Sari la conținut

Bancomatu' hoț


ENEOS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar acum, September a spus:

Sau butonul roșu 

Al lui Putin.

După ce bagi pin nu mai face nimic tastatura fizică, apar butoane pe ecranul tactil.

Știu că ăsta a fost primul meu gând,  să anulez. O să mai fac o probă să văd dacă mi-a scăpat ceva, cu bancnote mai mici însă și totul filmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Hmm, puteam să jur că o rezolvi.

Sigur ți-a scăpat ceva. 

Este imposibil să nu aibă buton de anulare a tranzacției. 

Pe de alta parte este ciudat, surplusul de bani în casă se raportează, apare pe desfășurător, nu e așa simplu. 

Nu cumva erai matol și ai încurcat bancnotele? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce, n-am rezolvat?1? Am rezolvat, cum sa nu rezolv! S-a aranjat, nu se poate. :angryfire:

Matol 100% nu eram, 1 pt ca nu obisnuiesc si 2. pt ca veneam cu masina de undeva cand am oprit la banca, eu nu conduc nici 5 cm daca am consumat chiar si 1 ml de alcool.

Buton de anulare - a fost primul gand cand am vazut neconcordanta, exista o sansa - mica -  sa nu fi gasit eu posibilitatea de anulare si ea sa existe cumva.

Bancnotele erau abia incasate, le numarasem si erau puse separat in portofel.

:what:

Mai am planfgerea depusa la politie, sa vedem. Oricum labagii de la banca nu au oprit cotetzul cand am sunat - imediat dupa pocinog - si le-am cerut sa-mi comunice cand au verificat, ca ziceau intr-un raspuns preliminar ca verifica la alimentarea bancomatului...

O sugestie de banca decenta la care sa-mi deschid cont? Pt ca i-am taiat si pe bt de pe lista, dupa fraierfaizen si ing.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 5/5/2023 at 8:35 AM, Penetru said:

Peste ocean, la USA şi Canada nu poţi plăti cu cardul de debit, este obligatoriu cardul de credit ca să te oblige la transfer între conturi şi la plata unor comisioane.

Fake news. Cine te-a mintit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un canadian de origine română care este momentan pe aici.

Nu-i venea să creadă că poate plăti direct din contul de debit.

Canadianul de 64 de ani este surprins şi de cum merge un telefon Samsung faţă de Iphone-le lui, şi de faptul că avem curajul să comandăm diverse pe aliexpress, că s-ar putea să atragem atenţia autorităţilor.

Ştiam de multă vreme că americanii consideră Europa un paradis privind sistemul de sănătate publică şi sistemul bancar, acum canadianul îmi confirmă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci UN canadian roman care nu stie de capul lui -> doua tari imense (si cu reglementari diferite pe state) NU PERMIT plata cu debit. Buna logica…

Fii serios. Platesc frecvent NUMAI cu debit atat in USA cat si in Canada. In unele state poti inchiria si masina cu debit. Hai sa nu mai raspandim zvonuri false. E o diferenta intre cultura/sistem care e bazat pe si incurajeaza creditul vs. “nu poti plati cu debit”.

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu deschid alt topic si pt ca e tot legat de banci...

Are cineva cont in ron deschis la Wise, fostul TransferWise?

Ma intereseaza daca e cont personal cel de ron sau e cont colector....daca are cineva il rog sa puna ibanul, daca nu tot macar X-urile din ROXX BREL 0005 XXXX YYYY 0100 din exemplu (sau macar x-urile de dupa 0005 , cele de la RO sunt sanse mai mari sa se potriveasca)....0005 stiu ca e fix, 0100 de la sfarsit iarasi stiu ca e fix..vreau sa vad daca e acelasi cu al meu, daca e acelasi inseamna ca e cont colector, daca nu inseamna ca e cont personal.

Editat de marauder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...