Sari la conținut

5. SHARK Grand Prix de France 2023


B.B.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 564
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar acum, Doctor X a spus:

Cea mai frumoasă cursă de până acum și unii tot plini de ură rămân. Nu vă plesnește fierea?

Traiasca coleccistectomia laparoscopica si Mezymul:)))

Dupa cursa nu mai uram pe nimeni, in cursa asta-i altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Ce ziceai că faci dacă cade mm? 🧐

Eram sigur ...

Citeste ce am scris: am zis ca daca joaca iar popice..

Acum saracul a fost EROU toate cele 25 de ture.. cat putea sa mai tina acel pneu fata, chiar si hard.

Vezi ca scrie in pagina 2.

 

Popice = sa greșească aiurea si să dărâme alti piloți in timpul cursei, cam ca la Portiamo.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Bezzecchi, dar eroul astăzi a fost Augusto Fernández. Merge KTM-ul ăla.

 

Bravo și lui Márquez. Pentru a nu știu câta oară a mers mult peste cât poate motocicleta aia. Impresionant.

 

Penalizare total aiurea pentru Binder (?!). Bezzecchi nu a primit LLP deși a scos un pilot de pe circuit, Binder primește pentru o greșeală cu care nu a afectat pe nimeni și a pierdut și timp. Wow.

 

Aleix iarăși anonim. Bagnaia iarăși erou: face ce face și ține campionatul deschis.

 

Ducati rămâne clar cea mai bună motocicletă. KTM au o motocicletă mai bună ca Aprilia.

 

3 minutes ago, danypop said:

Nici un pilot de uzina în top4🙈 

 

Bună observație.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

Eram sigur ...

Citeste ce am scris: am zis ca daca joaca iar popice..

Acum saracul a fost EROU toate cele 25 de ture.. cat putea sa mai tina acel pneu fata, chiar si hard.

Așa face el, cum să fi aflat limita gumei hard dacă nu se tăvălea? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

Bravo Bezzecchi, dar eroul astăzi a fost Augusto Fernández. Merge KTM-ul ăla.

 

Bravo și lui Márquez. Pentru a nu știu câta oară a mers mult peste cât poate motocicleta aia. Impresionant.

 

Penalizare total aiurea pentru Binder (?!). Bezzecchi nu a primit LLP deși a scos un pilot de pe circuit, Binder primește pentru o greșeală cu care nu a afectat pe nimeni și a pierdut și timp. Wow.

 

Aleix iarăși anonim. Bagnaia iarăși erou: face ce face și ține campionatul deschis.

 

Ducati rămâne clar cea mai bună motocicletă. KTM au o motocicletă mai bună ca Aprilia.

 

 

Bună observație.


da, o penalizare total aiurea. Nu a castigat nimic. Cam idioti astia. 
vinales avea ritm de a castiga cursa la cum mergea. 
pacat ca a cazut. 
cu ktm, eu ma pronunt dupa mugello, deocamdata au fost circuita cu grip mic, iar la jerez foarte cald, iarasi grip putin. 
dar, pare o motocicleta mai echilibrata acuma. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, sandu07 a spus:

Propun că Yamaha sa cumpere 2 motociclete Ducati și să le colanteze cu Yamaha așa o să mai ajungă q pe podium

Asta voiam sa zic si de Honda.

Sau să facă ca la moto2, toate sa fie Ducati si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Așa face el, cum să fi aflat limita gumei hard dacă nu se tăvălea? :what:

Cand mergi fara feelig pe fata este usor sa depasesti limita. Uite la Mir si Rins.

 

remarcabil ca a mers aproape toata cursa la bataia cu Martin. E impresionant ce face cu mobra.

daca ii iesea era erou, acuma e doar MM care o tranteste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, PzKpfW a spus:

Penalizare total aiurea pentru Binder (?!). Bezzecchi nu a primit LLP deși a scos un pilot de pe circuit, Binder primește pentru o greșeală cu care nu a afectat pe nimeni și a pierdut și timp. Wow.

Și eu pusesem banii pe Binder azi. Kind reminder pentru stewarzi. Sunt din ce în ce mai idioți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, damager said:

vinales avea ritm de a castiga cursa la cum mergea. 
pacat ca a cazut. 

 

Așa și Quartararo avea ritm bun ieri 🙂

 

3 minutes ago, damager said:

cu ktm, eu ma pronunt dupa mugello, deocamdata au fost circuita cu grip mic, iar la jerez foarte cald, iarasi grip putin.

