Sari la conținut

1. Grande Prémio TISSOT de Portugal 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Chiar acum, danypop a spus:

Parcă.... Nu eram și nici împotriva lui nu sunt/eram. 

Nu-mi pasă cât de "cool" sunt/par dacă țin cu unu sau cu altul. 

Comentariile mele sunt de râs!? 🤣🤣🤣 Tu recitești vreodată ce postezi? 🙂🙄

Pai e hate gratis daca zici ca esti imparțial.

Da, le citesc, sunt amuzante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 455
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 7 minute, B.B. a spus:

Tu stii să citești in limba engleză?

In articolul respectiv nu scrie nimic ce nu stiam pana acum. Nu scrie deloc ca a fost DEJA declarat unfit pt Argentina.

E limbaj jurnalistic de cacao:

 

"However, with Marquez declared unfit, he may naturally miss next weekend’s round in Argentina.

 

If so, " 

Cu fractură la braț tu crezi ca o sa mai repete greșeala din 2020? Ma cam îndoiesc, mai ales ca nu are nimic de pierdut dacă lipsește. 

Acum 3 minute, B.B. a spus:

Pai e hate gratis daca zici ca esti imparțial.

Da, le citesc, sunt amuzante.

Unde e hate-ul? 

Dă-mi un citat. 

Nu de alta dar alții ma fac fan MM 

Aici o fi voie doar dacă ești fanul cuiva? Eu sunt aici pentru competiție si nu-mi pasă cine cu cine se bate și nici cine câștigă atata timp cât e spectacol 😉

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, B.B. a spus:

No pain no gain.

Who's pain? 

What gain?

 

Asta-i ecuatia pe care trebuie sa o rezolve orice pilot inteligent cand este aplecat pe viraj. Judecati voi daca lui MM ii iese rezultatul corect sau nu.

 

Ce este cu adevarat jalnic este cum in cateva posturi se trece de la "ce prostie a facut, nu avea nevoie de asta, e un prost" la "mentalitatea de campion ii da aripi, are cojones de aia se baga, e inteligent de rupe, ca de aia a luat titluri". 

Repet, daca era inteligent avea inca trei titluri la ora asta, si oricine contrazice asta poa' sa se duca sa prinda fluturi cu bidonul pe camp.

 

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, TETEA. a spus:

Who's pain? 

What gain?

 

Asta-i ecuatia pe care trebuie sa o rezolve orice pilot inteligent cand este aplecat pe viraj. Judecati voi daca lui MM ii iese rezultatul corect sau nu.

 

Ce este cu adevarat jalnic este cum in cateva posturi se trece de la "ce prostie a facut, nu avea nevoie de asta, e un prost" la "mentalitatea de campion ii da aripi, are cojones de aia se baga, e inteligent de rupe, ca de aia a luat titluri". 

Repet, daca era inteligent avea inca trei titluri la ora asta, si oricine contrazice asta poa' sa se duca sa prinda fluturi cu bidonul pe camp.

 

 

 

Pe mine m-a enervat teribil acum.

De-aia si primele mele reacții.

Știi când aștepți atât sa înceapă sezonul, aștepți sa vezi daca e in stare de ceva, etc etc... și el da cu mobra in Oliveira in al doilea tur, nu iti vine sa mori??

Eu inițial am crezut ca a vrut sa se bage direct pe sub JM si Oliveira si nu ca a avut probleme cu frâna, dar chestiile se leagă pentru că înainte de crash a mai avut un episod unde pare ca a fost lovit de ceva din spate dar atunci tot el a blocat fata si a dat drumul brusc la frână...

Exact după incident primul meu gând a fost...oo nu, sa vezi ce hate o sa ia pentru asta...si e pe buna dreptate hate-ul desi probabil sigur el nu a vrut da darame pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, TETEA. a spus:

Repet, daca era inteligent avea inca trei titluri la ora asta, si oricine contrazice asta poa' sa se duca sa prinda fluturi cu bidonul pe camp.

Bă da' cum le știi tu pe toate ca un tată de albine. Io zic să te lăsăm să comentezi singur pe-aci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, TETEA. a spus:

Asta-i ecuatia pe care trebuie sa o rezolve orice pilot inteligent cand este aplecat pe viraj. Judecati voi daca lui MM ii iese rezultatul corect sau nu.

Lasă că a judecat mir bine.
Sau Q când a intrat sub Aleix.
 

Man,toți greșesc și fiind un sport periculos se lasă cu buba grav uneori.

 

Repet: anu trecut 2 insi au făcut aceeași greșeală. 

Și aia sunt neinteligenti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, popicadi a spus:

Mir , Quarta, Bagniaia nu au rupt urechi dar au luat titlu. Orice face e scuzat de mentalitatea de campion...

Mir a intrat inutil de agresiv la Miller de câteva ori și a comis o iar aiurea cursa asta.

