta parte, avand in vedere nesimtirea celor de la Ducati, din sezonul trecut, sunt tentat sa il judec mai putin aspru. Nu ai cum sa lupti impotriva italienilor daca nu lupti cu aceleasi arme. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, TETEA. a spus:

E praf Honda aia. 

 

Cam da, fără glumă. Ai văzut cum a reușit ambele lap-uri de calificare? Și ce lap-uri a scos fără iepure? 

Chiar acum, Speedy.K a spus:

Nu s-au terminat Q2? Nu apar rezultatele pe siteul motogp...

Bada dar e din nou ceva problema tehnica. Nici interviurile de după calificări nu au fost date. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ok,deși nu sunt eu mare fan Pecco,clar era pole'ul sau.

Însă nu prea ai cum sa ii oprești pe piloți sa faca aceasta fracțiune,iar ca de obicei oportunistul de MM (cuvântul oportunist nu e o jignire,căutați în dex înainte sa săriți) exploatează aceasta chichita cel mai bine.

 

Cred ca dacă le mai fura 2 pole'uri,Ducati o sa pună un vortex generator în coada motoretei  sa le dea aero peste cap la urmăritori :)

Well,măcar vom avea un spectacol interesant la sprint.

Atenție și la Oli...știe f bine acest circuit și acum are și o moto destul de capabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-as condamna prea mult pe MM pentru oportunismul sau din calificari. Pe mine ma seaca manevrele pe care le face in cursa, pe principiul "da-te ca trec Eu!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...