Sari la conținut

5. SHARK Grand Prix de France 2023


B.B.
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, frigider a spus:

Sunt curios cat va mai tine ducati 8 moto pe grila acum ca au clar cea mai buna moto.

In acest sport si in aceasta era tehnologizata in care se schimba lucrurile in fiecare zi, nu cred ca te risti "" cu cea mai buna moto" te ard imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 51 minute, Djenavar a spus:

In acest sport si in aceasta era tehnologizata in care se schimba lucrurile in fiecare zi, nu cred ca te risti "" cu cea mai buna moto" te ard imediat

Firește dar totuși sunt 8 moto f bune care uite: iau puncte de la Factory.

 

Poate 6 ajung sau 4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Tre sa ne gândim si la oamenii care platesc bilet, care in afara de sunet si atmosferă vad mai puțin decat vedem noi pe canapea.

Foarte adevarat, insa se pot gasi solutii mai elegante. 

Acum 9 minute, frigider a spus:

..... iau puncte de la Factory.

 

Nu vor mai lua. Curand, vor interveni ordinele de echipa. 

 

O minune de cursa la Moto3... Ce asteptari sa mai am de la clasa mare? Dar, nah.. nu se stie... clasa MotoGP il are pe MM... :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, au de unde lua, asa le iau cei de la Honda😀😀😀ai 3-4 Ducati in spate si  asa macar esti sigur ca poti sa dai niste ordine daca este cazul(ca tot le place baietilor teoria conspiratiei) :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Djenavar a spus:

Lasa, au de unde lua, asa le iau cei de la Honda😀😀😀ai 3-4 Ducati in spate si  asa macar esti sigur ca poti sa dai niste ordine daca este cazul(ca tot le place baietilor teoria conspiratiei) :))))

Nu zici rău dar dacă echipa de fabrica e departe rău nu mai asculta nimeni niciun ordin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuuuu, ce dementà, ce sccident nebun

Acum 16 minute, frigider a spus:

Nu zici rău dar dacă echipa de fabrica e departe rău nu mai asculta nimeni niciun ordin.

Daca este departe echipa factory, atunci urmatorul Ducati😉 ceva de genul , noi dam motoare la fel ,la toti satelitii daca pot bate factory team😜

Eu nu inteleg de ce cand se face restart, nu se pleaca in cursa in ordinea in care au obtinuto in turele facute, cei cazuti pleaca de pe ultimile locuri, asa nu mi se pare corect ,Arbolino avea avans de 1 secunda deja si acum plezca din grila ,,normala de start,,

Aaaaaaaaaaaaaa, leaga ceva cu "soriceii" la moto  lui Sam😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Ai vreo sursa care publica datele?
 

Apoi imi vine in minte si declaratia lui Miller, cand s-a urcat pe KTM... printre altele a spus ca a gasit motocicleta mult mai nimble, mai manevrabila pe viraj, mai putin solicitanta. Asta imi spune mie ca KTM vireaza mai eficient decat Ducati, in acest moment. 

Sursa scrisa nu am(cautat).

Pentru ca-ti place declaratia lu‘ Miller, poti cauta discutiile de la finalul etapei trecute cand a impartit podimul cu Binder si Bagnaia.

Dezbateau punctele forte ale motocicletelor lor si toti 3 au fost de acord ca viteza pe viraj e la Ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, ilarionciobanu said:

Sursa scrisa nu am(cautat).

Pentru ca-ti place declaratia lu‘ Miller, poti cauta discutiile de la finalul etapei trecute cand a impartit podimul cu Binder si Bagnaia.

Dezbateau punctele forte ale motocicletelor lor si toti 3 au fost de acord ca viteza pe viraj e la Ducati

Au fost de acord... sigur nu au citit discutiile pe forum...niste neica-nimeni...:what:

In alta ordine de idei, mai animata cursa de Moto2 ....cu regretele mele ptr accidentul celor trei!:mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, ilarionciobanu a spus:

Sursa scrisa nu am(cautat).

Pentru ca-ti place declaratia lu‘ Miller, poti cauta discutiile de la finalul etapei trecute cand a impartit podimul cu Binder si Bagnaia.

Dezbateau punctele forte ale motocicletelor lor si toti 3 au fost de acord ca viteza pe viraj e la Ducati


si pe langa ce zic ei, mai e o declaretia a lui Simon Crafar care zice cam acelasi lucru., si mai mult, cum se calcuelaza asta ca fiind timpul parcurs de la prima franare pana la full gaz. Viteza in apex este cam aceasi la toti, diferentele fiind extrem de mici, vorbim  de sub 1 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Djenavar a spus:

Auuuuuuu, ce dementà, ce sccident nebun

Daca este departe echipa factory, atunci urmatorul Ducati😉 ceva de genul , noi dam motoare la fel ,la toti satelitii daca pot bate factory team😜

Eu nu inteleg de ce cand se face restart, nu se pleaca in cursa in ordinea in care au obtinuto in turele facute, cei cazuti pleaca de pe ultimile locuri, asa nu mi se pare corect ,Arbolino avea avans de 1 secunda deja si acum plezca din grila ,,normala de start,,

Aaaaaaaaaaaaaa, leaga ceva cu "soriceii" la moto  lui Sam😀😀

Pai scria pe ecran, pentru ca înainte de steagul rosu se făcuseră mai putin de 3 tururi.

Daca erau mai mult de 3 atunci se pleca in ordinea de la momentul întreruperii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Record de audienta bătut azi. Cum era aia cum ca după retragerea lui Rossi o sa scadă audiența... Probabil ăștia de au venit la acest GP nu au citit aici pe forum🤤🤤

Marc Marquez are șansa azi sa termine PRIMA cursă (principala) din acest sezon. 

Si încă una, Dani Pedrosa este în fața lui Marc Márquez în clasamentul general 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...