Sari la conținut

Vand Honda NC750XD


Postări Recomandate

Vând Honda NC750XD din 2016 - 26061km

 

- Modelul este cu cutie automata DCT (Dual Clutch Transmission) 
- Faza lunga/scurta si lampa stop - LED (standard)
- Protectie motor/carene aftermarket SW-Motech
- Suport parbriz reglabil pe inaltime (parbrizul original)
- Cric central aftermarket SW-Motech
- Scut motor aftermarket aluminiu SW-Motech (se da si scutul original din plastic)
- Suport Topcase Givi Monokey (optional topcase Givi V47 contra cost)
- Suporti genti laterale (optional genti laterale Givi E22N contra cost)
- Proiectoare Givi (fog lamps) montate pe suport original Givi
- Facturi + 2 chei originale
- Cauciucurile sunt Ok dar cel de pe spate ar trebui schimbat
- In frunk este montata o priza tip bricheta auto
- Suport telefon hand-made :) din aluminiu
- Are taxele platite la zi si se ofera fiscal in aceeasi zi in limita timpului disponibil.

 

Schimburile de ulei si serviceul sunt facute la Honda Nord Bucuresti sau MotorTeam Bucuresti, motocicleta a fost intretinuta conform cartii de service si nu are probleme.
Bateria a fost schimbata acum 2 ani si in fiecare iarna motocicleta a fost tinuta in garaj si bateria tot timpul pe redresor.

Nu prezinta defecte sau lovituri in afara unor zgarieturi inerente pe plasticul din zona scaritelor de la incaltamintea specifica moto.
ITP-ul a expirat luna aceasta. Il pot face eu dupa 16 Mai sau scad contravaloarea din pret daca se achizitioneaza pana atunci.

 

Se poate vedea in Stefanesti, Arges

 

Pret: 7500€ negociabil (NU sunt interesat de schimburi, am deja o alta motocicleta)

 

Telefon: 0740613126 (de preferat sa fiu contactat pe Whatsapp sau Signal dupa ora 16.00, unde lucrez eu nu am semnal de GSM dar este net)

 

Mai am cateva poze insa la crearea forumului sunt rotite automat si nu am gasit instructiuni cum sa le pun in pozitia corecta.

IMG_20230408_181917.jpg

IMG_20230408_182000.jpg

IMG_20230408_182033.jpg

IMG_20230408_182100.jpg

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns la martor nu e numai uzat, e de-a dreptul periculos si poate fi chiar ilegal, daca te opreste RAR. Deci spatele e de aruncat. Si daca imi spui si data de fabricatie la anvelopa fata, iti zic si daca nu cumva e si aia de aruncat.

Deci formularea corecta ar fi fost "Necesita anvelopa spate". Deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, lucianbiker a spus:

Iertati-ma dar la 7500 euro este de-a dreptul ridicol sa mai pui problema unei anvelope de 200 euro !

Motocicleta este super .

Spor la vanzare !

 

Te iertam!Suntem in Saptamana Mare.

Acum poate nu stii dar pretul de 7500 nu e un chilipir/pomana.Cam atat a dat pe el si vanzatorul cand la cumparat.

Ca intre timp preturile au luat-o razna e alta poveste.

Concluzia mea: nu e frumos sa ceri pretul de achizitie si sa prezinti caucioacele ca fiind OK dupa 7 ani si 26000 de km.

Sa nu se inteleaga ca ,comentez pretul cerut de colegul Husky.Dar nici chilipir nu e,cum insinueaza Lucian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru comentarii.

 

@Speedy.K Eu am scris ca recomand schimbarea. Nu am acces la moto acum, dar o sa rog pe cineva sa se uite la anvelopa sa iti pot transmite anul ca sa faci remarca necesara.

 

Pentru restul care stiu exact pretul acestei motociclete, aveti mai jos si pretul accesoriilor (care nu s-au teleportat ci au fost cumparate si montate pe ea). Aceste preturi pot fi verificate pe magazinele online ale producatorilor.

 

- Protectie motor/carene aftermarket SW-Motech (cod SBL.01.132.10002/B) - 220 euro
- Suport parbriz reglabil pe inaltime (parbrizul original) - luat de pe ebay - cadou :)
- Cric central aftermarket SW-Motech (cod HPS.01.137.10001/B) - 220 euro (acum este 180 euro)
- Scut motor aftermarket aluminiu SW-Motech (se da si scutul original din plastic) (cod MSS.01.151.10101) - 270 euro
- Suport Topcase Givi Monokey (optional topcase Givi V47N contra cost) - 150 euro
- Suporti genti laterale (optional genti laterale Givi E22N contra cost) (cod PL1146) - 290 euro
- Proiectoare Givi (S322) montate pe suport original Givi (LS1146) - 300 euro38 euro
 

Pretul total al accesoriilor este 1448 euro

 

Deci din punctul meu de vedere, acum valoarea motocicletei fara accesorii este de 7500 - 1448 = 6052 euro (negociabili)

 

Ca sa fie multumita toata lumea, motocicleta se vinde fara probleme la pretul de mai sus dar fara nici un accesoriu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...