 

Q a intrat inutil la Aleix anu trecut.

Peco era sa îl scoată total aiurea pe Q anu trecut, Iisuse.

 

Toți greșesc.

Prob e ca uneori se lasă cu accidentare.

Acum 2 minute, Cavaleru a spus:

Bună asta

 

Treceți peste mai băieți,se mai întâmplă.

 

Era mai bine sa nu dar uite ca da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu cred ca multi sunt enervați ca a luat deja podium și mergea bine și în cursa mare,zău dacă nu asta ma obligați sa cred. :grinbandit:

 

 

Revenind la subiect: cam plictisitoare cursa mare. Pe final ce a mai depășit Z.

 

OK dacă nu era incidentul poate era mai animata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum hai sa o dam in discutii tehnice.. 

Imi explica si mie cineva gen Method care scrie mult, cum adica explica MM ce a patit de mai multe, ori.

Hardul lui pe fata nu se incalzise suficient si asta a dus la blocarea rotii fata sau a franei fata sau e totuna.. si asta l-a facut sa dea drumul la frana imediat dupa blocaj. De aici ce sa inteleg, ca daca ar fi avut un pneu cald atunci roata fata s-ar fi dus taras un pic si n-ar mai fi blocat? sau cum pana mea? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce legatura are cat de de cald/rece era cauciucul cu blocarea franei, asta nu inteleg..  sau poate discurile de frana erau reci? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca hardul nu era suficient de cald, inseamna ca nu avea destula aderenta ceea ce l-a facut sa se blocheze pe franarea agresiva

daca era alt cauciuc care era deja in temperatura nu se bloca pe franare, la aceeasi forta de apasare a manetei, ci rula si ajuta la franare. cauciucul care pierde aderenta nu mai mai incetineste motocicleta cu acelasi randament cu un cauciuc care are grip si ruleaza in continuare exercitand forta de franare

 

 

in termeni mai simpli, un cauciucu din 2008 o sa franeze mai prost ca unul din 2023, de ce pt ca ala din 2008 e bocna si cand pui un pic de frana pac se blocheaza pt ca pierde aderenta, ala din 2023 poti frana mai tare pt ca nu pierde asa usor aderenta

 

face sens @B.B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@B.B., credeam că ai revenit cu picioarele pe pământ când l-ai făcut prost pe idolul tău acum câteva pagini,  dar ți s-a pus iar albeața ca lui mmizerie!

În plm, inteligentu' lu' tat'su nu știe/simte când și câtă aderență are pneul, cum e frâna etc.? 

Mă întrebam și eu dacă scapă de penalizare lipsind de la o etapă... N-ar trebui!

Ăștia care comparați cu greșeala de anul trecut a lui Q aveți ochelari de cal... Oricine poate greși, dar nu toți fac câte un Iannone sau o mmizerie! Mai ales când nu e doar una. 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Cavaleru a spus:

faptul ca hardul nu era suficient de cald, inseamna ca nu avea destula aderenta ceea ce l-a facut sa se blocheze pe franarea agresiva

daca era alt cauciuc care era deja in temperatura nu se bloca pe franare, la aceeasi forta de apasare a manetei, ci rula si ajuta la franare. cauciucul care pierde aderenta nu mai mai incetineste motocicleta cu acelasi randament cu un cauciuc care are grip si ruleaza in continuare exercitand forta de franare

 

 

in termeni mai simpli, un cauciucu din 2008 o sa franeze mai prost ca unul din 2023, de ce pt ca ala din 2008 e bocna si cand pui un pic de frana pac se blocheaza pt ca pierde aderenta, ala din 2023 poti frana mai tare pt ca nu pierde asa usor aderenta

 

face sens @B.B.

Am inteles acum, merci!

 

 

Acum 5 minute, danypop a spus:

Screenshot_20230327_093536_com.android.chrome~2.jpg

Ce preocupari au unii.

 

Ca sa fiti toti linistiti va spun inca de pe acum ca MMeu nu o sa lipseasca weekendul urmator chit ca isi amputeaza degetul ala daca il enerveaza.

No finger, no problem!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, danypop a spus:

Screenshot_20230327_093536_com.android.chrome~2.jpg

cred ca e mai rau pt el sa rateze argentina decat sa partikipe si sa faca turele alea.

Acum 4 minute, danypop a spus:

https://the-race.com/motogp/marquez-will-never-serve-penalty-if-he-misses-argentine-gp/

Să dau și sursa că văd că așa se obișnuiește pe aici 🙂

profi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa suna si in comunicatul de pe MotoGP, ca o sa primeasca penalizarea DACA o sa fie able to make it to Argentina.

Intr-un fel e normal, daca nu participa deloc e mult mai rau decat acele doua long laps.. se considera ca l-a pedepsit deja soarta.

Ce rost are sa-l mai arzi inca o data cand o sa fie gata sa concureze din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...