Sari la conținut

1. Grande Prémio TISSOT de Portugal 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 455
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mai posta man, ca numai vesti rele pui :D

Chiar acum, TETEA. a spus:

Si tot "se pare" ca penalitatea lui MM va fi executata pe Cota.

 

Ce i corect e corect.

Parca vad ca revine pe Argentina :)))

Acum 1 minut, frigider a spus:

Nu mai posta man, ca numai vesti rele pui :D

De colegu Dany zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, frigider a spus:

 

Atâta hype și fassssss.

 

 

Mai degraba "bang!", nu fassss...

 

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, TETEA. a spus:

Sunt cu 1 la suta peste tine!

 

Amarule... 🙈

 

 

Acum 10 ore, frigider a spus:

Asa pare,dar sa nu ne pripim. :)

Bagnaia este razna precum MArcel si analist precum Rossi. Contanta lui Laurentiu ii lipseste si nu ar mai avea cu cine discuta.

Dupa cursa, Gigi zicea ca echipa a invatat din greselile anului precedent cand s-au trezit in campionat prin cursa 4-5 cand altii erau desemnati campioni. Mobra asta rosie este peste ce ofera concurenta din care lipseste acea Yamaha lui Quacalaro. Cel mai dubios mi se pare Morbidelli care pana sa ajunga la echipa oficiala avea aceiasi timpi cu q20. Chiar nu inteleg ce s-a intamplat cu baiatul ala de la coliziunea cu Zarco. BTW, Zarco in ultimul tur a fost precum pe anabolizante. Dorna trebuia sa l bage la anti-dopping dupa cursa.

 

La pripeala sunt cei ce il vad pe Marcel campion. Mobra aia e praf si e facuta asa de el.:crack:

 

 

Editat de ivan pedala
Report
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, nike a spus:

Amarule.. flegmele mele sunt dulci! Scuipatul tau pare sarit direct din lamaie 🙈

 

 

Ai report.

Sper sa apreciezi, doar te-am informat.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, TETEA. a spus:

 

Ai report.

Sper sa apreciezi, doar te-am informat.

 

 

Ti-a sarit distributia sau ce-ai patit? 😮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, TETEA. a spus:

Si tot "se pare" ca penalitatea lui MM va fi executata pe Cota.

Aceasta "parere" bazându-se pe?....

Pt ca în mod clar nu se poate baza pe comunicatul oficial de presa care stipulează negru pe alb ca penalizarea lui MM va fi executata la "Gran premio de Argentina"

Iar alta n-au dat ca abia azi dimineață MM și.a anunțat neparticiparea pt Argentina.So?

 

Mi se pare puțin alunecoasa declarația comisiei și cred ca de fapt asta au și vrut.But i'll Take it,e mai bine pt competiție ca MM sa ii sufle în ceafa lui Pecco.

Cu 62puncte +vreo 50 pt Argentina în mod sigur,Pecco ia ceva avans.Daca la CoTA MM făcea 2xlong lap putea sa își bage o racheta în fiund ca nu prindea podiumul.Ba chiar m-aș lansa sa spun ca ar fi forțat sa ii prindă mai ales pe Cota pana s.ar fi împrăștiat din nou.In mod clar dacă ii dau penalizare fix pe circuitul lui favorit o sa o ia razna și o sa încerce sa se autodepaseasca din nou.

Oh well...c'est la vie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Method a spus:

...,e mai bine pt competiție ca MM sa ii sufle în ceafa lui Pecco.

 

Acum 26 minute, Method a spus:

Daca la CoTA MM făcea 2xlong lap putea sa își bage o racheta în fiund ca nu prindea podiumul.Ba chiar m-aș lansa sa spun ca ar fi forțat sa ii prindă mai ales pe Cota pana s.ar fi împrăștiat din nou.In mod clar dacă ii dau penalizare fix pe circuitul lui favorit o sa o ia razna și o sa încerce sa se autodepaseasca din nou.

Oh well...c'est la vie.

Psihologic a inceput prost campionatul. In Argentina va veni sa-si ispaseasca pedeapsa pentru a testa mobra pentru restul sezonului.

In cazul in care i-au sarit surburile dupa ce s-a lovit de Oliviera (neomarxistu casatorit cu sora vitrega) o sa alerge precum Rossi dupa nr 10. In gol!💩

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, Method said:

Aceasta "parere" bazându-se pe?....

 

Pe un dialog informal între un jurnalist italian și Loris Capirossi. Se pare.

 

Patru piloți out la MotoGP în Argentina: Oliveira, Marc Márquez, Pol Espargaró, Bastianini. Primii doi vor reveni cel mai probabil în etapa a 3-a la CotA. Bastianini la Jerez (4) sau Le Mans (5). Pol Espargaró e mai grav și nu se știe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

 

E topic microbist, mulți au afinități pentru un pilot, o echipă sau un constructor. Din păcate nu mulți apreciază sportul și competiția în sine.

Toti avem "afinitati", numai ca unii si le asuma, iar ceilalti nu recunosc. ;)  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, TETEA. a spus:

 

Mai degraba "bang!", nu fassss...

