Sari la conținut

f650 dakar de "probat"


octavian03
 Share

Postări Recomandate

salutare si sarbatori fericite. umeaza sa iau permisul pentru motor in curand si binenteles sunt in cautare de prima motocicleta. as merge pe f650gs dakar dar dupa specificatii pare putin cam inalt pentru mine. am 1.74 si 80cm interior picior.

este cineva din timisoara sau apropiere cu un dakar care sa ma lase sa ma urc putin pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, popicadi said:

Salut ! Nu stiu ce diferență e intre dakar si gs simplu dar e unul de vanzare pe olx, banuiesc ca te lasa vanzatorul sa te urci pe el.

salut. diferenta este de 9cm. 78cm inaltimea seii la gs si 88cm la dakar. din ce am vazut specificatii pe net. am vazut si eu alea pe olx, este unu single si unu twin dar amandoua sunt mai joase decat dakar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, PzKpfW said:

Dacă-ți place motocicleta, te obișnuiești. Nu e nevoie să ajungi bine jos cu ambele picioare. Nu o să găsești ceva foarte jos în categoria asta oricum.

da, am vazut ce nu prea sunt variante joase la categoria asta si ca trebuie sa ma obisnuiesc cu asta. cred ca mai mult de incurajare vreau sa probez unu sa stiu despre ce este vorba inainte sa ma duc sa cumpar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.04.2023 la 13:04, octavian03 a spus:

salutare si sarbatori fericite. umeaza sa iau permisul pentru motor in curand si binenteles sunt in cautare de prima motocicleta. as merge pe f650gs dakar dar dupa specificatii pare putin cam inalt pentru mine. am 1.74 si 80cm interior picior.

este cineva din timisoara sau apropiere cu un dakar care sa ma lase sa ma urc putin pe el?


La inaltimea ta n-ai nicio problema pe Dakar. N-am avut eu, la 1,70.

O mare diferenta e roata fata pe 21 la Dakar, ceea ce e mare smecherie. Mai departe nu stiu diferentele.

Oricum Dakarul e varianta corecta, ramai la asta si n-o sa-ti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, Speedy.K said:


La inaltimea ta n-ai nicio problema pe Dakar. N-am avut eu, la 1,70.

O mare diferenta e roata fata pe 21 la Dakar, ceea ce e mare smecherie. Mai departe nu stiu diferentele.

Oricum Dakarul e varianta corecta, ramai la asta si n-o sa-ti para rau.

hehe. mersi de incurajare. tocmai din cauza faptul ca e mai orientat spre off road vreau dakar si nu ala normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

pentru strict off road probabil ca este. dar caut ceva sa fie ok si pentru asfalt si offroad mai light pentru inceput. m'am urcat pe un dakar dar nu m'a convins, nu era nici in cea mai buna forma motorul. cred ca o sa ma orientez spre un yamaha xt660r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...