Sari la conținut

Bancomatu' hoț


ENEOS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Luna viitoare se voteaza legea care spune obligativitatea platii salariilor doar pe card.Numerar vor primi(la cerere) doar angajatii...militie,pompieri,mapn.Am vazut stirea la televizor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste ocean, la USA şi Canada nu poţi plăti cu cardul de debit, este obligatoriu cardul de credit ca să te oblige la transfer între conturi şi la plata unor comisioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.05.2023 la 22:13, Flower-Power a spus:

Ia-uite ce puteai sa faci și tu...

Screenshot_20230503_161605_Facebook.jpg

 

😆

O să-l umplu de koorpapier! :angryfire:

Cică "așteaptă să-l alimenteze ca să verifice", mă aștept la _uie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

O să-l umplu de koorpapier! :angryfire:

Cică "așteaptă să-l alimenteze ca să verifice", mă aștept la _uie...

Fa sesizări în scris...detaliază, email de preferat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a rezolvat. :angryfire:

 

Screenshot_20230510_090611_Messages.thumb.jpg.6dd0507a20dc27ea73188328cb9dbc7a.jpg

 

Nu știu dacă plângerea pe care am facut-o la poliție are vreo șansă să schimbe ceva.

La următoarea depunere o să bag niște kurpapier folosit în tonomat. 

O sugestie de bancă decentă pt contul personal aveți? Că următoarea mișcare e să închid contul la "singura bancă românească". 🤬  

P.S. fraierfaizăn și ing le-am fumat deja, nu mai servesc (contul firmei îl mai păstrez la ing pt că e mai convenabil dpdv comisioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

S-a rezolvat. :angryfire:

da,

nefavorabil.... pfffff....

 

Acum 5 minute, ENEOS a spus:

 

La următoarea depunere o să bag niște kurpapier folosit în tonomat. 

 

vezi ca au cel putin 3 camere in/jurul bancomatului..., sa n-o patesti si mai rau....

nu-ti lipseste vreun proces de distrugere, vandalizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Nu vandalizez nimic, bag norocul în el! Cagulă + cască,  să văd cu ce card deschid ușa și tranzacția. 

 

 

Bagi cardul si te recunoaste

Eventual bagi 100 lei si le muiesti cu pixul tot neamul si țâța care su supt-o 

(asa faceam odinioara cu naşu pe tren)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, ENEOS a spus:

Nu vandalizez nimic, bag norocul în el!

 

Te duci mascat noaptea pe bicicleta si spargi ecranul bancomatului, macar sa dea si ei paguba daca sunt nesimtiti si au bagat banii in buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...io v-am cantat ca am luat mwie cu aceeasi problema, da' nu m-ati crezut! Am mai pierdut si timp, am mai cheltuit si bani ca sa dovedesc faptul ca...nu-i asa cum zic io! Si-acum cand intru in banca respectiva se uita angajatii la mine ca la violatorii de babe! Macar stiu pe viitor cum procedez, fiindca in tara asta omu' de rand niciodata n-are dreptate!🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.04.2023 la 11:26, ENEOS a spus:

Pe scurt: am depus aseară la un bancomat multifuncțional suma de 1800 lei în 36 de bancnote de 50. Băgat banii în față, mestecat aparatul, respins o bancnotă   afișat 1550 lei, deci 200 lei mai puțin decât a înghițit. Am sunat imediat la bancă,  bălmăjea tanti aia ceva de refuz de plată. :what: Azi am făcut reclamație scrisă pe adresa de mail cu toate detaliile.

Pe lângă caterinca la care mă aștept aveți vreun sfat constructiv? Fac plângere la siguranță și încredere pt furt, aștept să miște banca, csf?

 

Din cate stiu eu, la bancomatul ING iti numara prima data banii si iti arata pe ecran cate bancnote din fiecare multiplu ai si totalul aferent (daca este cazul iti returneaza cele neindentificate si apoi iara numara), si apoi te intreaba daca vrei sa finalizezi operatiunea sau sa-ti returneze banii introdusi in aparat, deci sa inteleg ca la tine chiar daca a afisat eronat suma totala, tu tot ai acceptat finalizarea operatiunii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la asta ma gandeam azi cand am depus niste bani. Nu a scris pe ecran cat i-a iesit lui la numaratoare si n-a trebuit sa dai ok?!

 

La 05.05.2023 la 6:58, pinnochio a spus:

Luna viitoare se voteaza legea care spune obligativitatea platii salariilor doar pe card.Numerar vor primi(la cerere) doar angajatii...militie,pompieri,mapn.Am vazut stirea la televizor.


Ma indoiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, shui a spus:

Fa un credit de nevoi personale si le mai dai mumu

🤓

Sunteți tare haioși, adică de ce credeți ca banca nu poate recupera creditul personal? Ați auzit de poprire pe conturi?

 

 

Acum 52 minute, frigider a spus:

+5

Plus infinit dacă ești pe lângă subiect cu ce te mănâncă băncile.. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Nu a scris pe ecran cat i-a iesit lui la numaratoare

Ba da

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

si n-a trebuit sa dai ok?!

Ba da, dar buton de anulare canci! Ăsta a fost primul gând când am vz că suma afișată e mai mică decât ce am introdus eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...