 

 

 

Bang apoi fâsssss 😀

Acum 8 ore, nike a spus:

In Argentina va veni sa-si ispaseasca pedeapsa pentru a testa mobra pentru restul sezonului.

Banuiala personala sau?.. Ar fi bine sa revină,pt show evident.

Nu pt incidente.

Acum 9 ore, nike a spus:

Mobra aia e praf si e facuta asa de el.:crack:

Corecție : aia veche era pt el,asta au zis ca reinventează moto și plm,nu place la nimeni :)

Acum 9 ore, nike a spus:

Oliviera (neomarxistu casatorit cu sora vitrega)

Fin :laugh:

 

 

Zic dacă mm îl scotea pe Peco practic relansa campionatul. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hopaaa s-au sucit: 

The FIM MotoGP™ Stewards Panel have confirmed that after it was announced Marc Marquez (Repsol Honda Team) would miss the upcoming Gran Premio Michelin® de la República Argentina through injury, his double Long Lap Penalty will be applicable for Round 3 at the Red Bull Grand Prix of The Americas.

https://www.motogp.com/en/news/2023/03/28/fim-stewards-marquez-penalty-applicable-for-his-next-race/451102

 

si foaia cu penalizarea actualizata https://mcusercontent.com/828d05dc5f4c88573aeb98365/files/dfa3ad11-6876-607f-a6bb-b8e57282e0c3/Application_of_Sanction_POR_23_Marquez_MotoGP_93_Irresponsible_Riding_1_.01.pdf

 

 

si o reactie cam dura a lui Aleix

 

Aleix.jpg

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ,,colegii,, lui de pista ar ttebui suspendat pe viata😀😀😀

2 ani in urma cred ,cand a zburat motorul Morbideli? pe langa capul lui Vale si Vini, trebuis suspendat Zarco ? Pe viata?

Se exagereaza, este un sport periculos, se stie asta.Oricum fac ce ke place cel mai mult si sunt si platiti pt asta, ce poti sa vrei mai mult😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era si normal sa se întâmple asta, trebuie penalizat nu in următorul GP ci în urmatorul GP în care participa respectivul pilot. 

Referitor la ce a zis Aleix eu îl înțeleg oarecum, reacție la cald și asta după ce a avut pur și simplu un început de sezon dezastruos pe toate planurile. Fratele desfigurat prin spitale, rezultatele lui din curse cam praf, etc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Cavaleru a spus:

hopaaa s-au sucit:

Acuma citeam si eu - au dat alt comunicat de presa.

337146897-1482863168787979-8397906464326

Deci nu erau alunecosi dupa cum suspectam,ci pur si simplu plain stupid.Nu se asteptau ca MM sa nu vina in Argentina....avand in vedere ca MM dadea deja declaratii cu mana in ghips? :bounce:

Destepti baietii...bai si la o primarie de sat cred ca e un jurist care face acte si da comunicate - astia vad ca nu au.Smart.

 

La Cota vom vedea un MM insane atunci,in mod clar.Va rupe norii (si foarte posibil pe el insusi...) incercand sa faca 2x long laps si sa si castige :P

De urmarit.

Acum 33 minute, Cavaleru a spus:

si o reactie cam dura a lui Aleix

 

Aleix.jpg

Aleix e un baiat foarte ok si elegant pe pista,dar nu vad de ce se baga in seama aici.

Mi se pare ca deja se exagereaza.Fuck,omul a gresit o franare.Ok,ok,e ultima greseala dintr-un lung sir de alte asemenea ispravi,dar eu zic ca e destul de dura penalizarea,adica 2xlong lap ii va distruge total o cursa.Il impuscam acuma pt ca fijnd prea indraznet pe franare a blocat fata?wtf

Au fost altii care au dat cu piciorul in concurenti si i-au doborat de pe motorete si tot nu li s-a dat one race ban :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

hopaaa s-au sucit: 

The FIM MotoGP™ Stewards Panel have confirmed that after it was announced Marc Marquez (Repsol Honda Team) would miss the upcoming Gran Premio Michelin® de la República Argentina through injury, his double Long Lap Penalty will be applicable for Round 3 at the Red Bull Grand Prix of The Americas.

https://www.motogp.com/en/news/2023/03/28/fim-stewards-marquez-penalty-applicable-for-his-next-race/451102

 

si foaia cu penalizarea actualizata https://mcusercontent.com/828d05dc5f4c88573aeb98365/files/dfa3ad11-6876-607f-a6bb-b8e57282e0c3/Application_of_Sanction_POR_23_Marquez_MotoGP_93_Irresponsible_Riding_1_.01.pdf

 

O prostie sinistra gandita de un militian obtuz cu boala mai mare pe Marcel decat ce am dezvoltat personal.🙈

Nu ajunge ca din cauza prostiei pe care a facut-o nu poate participa la urmatorul premiu, trebuia  sa l scoata din carti si la COTA unde este the King.

 

Psihic omu e la pamant, mananca cu stanga iar pe Rossi il va prinde doar de coada. In acest an se va bate dar nu la titlu si daca sa se retrage sau nu.

 

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

 

si o reactie cam dura a lui Aleix

 

Aleix.jpg

 

Iar fra-su pentru mizeria facuta in prundis ar trebui sa dea cu matura doua etape.

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...