Sari la conținut

2. Gran Premio Michelin® de la República Argentina 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Gran Premio Michelin® de la República Argentina

31 martie - 2 aprilie, Termas de Río Hondo

 

image.thumb.png.fee751e1f181ae6cb7a268a190032f96.png

 

image.thumb.png.ab2034f9e1be4992c8578a9e592605ef.png

 

image.thumb.png.21d2acfd6e3523c9828946e26522c1d0.png

 

image.thumb.png.80cd5c34168add2ca7aed373a46a0ba5.png

 

Timpii, după ora României.

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 2. Gran Premio Michelin® de la República Argentina 2023
  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumim!

Vin si Zarco s-au descurcat bine la Portimao. Poate repeta figura si in Argentina. Dealtfel Vin declara ca e absolut convins ca va veni si victoria. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, TETEA. a spus:

Dealtfel Vin declara ca e absolut convins ca va veni si victoria. 

uite cum apare un contender-surpriza la titlu :) 

 

naspa rau orele astea tztztz

 

daca ia peco iar dubla eu cred ca avem motive de ingrijorare.

chiar daca aparent e devreme.

ca omu are mereu a 2-a juma de sezon blanao.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

uite cum apare un contender-surpriza la titlu :) 

 

Hmm, si daca ia Vin victorie (aici sau aiurea), nu l-as da drept contender la titlu. In a doua jumatate a sezonului se vor aduna oboseala, problemele fizice, etc. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, TETEA. a spus:

 

Hmm, si daca ia Vin victorie (aici sau aiurea), nu l-as da drept contender la titlu. In a doua jumatate a sezonului se vor aduna oboseala, problemele fizice, etc. 

 

si inconstanta specifica.

o sa fie uzura maxima.

 

care va fi cel fara de accidentare va lua titlut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, frigider a spus:

si inconstanta specifica.

Atâta-i trebuie, să câștige vreo doua curse si-l vezi ca brusc nu mai ințelege nimic din Aprilia aia... 😀

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

uite cum apare un contender-surpriza la titlu :)

:crack:

Si la Yamaha vreo 3 curse a luat.Si dupa aia s-a rasuflat masiv.

Tot timpul am sustinut - Vinales e unul din cei mai rapizi piloti din competitie,are un stil fantastic de riding,omul e out there.Nu ii suport fatza dar omul stie bine de tot sa mearga.L-am vazut si live e impresionant controlul lui.

Dar pt a te bate macar la campionat iti trebuie mult mai mult de atat - iti trebuie foarte multa concentrare si forta psihica si omul sta prost de tot la capitolul asta.Nu vad vreun scenariu plauzibil cu Vinales candidat la campionat.

Acum 10 ore, frigider a spus:

daca ia peco iar dubla eu cred ca avem motive de ingrijorare.

chiar daca aparent e devreme.

ca omu are mereu a 2-a juma de sezon blanao.

Si eu.Tot zic dar lumea bagatelizeaza - bai nene acum sunt 37 de puncte per race weekend - te-ai accidentat ai lipsit un weekend si alalalt a luat dubla?Pai il mai ajungi la pulivara.

Cel mai elocvent exemplu - Enea.Eu il vedeam ca un candidat din umbra la titlu.Destul de rapid,nu ca Pecco dar rapid.F bun in curse f puternic psihic,e inca green dar are niste atribute de campion.Ei - dar daca el abia pe Cota spera sa revina si atunci probabil nu va fi la 100%,iar Pecco mai baga inca 37 de puncte sau pe aproape....miroase pe la 70 de puncte distanta intre ei la Cota...Pai cand mai recuperezi 70 de puncte?Ca aici e concurenta nu e joaca.

Acum 9 ore, frigider a spus:

care va fi cel fara de accidentare va lua titlut.

Bine zici.Cine puncteaza solid cursa de cursa ala ia titlul,nu cei care se excita aiurea o cursa rup norii si 3 stau accidentati.

Constanta duce la titlu.

