Sari la conținut

Yamaha Roadstar 1600


Postări Recomandate

Salutare tuturor!

Sunt nou si incepator si detin o Yamaha Roadstar 1600, am nevoie de un pic de ajutor.

Nu imi functioneaza imdicatorul de viteza si cel de benzina, adica cel de viteza indica numai de aiurea si cel de benzina mereu ca am rezervorul gol desi e full.

Astept pareri va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Stiu dar am primit sfaturi ca daca luam una de 800 in urmatorul an vroiam ceva mai mare.

Nu vreau sa o schimb prea curand si daca tot mai investesc cate ceva in ea macar sa o am cativa ani buni.

M-am obisnuit cu ea si nu ma aventurez.

Ps: Multumesc ptr sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Treinv a spus:

:)) Stiu dar am primit sfaturi ca daca luam una de 800 in urmatorul an vroiam ceva mai mare.

Nu vreau sa o schimb prea curand si daca tot mai investesc cate ceva in ea macar sa o am cativa ani buni.

M-am obisnuit cu ea si nu ma aventurez.

Ps: Multumesc ptr sfat.

Dar nici n-o să înveți ca lumea să mergi luptându-te cu +300 kg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

Și cu ce te ajuta topicul ăsta dacă habar nu ai unde e una / alta? 

Mai bine spune de unde ești, poate primești recomandări de electrician moto. 

Multumesc de sfat

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Dar nici n-o să înveți ca lumea să mergi luptându-te cu +300 kg...

Ba chiar nu ma lupt deloc, nu mi se pare asa greu.

Oricum parerile sunt impartite dar nici sa stau mereu sa imi vand motocicleta ca vreau sa trec la urmatoarea categorie asa cum este mentionat in aproape toate anunturile de vanzari motociclete iar unele din ianuarie pe care le am la favorite nici acum nu s-au vandut.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Treinv a spus:

Multumesc de sfat

Ba chiar nu ma lupt deloc, nu mi se pare asa greu.

Oricum parerile sunt impartite dar nici sa stau mereu sa imi vand motocicleta ca vreau sa trec la urmatoarea categorie asa cum este mentionat in aproape toate anunturile de vanzari motociclete iar unele din ianuarie pe care le am la favorite nici acum nu s-au vandut.

Multumesc

 si ce diferenta de categorie ar fi intre 800 si 1600 cmc in primii cinci ani de incepatorie?M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am inregistrat pe acest site nu ca sa fiu certat, daca ma puteti ajuta cu informatii eu va multumesc .

Daca eram destul de experimentat nu va mai ceream parerea si nici aici nu imi mai facem cont.

Asfalt uscat tuturor va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, deci ti-ai facut cont doar pentru a fi ajutat! Bun asa. Pai de ce te-am ajuta noi? Daca toti ne-am fi facut cont doar ca sa fim ajutati cu cine ai mai fi stat acum de vorba?

PS Eu te-am intrebat ceva. Poti sa-mi raspunzi, ca sa ma ajuti sa inteleg?! Probabil ca nu, pentru ca de fapt habar n-ai. Stii doar ca dupa un an te plictisesti de 800 cmc.

PPS. Daca nu vrei sa fii certat nu mai intra pe aici. Aici esti mereu certat cand spui prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Speedy.K a spus:

A, deci ti-ai facut cont doar pentru a fi ajutat! Bun asa. Pai de ce te-am ajuta noi? Daca toti ne-am fi facut cont doar ca sa fim ajutati cu cine ai mai fi stat acum de vorba?

PS Eu te-am intrebat ceva. Poti sa-mi raspunzi, ca sa ma ajuti sa inteleg?! Probabil ca nu, pentru ca de fapt habar n-ai. Stii doar ca dupa un an te plictisesti de 800 cmc.

PPS. Daca nu vrei sa fii certat nu mai intra pe aici. Aici esti mereu certat cand spui 

Da, mi-am facut cont ca sa aflu informatii , atata timp cat sunt incepator nu am cum sa ajut mai departe deocamdata.

Credeam ca exista un anumit respect intre adevaratii motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Te-am mai întrebat mai sus.

Din moment ce tu habar nu ai unde sunt siguranțele cu ce te-ar ajuta un sfat ce ține de tehnică?

Mai exact, ce speri să rezolvi aici dacă tu ai două mâini stângi?

Dacă tot vrei respect, păi atunci respectă sfaturile sau ideile care ți se dau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...