 

Ai dreptate, dar și dacă ipotetic Aprilia ar fi peste la Mugello, vor trebui la rândul lor să demonstreze că nu este un caz izolat. Astăzi, după 5 etape încheiate, KTM au a 2-a motocicletă (sau a 3-a, dacă socotești GP22-ul ca o motocicletă separată).

 

4 minutes ago, damager said:

Cand mergi fara feelig pe fata este usor sa depasesti limita. Uite la Mir si Rins.

 

remarcabil ca a mers aproape toata cursa la bataia cu Martin. E impresionant ce face cu mobra.

daca ii iesea era erou, acuma e doar MM care o tranteste. 

 

Absolut.

 

2 minutes ago, Doctor X said:

Și eu pusesem banii pe Binder azi. Kind reminder pentru stewarzi. Sunt din ce în ce mai idioți.

 

Chiar și fără problema de la start cu Aleix sau LLP-ul nu cred că se atingea de Bezzecchi astăzi. Ar fi avut însă o șansă bună la un podium.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce cursa animata, super fericit ca a castigat-o Bezz

A avut viteza a scapat in fata si s-a dus

 

super placut impresionat de MM, nu ma asteptam sa mearga asa bine dupa asa pauza. super pilot. pacat ca a cazut si locul 3 era pe deplin meritat

 

2 curse la rand bune pentru JM ceva deosebit!

 

mi-au placut comentariile pilotilor inainte de premiere

 

Marini cat pe ce sa il imite pe Sic tinand de cotetz ca sa-l indrepte si cat pece sa il faca martir pe AM

 

a gresit Vin sau Peco acolo ? ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, PzKpfW a spus:

 

Așa și Quartararo avea ritm bun ieri 🙂

Absolut.

.

 Doar ca unul se zbate in spate fara sa poata sa depaseasca, in timp ce Vinales depasea pentru locul 3, la mai putin de 1 secunda de locul 1:).

rula in ritm nu bez. Poate nu castiga, dar sigur lui 2, la ce ritm pe final are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, PzKpfW said:

Astăzi, după 5 etape încheiate, KTM au a 2-a motocicletă (sau a 3-a, dacă socotești GP22-ul ca o motocicletă separată).

 

Compară și performanțele lui Raul (Aprilia de client) cu ale lui Augusto (KTM de client, rookie) Fernández.

 

3 minutes ago, Cavaleru said:

a gresit Vin sau Peco acolo ? ce parere aveti?

 

Incident de cursă, au greșit amândoi, prea agresivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cavaleru a spus:

 

a gresit Vin sau Peco acolo ? ce parere aveti?

 Incident ee cursa probabil. Vinales a depasit in virajul anterior, deci era ee asteptat sa aibe o iesire mai larga.

pareq mea e ca Pecco a fortat acolo, nu avea unde sa culce mobra. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

mama ce cursa animata, super fericit ca a castigat-o Bezz

A avut viteza a scapat in fata si s-a dus

 

super placut impresionat de MM, nu ma asteptam sa mearga asa bine dupa asa pauza. super pilot. pacat ca a cazut si locul 3 era pe deplin meritat

 

2 curse la rand bune pentru JM ceva deosebit!

 

mi-au placut comentariile pilotilor inainte de premiere

 

Marini cat pe ce sa il imite pe Sic tinand de cotetz ca sa-l indrepte si cat pece sa il faca martir pe AM

 

a gresit Vin sau Peco acolo ? ce parere aveti?


Daca Alex reusea sa il evite, Marini ar fi avut salvarea anului.

Vin trebuia sa aplece mobra penviraj, cand colo el a tinut-o drept. Daca nu 8ntra Peco in el credca ieseain decor.

Oricum Vin trebuie amendat pentru comportamen5 agresiv. In locul lui Peco eu ii dadeam doua suturi in poponeata de nu se vedea. Nu te duci sa-i dai peste casca unui pilot care tocmai s-a tavalit destul de rau! Idiot, ca intotdeauna Vin. Un bou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, damager a spus:

 Incident ee cursa probabil. Vinales a depasit in virajul anterior, deci era ee asteptat sa aibe o iesire mai larga.

pareq mea e ca Pecco a fortat acolo, nu avea unde sa culce mobra. 

 

eu ma tot uit pe reluare si ii vad cum ies din primul viraj si ajung paralel unu cu altul si Vin vine peste el. daca te uiti la umbre sunt la acelasi nivel nici nu a luat Vin avans...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...