Acum 9 ore, Doctor X a spus:

Mai degrabă are șanse câștigătorul de anul trecut. ;)

Aleix,da,chiar m-am uitat la un recap motogp Argentina 2022 ca nu mai tineam minte care ce si cum.

Misto cursa anul trecut da.

Nu pare un circuit pt Ducati -deja sunt hater dar sper sa castige oricine altcineva decat cineva pe un Ducati.Sau daca e un Ducati macar sa fie Zarco :) ,ca merita si el macar o boaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method cum unii au avut ghinion sa fie luati pe farash in prima etapa, la fel se poate intampla si liderului in alta etapa. nu poti sa zici dupa prima etapa ca e jucat campionatul :)

 

vedem cat de constant va fii Peco sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant raționament ăsta că sunt multe puncte în joc și nuse poate recupera diferența făcută intr-un weekend, de parcă nu se pot aduna ci doar pierde... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

miroase pe la 70 de puncte distanta intre ei la Cota...Pai cand mai recuperezi 70 de puncte?

S au recuperat 90 sau 100 anu trecut în juma de sezon scurt,se poate.
 

Cum zicea un coleg: nu știi când te accidenteze singur / cu bunăvoința vreunui MM wannabe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

@Method cum unii au avut ghinion sa fie luati pe farash in prima etapa, la fel se poate intampla si liderului in alta etapa. nu poti sa zici dupa prima etapa ca e jucat campionatul :)

 

vedem cat de constant va fii Peco sezonul asta.

Da e foarte posibil,nu am zis ca s-a jucat campionatul.In Argentina Pecco poate cadea ca Pol si sa se rupa in 2 nimic nu e jucat mai ales acum la inceput.

Am zis ca Pecco are un avantaj mai mult decat bunicel.Care va continua sa creasca - avand in vedere ca 2 dintre contracandidati sunt la spital nu?

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Interesant raționament ăsta că sunt multe puncte în joc și nuse poate recupera diferența făcută intr-un weekend, de parcă nu se pot aduna ci doar pierde... :moron:

Ma frend,tu ca de obicei esti pe hate.Nu imi mai reprosa vorbe pe care nu le zic,ci pe care le visezi tu.Am zis doar ca va fi foarte greu de recuperat,mai ales acum in 2023 cand sunt fuckin 37 de puncte in joc fata de 25,e cu 50% mai greu de recuperat daca lipsesti 1 weekend.E matematica simpla de clasa a2a care vad ca te eludeaza.Fii atent,concentreaza-te :

 

Runda 1 :

Pecco - 37 pcte

....

Q - 8 (opt) puncte

MM - 0 (zero)

Enea - 0 (zero)

 

Runda 2 :

Pecco - ....aproximeaza si tu- eu zic ca mai impusca vreo 25 minim rezulta 60+ sa nu fie 70

....

Q - podium?desi ....deci vreo 20?25?

MM - 0 (zero)

Enea - 0 (zero)

 

Deci vor ajunge la COTA cu Pecco pe val si cu mare avans si principalii lui contracandidati deja cu un handicap puternic si unul nerefacut si celalalt cu 2xlong lap.Handicap care e foarte probabil sa se mareasca si dupa Cota si care va fi foarte greu de recuperat.Asta e tot ceea ce am zis,nu mai sari.

 

Normal ca nimic nu e batut in cuie - la fel de bine Pecco se poate rupe in 2 si sa absenteze juma de sezon.Orice se poate intampla,dar e diferenta intre posibil si probabil - e posibil ca si Pecco sa se accidenteze dar probabil nu se va intampla asta,ci va puncta solid la fiecare etapa.Sunt convins ca nu va mai gresi asa ca anul trecut,acum e mai matur.Nu ca mi-as dori sa ia Pecco campionatul,dimpotriva - mi-as dori sa ia oricine dar nu el :) ,dar e o probabilitate f mare,care vad ca tot creste cu astia in pioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

tu.Am zis doar ca va fi foarte greu de recuperat,mai ales acum in 2023 cand sunt fuckin 37 de puncte in joc fata de 25,e cu 50% mai greu de recuperat dac

