Sari la conținut

Cumpăr furtun de alimentare benzină pentru Honda Shadow VT 750 C 2004


Carmen30
 Share

Postări Recomandate

Bună, 

 

Eu sunt Carmen și sunt nouă pe acest forum. Așadar, încântată de cunoștință! 

 

Nu dețin eu moto, sunt doar pasager, dar sunt pasager înzestrat cu darul scrierii rapide și cu un pic mai mult timp decât șoferul de moto, prin urmare, iată-mă scriind aici. 

 

Ce vreau să cumpăr: Furtun de alimentare benzină pentru Honda Shadow VT 750 C 2004.

 

De unde: Din București / zone limitrofe

 

Când: Azi, chiar și până la 00:00. 

 

De ce așa din scurt: Deși a fost lăsat motorul în service o lună, s-a descoperit necesitatea acestui furtun în ultima clipă. Nu aruncăm cu pietre, nu dăm nume. Aia e... Situația devine problematică întrucât joi dimineață am dori să plecăm la drum lung și, practic, în lipsa acestui furtun nu prea mai plecăm. Șoferul de moto este dispus să ridice piesa, dacă există pe undeva... 

 

Am găsit întreg ansamblul de componente (furtun, coliere) la un magazin în Prahova, unde eram dispuși să mergem să ridicăm piesa, dar livrarea până și acolo se face în 2-4 zile, prin urmare nu ne ajută. 

 

Dacă știe cineva de unde sau cunoaște pe cineva care știe pe cineva care are sau știe de unde putem cumpăra acest furtun, ar fi de mare ajutor. 

 

Mulțumesc anticipat!

 

P.S. Las și o poză cu furtunul ca să fie situația cât mai clară.

furtun-alimentare-benzina-honda-shadow-vt-750-c-2004.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge pus orice furtun de benzina de la orice magazin de piese auto cu diamentrul interior corect. Acest furtun se vinde la metru. Recomand producatorul Gates. Arcul si colierele le poate lua de la vechiul furtun.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Papa_Bear a spus:

Merge pus orice furtun de benzina de la orice magazin de piese auto cu diamentrul interior corect. Acest furtun se vinde la metru. Recomand producatorul Gates. Arcul si colierele le poate lua de la vechiul furtun.

 

 

Mulțumesc foarte mult pentru răspuns și sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Asta este soluția finală: folosim furtunul de combustibil clasic acum și comandăm furtunul dedicat când ne întoarcem. 

 

Drumuri bune și data viitoare când scriu pe aici sper să nu mai fiu doar pasager :)) 

 

Vă mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...