Explică te rog afirmația asta! Dacă sunt 37 de puncte în joc într-un weekend de cursă de ce plm e mai ușor de creat un avans mare dar mai greu de recuperat? 🤔

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jonas Folger to make MotoGP return in place of Pol Espargaro at GASGAS Tech3

https://www.crash.net/motogp/news/1023229/1/jonas-folger-replace-pol-espargaro

 

"MotoGP teams do not need to field a replacement until 10 days after their full-time rider is withdrawn, meaning there are no substitutes at Termas de Rio Hondo this weekend."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Vallach a spus:

"MotoGP teams do not need to field a replacement until 10 days after their full-time rider is withdrawn, meaning there are no substitutes at Termas de Rio Hondo this weekend."

ce regula dubioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, ENEOS a spus:

Explică te rog afirmația asta! Dacă sunt 37 de puncte în joc într-un weekend de cursă de ce plm e mai ușor de creat un avans mare dar mai greu de recuperat? 🤔

Pt ca e cantitatea mult mai mare fwtui matematica.

Hai sa o luam altfel : e mai usor sa recuperezi 1 cursa pierduta sau 1.5 curse?Risc si mize cu 50% mai mari,matematica de clasa a2a,da?

Acum 48 minute, Vallach a spus:

Jonas Folger to make MotoGP return in place of Pol Espargaro at GASGAS Tech3

Pacat.Il asteptam pe Dani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Da e foarte posibil,nu am zis ca s-a jucat campionatul.In Argentina Pecco poate cadea ca Pol si sa se rupa in 2 nimic nu e jucat mai ales acum la inceput.

Am zis ca Pecco are un avantaj mai mult decat bunicel.Care va continua sa creasca - avand in vedere ca 2 dintre contracandidati sunt la spital nu?

Ma frend,tu ca de obicei esti pe hate.Nu imi mai reprosa vorbe pe care nu le zic,ci pe care le visezi tu.Am zis doar ca va fi foarte greu de recuperat,mai ales acum in 2023 cand sunt fuckin 37 de puncte in joc fata de 25,e cu 50% mai greu de recuperat daca lipsesti 1 weekend.E matematica simpla de clasa a2a care vad ca te eludeaza.Fii atent,concentreaza-te :

 

Runda 1 :

Pecco - 37 pcte

....

Q - 8 (opt) puncte

MM - 0 (zero)

Enea - 0 (zero)

 

Runda 2 :

Pecco - ....aproximeaza si tu- eu zic ca mai impusca vreo 25 minim rezulta 60+ sa nu fie 70

....

Q - podium?desi ....deci vreo 20?25?

MM - 0 (zero)

Enea - 0 (zero)

 

Deci vor ajunge la COTA cu Pecco pe val si cu mare avans si principalii lui contracandidati deja cu un handicap puternic si unul nerefacut si celalalt cu 2xlong lap.Handicap care e foarte probabil sa se mareasca si dupa Cota si care va fi foarte greu de recuperat.Asta e tot ceea ce am zis,nu mai sari.

 

Normal ca nimic nu e batut in cuie - la fel de bine Pecco se poate rupe in 2 si sa absenteze juma de sezon.Orice se poate intampla,dar e diferenta intre posibil si probabil - e posibil ca si Pecco sa se accidenteze dar probabil nu se va intampla asta,ci va puncta solid la fiecare etapa.Sunt convins ca nu va mai gresi asa ca anul trecut,acum e mai matur.Nu ca mi-as dori sa ia Pecco campionatul,dimpotriva - mi-as dori sa ia oricine dar nu el :) ,dar e o probabilitate f mare,care vad ca tot creste cu astia in pioneze.


Nu e, boss, niciun hate, are dreptate omu'. Am vrut sa-ti spun si eu cand ai scris. Asa cum se pierd mai multe puncte intr-un weekend, la fel se si pot castiga acelasi numar w.e. urmator. Care e diferenta?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...